hod oštěpem

Atletika

MS v atletice: Hned dvě oštěpařské medaile pro Česko! Bolt poslední závod nedokončil a musel odkulhat, Farah ve svém posledním závodě na dráze taktéž nevyhrál

Londýn - Byl to večer plný loučení. Předposlední den ateltického světového šampionátu, jenž se letos koná v Londýně, byl jednak tím posledním na dráze pro miláčka domácích Britů Mo Faraha a jednak se se svou atletickou kariérou loučil svštový fenomén Jamajčan Usain Bolt. A oba ve svých posledních závodech netriumfovali. Zatímco prvně jmenovaný v závodě na 5000 metrů skončil druhý za Muktarem Edrisem z Etiopie, druhý jmenovaný nedokončil finálový závod na 4x100 metrů kvůli zranění a nakonec tak musel ze světové atletické scény odkulhat. Předposlední den ale udělal radost i českým sportovním fanouškům, neboť přinesl hned dvě medaile a obě z oštěpařského sektoru. Ve finále mužů totiž stříbrný skončil Jakubb Vadlejch, bronz coby největší úspěch své dosavadní kariéry si z Londýna odveze Petr Frydrych. Oba oštěpaři navíc zaznamenali své osobní rekordy a to 89,73 metrů u Vadlejcha, u Frydrycha pak 88,32 metrů. V sobotu večer se vedle toho ještě ve svém prvním seniorském finále představila teprve devatenáctiletá výškařka Michaela Hrubá. jež nakonec skončila jedenáctá a to poté, co na třetí pokus dokázala překonat výšku 192 centimetrů a další už překonat nedovedla. V tento den se také ukončila soutěž desetibojařů a po nevydařeném prvním dni se nakonec český reprezentant Adam Sebastian Helcelet díky svým výkonům v překážkovém běhu, disku, tyčce, oštěpu a běhu na 1500 metrů dokázal vyšvihnout z průběžné dvacáté pozice až do první desítky, konkrétně na solidní konečné osmé místo.