Hokej MS CAN Tým

Hokej, ilustrační foto

Dánové poprvé v historii porazili Kanadu. Rakušané se zachránili v elitní divizi

Hokejisté Dánska se v pondělí večer v rámci letošního světového šampionátu postarali o jednu z největších senzací. V rámci skupiny A totiž porazili poprvé historii mistrovství světa Kanadu, které tak tedy zkomplikovali cestu směrem do čtvrtfinále. Vítězství si ale zasloužili, Kanaďané se neoklepali z předešlé prohry se Švýcarskem a Dánové šli jako první do vedení. Po první třetině to bylo už 2:0 pro Seveřany a kolébce hokeje už se nepodařilo zápas výsledkově vyrovnat Dánové vyhráli nakonec 3:2 a budou hrát v úterý se Slováky v přímém souboji o postup do čtvrtfinále. O druhý pondělní večerní duel se postarali Rakušané a Britové a byl to duel záchranářský. Lépe se zprvu dařilo Britům, kteří vedli po dvou třetinách 2:0, pak ale vládli Rakušané, kteří nakonec uel otočili na 5:3 a tím e tak pro příští sezónu zachránili v elitní divizi MS. Naopak Britové sestupují, stejně jako Italové.
Slovenští hokejoví fanoušci (ilustrační foto)

Slováci zprvu hráli s Kanadou vyrovnaně, nakonec dostali prohráli. Lotyši poprvé bodovali

Do druhého zápasu na mistrovství světa ve Finku nastoupili slovenští reprezentanti a jejich soupeřem byla tentokrát favorizovaná Kanada, obhájci titulu mistrů světa. S nimi bronzoví medailisté z letošní olympiády v Pekingu nejprve hráli vyrovnanou partii, když po první třetině byl stav nerozhodný 1:1. v divoké druhé třetině měly oba týmy obrovské šance, přičemž nechyběli vynikající zákroky obou gólmanů. Nakonec ale Kanada ukázala svou sílu a skóre nakonec navýšila na 5:1. V souběžně hraném pondělním odpoledním duelu hráli Lotyši s Norskem. Seveřané doplatili na častá vyloučení a i proto dosáhlo mužstvo z pobaltí na první body na tomto šampionátu, když vyhrálo 3:2.

Po vyrovnaném úvodu Kanada přehrála Itálii. Norové až na nájezdy zdolali Británii

Obhájci titulu mistrů světa z Rigy hokejisté Kanady se po duelu s Německem (5:3) představili ve finským Helsinkách na letošním mistrovství světa podruhé a to v duelu s outsiderem z Itálie. Přestože byly karty rozdány před tímto duelem celkem jasně, po první třetině i tak svítil na výsledkové tabuli překvapivě vyrovnaný stav 1:1 a zvlášť překvapivé to bylo pak tehdy, když skóre tohoto zápasu otevřeli Italové zásluhou Pietronira. V dalším průběhu už ale Kanaďané dominovali a nakonec ustanovili skóre na konečných 6:1. Daleko vyrovnanější polední zápas se hrál v rámci skupiny B v Tampere mzi Norskem a Británií. I díky dvěma trefám kapitána Mathise Olimba sice Norové vedli 3:0, v rámci poslední desti minut ale Britové dokázali vyrovnat na 3:3 a duel tak dospěl do proloužení a nájezdů. V něm nakonec uspěli Seveřané.

Němci dotahovali, Kanaďané si ale došli pro vítězství. Finové proti Norům dominovali

V rámci večerního pátečního programu se poprvé představili obhájci titulu mistra světa Kanaďané, kteří chtěli, aby do letošního šampionátu vstoupili daleko lépe, než do toho loňského, ve kterém prohráli první tři zápasy. Od začátku duelu s Německem mířili jasně k tomu cíli, jelikož po dvou třetinách už to bylo 5:1 pro hráče ze země s javorovým listem. Jenže pak dali k dispozici Němcům dvě dvojnásobné přesilovky pět na tři a i díky tomu dokázali Němci snížit na 3:5. Na víc to ale z jejich strany nestačilo. Bez jakékoli dramatizace pak ke svému vítězství došli ve druhém večerním zápase ve skupině B mezi domácím Finskem a Norskem. Domácí hokejisté totiž po vyrovnané první třetině nakonec dspěli k jasné výhře 5:0.
Hokej MS20: Česko vs Kanada

Češi na MS hokejistů do 20 let skončili. S Kanadou prohráli 0:3

Čeští hokejisté prohráli ve čtvrtfinále juniorského mistrovství světa v Edmontonu s Kanadou 0:3 a turnaj pro ně končí. Obhájci zlatých medailí si rozhodující dvoubrankový náskok vypracovali již v první třetině, třetí gól přidali při české power play v závěru zápasu.
Český tým v souboji s Kanadou

MS v hokeji. Česko před finálem vyhořelo. S Kanadou prohrálo 1:5

Čeští hokejisté nastoupili v semifinále mistrovství světa v Bratislavě proti Kanadě. Trenéři v čele s hlavním koučem Milošem Říhou se rozhodli opět pro hru se sedmi obránci a třinácti útočníky. Zápas o postup do finále ale Češi nezvládli a Kanadě podlehli 1:5.
MS v hokeji 2019

MS v hokeji: Na závěr skupin své zápasy ovládly Rusko a Kanada. Češi si zahrají čtvrtfinále proti Německu

Skupinovou fázi letošního hokejového světového šampionátu v úterý večer zakončily dlouho očekávané duely Švédsko vs. Rusko a Kanada vs. USA. Oba tyto zápasy totiž rozhodly o konečném pořadí obou základních skupin at udíž mimo jiné o čtvrtfinálovém soupeři pro českou reprezentaci. Ta se nakonec utká v nejdůležitějším zápase turnaje s Německem poté, co výsledky posledních dvou duelů základních skupin (Švédsko vs. Rusko 4:7 a Kanada vs. USA 3:0) umístili Českou republiku na 2. místo skupiny B.

MS v hokeji: Po Britech mezi elitou zůstává i Itálie. Kanada dala Dánům "bůra"

Na pondělí 20. května roku 2019 budou vzpomínat v tom nejlepším oba hokejoví nováčci letošního hokejového světového šampionátu. Po odpolední senzaci, o kterou se postarala Velká Británie, když otočila duel s Francií z 0:3 na konečných 4:3 v prodloužení a zachránila se tak v elitním MS, se ze stejného úspěchu večer radoval i druhý nováček tohoto mistrovství, tedy Itálie. Ta hrála obdobně napínavý a vyrovnaný zápas o všechno s Rakouskem a i tento duel šel za stavu 3:3 do prodloužení. V něm však na rozdíl od odpoledne rozhodující branka nepadla a poprvé tak na letoěním mistrovství byli k vidění samostatné nájezdy. A právě ty lépe zvládl tým z Apeninského poloostrova, který se stejně jako Británie mohl naplno radovat ze záchrany. Ve druhém večerním duelu mezi Kanadou a Dánskem vlastně o nic moc nešlo a tak si hráči s javorovými listy jen tak s chutí proti pořadatelům loňského turnaje zastříleli. Sice to nebyl žádný velký debakl, jakých byli fanoušci už na Slovensku několikrát svědky, vítězství 5:0 i tak ale Kanaďany potěšilo.

MS v hokeji: Němci neměli proti Kanadě nárok. Italové vstřelili první gól na MS, s Nory i tak prohráli

Sobotní program hokejového světového šampionátu v Bratislavě a v Košicích pokračoval dalšími dvěma odpoledními zápasy. V Košicích se utkali Kanaďané a Němci. Naši západní sousedé ale v zápase poznali, že proti hokejistům s javorovými listy na hrudi nemají vůbec žádnoiu šanci uspět a to zvlášť tehdy, když se nechají vyloučit. Několikrát Kanada ukázala, jak umí přesilovky využít a když pak ještě mají ve svém kádra Marka Stonea, jenž dokázal v zápase nasázet hattrick, konečný stav 8:1 pro Kanadu nebyl pro nikoho žádným překvapením. I tak ale mají Nšmci spolu s Kanadou jisté čtvrtfinále. V souběžně hraném zápase v Bratislavě pak Italové hráli s Nory. V tomto utkání se Jihoevropanům sice po dlouhých 457 minutách podařilo vstřelit na elitním mistrovství světa gól, v duelu, kde většina branek padla až ve třeřtí třetině, ovšem s Nory prohráli 1:7.

MS v hokeji: Kanada si koledovala s Francií o problém, přesto nakonec splnila povinnost. Švédové si poradili s Rakušany

Přestože favorité z Kanady vedli v duelu skupiny A s Francií chvíli pouze o gól a jejich výkon byl odpovídající tomu, že hrajou právě proti zemi galského kohouta, nakonec se jim přes to povedlo dokráčet k povinným třem bodům, když nad Farncouzi vyhráli 5:2. Pro hokejisty s javorovým listem na hrudi to tak byla již třetí výhra v řadě. Švédové nastoupili ve druhém čtvrtečním odpoledním zápase po dvoudenním volnu a proti Rakousku zase předvedli další kanonádu na letošním šampionátu. Nad našimi jižními sousedy totiž vyhráli bez potíží 9:1. Za zmínku stojí rozhodně fakt, že se v tomto duelu trefil ve svém prvním střídání na tomto MS nová švédská posila z NHL Gabriel Landeskog.

MS v hokeji: Krutá prohra s Kanadou. Slováci přestřelku prohráli gólem v poslední vteřině, Švédové si smlsli na Norech

Neuvěřitelný zápas se hrál v Košicích, kde se domácí Slováci po Američanech a Finech střetli s dalším těžkým soupeřem ve skupině A a to s Kanaddou. Jenže i tentokrát nechali na ledě Slováci všechno, bojovali o vítězství do samotného konce a to doslova. Přestože Slováci dvakrát v zápase vedli o dvě branky (2:0 a 4:2), Kanaďané pokaždé toto slovenské vedení dokázali vyrovnat. Vedoucí gól Kanaďanů na 5:3 pak vyhnal z branky gólmana Rybára, jenž byl nahrazen Čiliakem. A i když Sukel ještě dokázal vyrovnat na 5:5, duel do prodloužení nedospěl. Pouhou sekundu před koncem se totiž trefil narozeninový oslavenec Mark Stone a hráči s javorovým listem se tak mohli radovat ze tří bodů za výhru 6:5. To v Bratislavě už delší dobu před koncem zápasu bylo jasno, že z něj odejdou vítězně Švédové. Ti po druhé třetině vedli nad svým serverským rivalem už 8:0, Norové pak už pouze snížili na konečných 1:9.

MS v hokeji: Kanaďani nedali Britům šanci, Švýcaři uspěli ve vyrovnaném zápase nad Lotyši

Zatímco v duelu s Německem nováčci z Velké Británie drželi krok se soupeřem, přičemž stříbrní z olympijského Pchjongčchangu rozhodli o svém vítězství až v závěru zápasu, tentokrát narazili Ostrované na o dost věhlasnějšího a těžího soupeře a to Kanadu. S kolébkou hokeje se sice během zápasu nikterak nevzdávali a bojovali o to, aby alespoň jednou rozvlnili kandskou síť, nakonec i v tempu, které nebylo z nejvyšších, dokázali hráči s javorovým listem vstřelit celkem osm gólů. To v Bratislavě sse hrál večer o dost vyrovnanější duel mezi Lotyšskem a Švýcarskem, ve kterém byli hlavními hvězdami oba brankáři Elvis Merzlikins a Leonard Genoni. Vše rozhodl svou trefou za stavu 1:1 tři minuty před závěrečnou sirénou teprve dvacetiletý forvard Nico Hischier. Simon Moser pak do prázdné branky už jen zvýšil na konečných 3:1.
MS 2019: Finsko vs. Kanada

MS v hokeji: Senzace na úvod. Mladí Finové zaskočili ospalou Kanadu. Rusko si poradilo s Nory

Košice/Bratislava - Přestože úvodní duel skupiny A letošního mistrovství světa v hokeji mezi Finskem a Kanadou nenabídl žádný atraktivní hokej, jakkoli se to zdá až neuvěřitelné tvrzení po zkušenostech se vzájemnými zápasy těchto týmů z posledních let, hokejoví fanoušci se i tak mají o čem bavit, jelikož na ledě v Košicích byla k vidění ospalá Kanada kupící chyby v defenzivě, čehož dokázali využít talentovaní finští mladíci v čele s Kaapo Kakkem a vyhráli tak nakonec na "javorovými listy" nečekaně 3:1. To Rusové žádné překvapení ve svém zápase s Norskem nepřipustili. Seveřany porazili jasně 5:2.

MS v hokeji: Kanaďané potvrdili svou lepší bilanci s Ruskem. Nad sbornou vyhráli v prodloužení

Kodaň - Poté, co se povedlo postoupit mezi nejlepší čtyři týmy letošního světového šampionátu v Dánsku Spojeným státům americkým, podařilo se do semifinále postoupit i dalšímu zámořskému výběru, tentokráte tedy Kanadě. Ta vyprovodila ve čtvrtfinále z turnaje po souboji titánů Rusy, čímž tak hokejisté javorových listů pouze potvrdili, že se jim na velkých turnajích proti ruské sborné v poslední době daří. Duel plný obratů se nakonec dostal až do prodloužení, ve kterém o postupu Kanady rozhodl Ryan O'Reilly.

Do Dánska přicestují další posily z NHL! Povolávají je Kanada se Švédskem

Kodaň - Hokejové reprezentace Kanady a Švédska budou v dalších zápasech právě probíhajícího světového šampionátu v Dánsku a především pak v důležitých vyřazovacích bojích tohoto turnaje zase o něco silnější. Oba tyto národní týmy totiž v nejbližších dnech posílí hráči z kanadsko-americké NHL. Protože v zámořském play-off již nefiguruje Nashville, jenž ve 2. kole nestačil na Winnipeg, do dějiště mistrovství světa tak má namířeno osmadvacetiletý Kanaďan Kyle Turris. Švédy pak pro změnu posílí forvard působící v Pittsburghu Patric Hörnqvist, jenž se tak stane již 20. hráčem z NHL, který tak bude součástí aktuální švédské soupisky, na které se tak tímto zaplní poslední volné místo.

MS v hokeji: Finové důkladně osprchovali Kanadu, Seveřané zvítězili jasně 5:1. Rusové ustáli švýcarský tlak a berou tři body

Kodaň - Velice hořkou pilulku museli spolknout v sobotu večer nejen příznivci, ale i samotní hokejisté Kanady. Poté, co v úvodu šampionátu nestačili na Američany, ve skupině B prohráli s dalším silným soupeřem, na který si brousili zuby a to s Finskem. Seveřané až nečekaně jasným způsobem zaskočili zámořského favorita turnaje a nakonec tak nad ním vyhráli 5:1. Žádné překvapení pak nedopustili ve skupině A Rusové, jež se střeli se Švýcarskem, přestože v závěru čelili velkému tlaku ze strany reprezentantů země helvétského kříže, byli to svěřenci Ilji Vorobieva, kteří tak zvítězili za tři body a to konkrétně 4:3.

MS v hokeji: Kanaďané si bez potíží poradili s Nory

Kodaň - V rámci večerního čtvrtečního programu právě probíhajícího hokejového světového šampionátu v Dánsku se hrál i duel skupiny B mezi Kanadou a Norskem. V tomto utkání byl favorit jasný a i průběh zápasu dával prognostikům za pravdu. Hokejisté javorových listů měli zkrátka duel s Norskem jako takový trénink a díky třem trefám Connora McDavida a dvěma přesným zásahům Bo Horvata se mohli nakonec radovat z jasné výhry 5:0 nad Seveřany.
Slovensko podlehlo Švýcarsku.

MS v hokeji: Slováci mají vážné problémy! Kanada s Ruskem si otevřeli střelnici

Kodaň - Druhým dnem dnes pokračoval 82. světový šampionát v hokeji. Slovensko podruhé prohrálo a hazarduje s postupem do další fáze turnaje. Své druhé výhry si do tabulky připsala favorizovaná mužstva Kanady a Ruska. Hráči s javorovým listem na hrudi rozstříleli 10:0 Jižní Koreu, Rusko nasázelo sedm branek Rakušanům. Důležitý plusový bod si po nájezdech proti Německu připsali Norové, kteří tak triumfovali 5:4.