Hokej MS FIN Tým

Hokej, ilustrační foto

Finové si konečně na domácím šampionátu zahrají o zlato, porazili USA 4:3

Letošní hokejové mistrovství světa ve Finsku zná již prvního finalistu a stalo se jím k radosti domácích fanoušků právě Finsko. To tak prolomilo své dlouhodobé prokletí spočívající v tom, že se jim dosud nikdy nepodařilo hrát finále na domácím šampionátu. Naopak Američané čekají nadále od roku 196 2 na zlato ze světového šampionátu. Tentokrát jim zkazil naději na postup do finále Joel Armia, který se postaral o vítěznou branku.

Finové díky Anttilovi otočili duel se Slovenskem, Američané si poradili se Švýcary

Slovenská hokejová reprezentace tentokrát nenaváže na svůj bronzový úspěch z letošní zimní olympiády v Pekingu a na světovém šampionátu ve Finsku končí ve čtvrtfinále. I tak ale díky svým výkonům na turnaji můžou Slováci opustit dějiště tohoto mistrovství s hlavou vzhůru. I v rozhodujícím duelu s Finskem dlouho hráli vyrovnaný zápas, navíc ho začali lépe, když po první třetině vedli 2:0. Finská hvězda Anttila ale zařídil svými góly vyrovnání a další dva góly přidali Manninen s Mäenalanen, jemuž před trefou do prázdné klece nahrával Anttila. Posledním semifinalistou se po Češích, Kanaďanech a Finech stali Američané, kteří porazili dosud neporazitelné Švýcary 3:0.

Jasné zápasy pro Němce a Finy. Se svými soupeři si s přehledem poradili

I v pátek pokračuje 86. mistrovství světa v hokeji ve Finsku. V odpoledních zápasech se potvrdili pokaždé role favoritů. Zatímco ve skupině A na sebe narazil Němci a Italové, kteří v tomto svém vzájemném zápase zpakovali stejný výsledek z loňska, tedy 9:4 pro Němce, přestože ze začátku jasně mířící Němci historicky nejvyššímu vítězství nad Italy pak v závěru Italům dopřáli tři gólové radosti Italům, to Britové ve skupině B se proti domácím Finům nezmohli na nic. Prakticky jen díky gólmanovi Bownsovi to skončilo pro ně porážkou jen 0:6.

Švýcaři vyhráli počtvrté v řadě, tentokrát nad Slováky. Severské derby rozhodly nájezdy

Švýcaři nadále na letošním hokejovém světovém šampionátu ve Finsku ve výtečných výkonech a připsali si tak na turnaji už čtvrtou výhru v řadě. Tentokrát si poradili se Slováky, které porazili 5:3. Naši východní sousedé tak tedy dosud vyhráli jen jediný zápas a účast ve čtvrtfinále se bronzovým medailistům z letošní olympiády vzdaluje. Skupina B ve středu večer nabídla severské derby mezi domácím Finskem a Švédskem. Šlo o vyrovnaný duel, který dospěl až do nájezdů, ve kterých nakonec uspěli hráči Tre Kronor, kteří se tak tímto dostali do vedení skupiny.

Finové ovládli s přehledem duel s USA. Francouzi se snažili, ale prohráli s Němci

V zaplněné nejmodernější hale v Evropě nacházející se v Tampere se hrál v pondělí večer duel, který patřil do této kulisy a to duel mezi domácími Finy a Američany v rámci skupiny B. Zápas k radosti domácích fanoušků od začátku lépe zvládali právě hráči Suomi, kteří se dostali do vedení v závěru první třetiny zásluhou Granlunda. Následně se rozhodli Američané k tvrdému hokeji, který ale vedl k vyloučením a i k trestu do konce utkání pro Watsona a právě tento moment rozhodl. Během této výhody totiž skórovali Filppula a Manninen. A když čtvrtou finskou branku přidal Lehtone, bylo hotovo. V závěru už jen Američané pokazili gólmanovi Olkinuorovi čisté konto, když snížili na konečných 1:4. Ve skupině A se pak utali Francouzi s Němci, kteří během tohoto duelu přišli o jednu z hvězd Tima Stüzla. I bez se ale vyrovnaný zápas podařilo Němcům vyhrát 3:2.

Němci oplatili Slovákům porážku z olympiády. Finové otočili duel s Lotyši

O druhém hracím dni letošního hokejového světového šampionátu se utkali naši dva sousedi, Slováci a Němci. Především Němci měli se Slováky nevyřízené účty z letošní olympiády v Číně, kdy Němci právě na úkor Slováků skončili v osmifinále. A nyní tak chtěli odplatu. První teřtina byla opravdu hokej se vším všudy, kdyžnebylo nouze ani o krásné hity z obou stran a kdy se hrálo skutečně ve velkém tempu. Rozhodl však úvod druhého dějství, ve kterém šlo dvěma ryclými góly Německo do vedení. Slováci stačili zásluhou Pospíšila jen nížit na konečných 1:2. Stejným výsledkem skončil i druhý zápas, v němž se v rámci skupiny B utkali Lotyšsko s domácím Finskem. To prohrávalo od 9. minuty, kdy se trefil Balcers a nálada v moderní hale v Tampere rázem zchladla. Až v polovině zápasu Finsko vyrovnalo a vítězný gól domácích pak vstřelil Granlund až v 58. minutě.

Němci dotahovali, Kanaďané si ale došli pro vítězství. Finové proti Norům dominovali

V rámci večerního pátečního programu se poprvé představili obhájci titulu mistra světa Kanaďané, kteří chtěli, aby do letošního šampionátu vstoupili daleko lépe, než do toho loňského, ve kterém prohráli první tři zápasy. Od začátku duelu s Německem mířili jasně k tomu cíli, jelikož po dvou třetinách už to bylo 5:1 pro hráče ze země s javorovým listem. Jenže pak dali k dispozici Němcům dvě dvojnásobné přesilovky pět na tři a i díky tomu dokázali Němci snížit na 3:5. Na víc to ale z jejich strany nestačilo. Bez jakékoli dramatizace pak ke svému vítězství došli ve druhém večerním zápase ve skupině B mezi domácím Finskem a Norskem. Domácí hokejisté totiž po vyrovnané první třetině nakonec dspěli k jasné výhře 5:0.
Tým nováčků opanoval světový šampionát. Po vítězství 3:1 nad Kanadou se Finsko raduje ze zlata

Finové jsou mistři světa. Na MS v hokeji porazili Kanadu 3:1

Letošní mistrovství světa v hokeji již potřebuje vyřešit poslední hádanku a to tu, kdo celý tento turnaj konaný na Slovensku nakonec vyhraje. Vyřazovací část šampionátu vygenerovala do boje o zlato Kanadu a Finsko, přičemž zámořský celek přešel celkem jasně přes český národní tým (5:1), to Finové hráli skvělý vyrovnaný duel s favorizovaným Ruskem až Anttilovým gólem z poloviny třetí třetiny senzačně vyhráli 1:0. Oba soupeři už se setkali v košické skupině, kdy byl poprvé spatřen um finského mladíka Kaapa Kakka, který dvěma góly tehdy dopomohl k nečekané výhře Seveřanů 3:1. Finálový zápas Kanada vs. Finsko jste mohli sledovat na webu Eurozprávy.cz
Finové porazili Rusko 1:0, do finále MS je poslal Anttila

MS v hokeji: Finsko jde do boje o zlato, Rusko porazilo 1:0

Finští hokejisté vyhráli v semifinále mistrovství světa v Bratislavě nad Ruskem 1:0 a poprvé od zisku stříbra v roce 2016 jsou ve finále. Jedinou branku utkání vstřelil v 51. minutě kapitán Marko Anttila. Gólman Kevin Lankinen pochytal všech 32 střel sborné a udržel podruhé na turnaji čisté konto.
MS v hokeji 2019

MS v hokeji: Severské derby rozhodlo až prodloužení. S turnajem se loučí obhájci titulu

V Košicích se ve čtvrtek hrály velmi podobně dramatické čtvrtfinálové duely. Zatímco odpoledne to byli Kanaďané, kteří unikli až vteřinu před koncem zápasu vyřazení v souboji se Švýcarskem, nad kterým nakonec vyhrálo v prodloužení, podobný průběh měl večer i zápas mezi Finskem a Švédskem. Ještě v 58. minutě to vypadalo na postup favorita a obhájce titulu ze Švédska, které tehdy ještě vedlo 4:3, jenže Anttila v závěru dokázal vyrovnat a v následném prodloužení to byli Finové, kteří zásluhou Manninena otočili skóre zápasu a mohou se tak nyní těšit na semifinálový souboj s Ruskem.

MS v hokeji: Švýcaři nenašli recept na ruského gólmana, Finsko po výhře nad Francií sahá po vítězství ve skupině

Po neuvěřitelném heroickém výkonu Švýcarů v sobotním duelu se Švédskem, kde nakonec po skvělé přestřelce prohráli s Tre Kronor 3:4, hokejový svět čekal, jaký výkon předvedou reprezentanti následující den proti Rusku, kterému málokdo vstřelil na tomzo turnaji branku, konkrétně se to podařilo doposud pouze Norům (a to hned dvakrát) a Lotyšům. Nakonec ani Švýcarku se nepodařilo ruské sborné vstřelit branku, přestože měli také k tomu příležitosti. S Rusy však prohráli 0:3. Stejným poměrem si pak Finové ve skupině A poradili s Francouzi, což tak znamená, že parta kolem Kaapa Kakka může klidně vyhrát svou košickou skupinu, pokud tedy ještě v úterý porazí Německo.

MS v hokeji: Britové se sice třetinu drželi, nakonec ale dostali od Finů pět branek

Byl to opět jeden z duelů, kdy se čekalo kolik brankář jednoho z mužstev vychytá za zápas střel a specielně pro Brity bylo zase zajímavé, jak dlouho to bude trvat do chvíle, kdy jejich miláčky poprvé v duelu inkasují. Tentokrát Ostrované v košické skupině A nastoupili proti Finům opět i s největší hvězdou turnaje Kaapou Kakkem, ani tomuto osmnáctiletému talentu se nepodařilo Velké Británii vstřelit gól už v první třetině. Až v následujících minutách se Finům podařilo vstřelit outsiderům celkem pět gólů a to díky následující pětici nás Toni Rajala, Atte Ohtamaa, Joel Kiviranta, Kristian Kuusela a Mikko Lehtonen. Gólman Bowns nakonec pochytal něco přes 40 střel.

MS v hokeji: Finsko opět i díky Kakkovi vyhrálo nad Dánskem. Museli ale otáčet

O večerní hokejovou zábavu v Košicích se ve čtvrtek postarali v severském souboji Finové a Dánové, kteří se utkali v rámci skupiny A letošního mistrovstsví světa. Dánsko bylo sice tím týmem, které otevřelo skóre zápasu, i oni ale v zápase poznali talent teprve osmnáctiletého finského útočníka Kaapa Kakka. Ten nejen že jeden gól dal, na jeden ještě také přihrál a tak především díky němu se nakonec mohl tým Suomi radovat z výhry 3:1.

MS v hokeji: Finům se povedlo s Američany dojít do prodloužení. V něm ale rozhodl Larkin

Po úspěšných zápasech proti Kanadě a Slovensku se tým ještě před turnaje neznámých mladíků z Finska chystal v pondělí odpoledne na dalšího soupeře a to Spojené státy americké. Fanoušci byli hlavně zvědavi zda i v tomto zápase se trefí nejtalentovanější z Finů Kaapo Kakko a jestli tak přidá další přesnou trefu k těm dosavadním pěti, které už na turnaji vstřelil. Tentokrát se tento osmnáctiletý hráč do zápisu nikterak nezapsal, i tak to ale Američané se Seveřany neměli vůbec jednoduché a výhru museli slavit až poté, co v prodloužení na 3:2 skóroval Larkin

MS v hokeji: Kápo Kaapo Kakko opět řádil. Proti Slovensku tentokrát zaznamenal hattrick

Košice - Proi Kanadě to nebylo jeho poslední slovo. A zřejmě to nebude jeho poslední slovo ani to, co předvedl nyní proti Slovensku. Byl to zase Kaapo Kakko, největší finský talent současnosti, kdo rozhodl o triumfu týmu Suomi. Nejprve v 50. minutě zvýšil vstřelil gól na 3:2 vyjetí před Čiliakovu klec, v závěru všechno pojistil střelou do prázdné branky. Především díky němu tak mohou Finové směle pomýšlet na čtvrtfinále.
Slováci se rozloučili výhrou.

MS v hokeji: Slováci se rozloučili vysokou výhrou, Finsko určilo českého soupeře

Kodaň - Slovensko končí. Poslední den základních skupin hokejového mistrovství světa totiž přinesl výhru Švýcarska 5:1 nad Francií. Alpská země tak postupuje do čtvrtfinále s Finskem, zatímco Slovensko v turnaji i přes výhru 7:4 nad Běloruskem dohrálo. Finové jasně přehráli USA (6:2), což znamená, že právě Amerika bude soupeřem českého týmu ve čtvrtfinále. Kanada porazila 3:0 Německo a vyzve Rusko. Poslední dvojici tvoří Švédsko a Lotyšsko.
MS v hokeji 2018: Francie vs. Bělorusko

MS v hokeji: Jasné záležitosti. Finové a Francouzi své soupeře rozstříleli

Kodaň - Nedělní program 82. hokejového světového šampionátu v Dánsku pokračoval dalšími dvěma odpoledními zápasy, jež na rozdíl od těch poledních nebyly rozhodně tak vyrovnané. Hokejisté Finska a Francie totiž potvrdili své role favoritů ve svých duelech, neboť co se týče týmu Suomi, tak ten si bez větších potížích poradil s nováčkem elitního mistrovství světa Jižní Koreou a to 8:1, Francie pak zase porazila trápící se Bělorusko 6:2.
Rusko přemohlo Finy a z MS odjíždějí s bronzem

Finové se pokoušeli o zdramatizování. Přesto nakonec Rusové slaví bronz

Kolín nad Rýnem - V německém Kolíně nad Rýnem nedělním dnem vrcholí 81. mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos vedle této německé destinace konalo i v Paříži. O předkrm očekávaného večerního finálového duelu se postarali Rusové s Finy, které se odpoledne spolu střetli v boji o třetí místo, tedy o bronzovou medaili. Tu nakonec získali favorizovaní Rusové, kteří už téměř bpo dvou třetinách vedli celkem jasně 4:0. Podobně jako v semifinále s Kanadou, ale zahrozili Finové a blížili se k vyrovnání tohoto duelu, neboť se jim podařilo snížit na 4:3. Díky Kučerovově brance ale pak své vedení zvýšili na 5:3 a na to už tým Suomi, přestože se v samotném závěru sympaticky snažil, zareagovat nikterak nedokázal. Ruská sborná tak tedy obhájila bronzové medaile.