Hokej MS SVK Tým

Hokejoví fanoušci ze Slovenska (ilustrační foto)

Slováci ovládli duel s Dánskem a postoupili do čtvrtfinále, USA si poradily s Nory

Svým posledním hracím dnem v úterý pokračují základní skupiny letošního mistrovství světa ve Finsku. A právě během něj se tak rozhoduje nejen o posledních čtvrtfinalistech, ale i o tom, kdo se proti komu ve čtvrtfinále postaví. O bytí i nebytí na tomto turnaji hráli v úterý Slováci s Dánskem. Přemožitelé Kanady tentokrát nebyli pro naše východní sousedy nebezpečným soupeřem a byli očividně vysílení. Proto tak svěřenci kouče Craiga Ramseyho Seveřany vyprovodili z turnaje vysokou výhrou nad nimi 7:1. Ve druhém odpoledním zápase se Američané evidentně šetřili na důležitější čtvrtfinálový duel, přesto nic nepodcenili a Nory porazili 4:2.
Hokejoví fanoušci Slovenska

Slováci zůstávají ve hře o čtvrtfinále, Lotyši poazili Rakousko až na nájezdy

O pátečním večeru se konal důležitý zápas na hokejovém šampionátu ve Finsku především pro Slovensko. Pokud by bronzoví medailisté z letošní zimní olympiády v Pekingu neuspěli proti Kazachstánu, už by měli namále a s postupem do čtvrtfinále by to vypadalo všelijak, jen ne nadějně. Přestože v úvodní třetině nejprve svěřenci Craiga Ramseyho dopláceli na zbytečné fauly, nakonec se Slovákům Kazachstánce podařilo pokořit 4:3. Jednou nohou ve čtvrtfinále po pátečním večeru Lotyšsko, které ve skupině B proo změnu zvládlo vyrovnaný duel s Rakušany, které porazili až na nájezdy.
Slovenští hokejoví fanoušci (ilustrační foto)

Slováci zprvu hráli s Kanadou vyrovnaně, nakonec dostali prohráli. Lotyši poprvé bodovali

Do druhého zápasu na mistrovství světa ve Finku nastoupili slovenští reprezentanti a jejich soupeřem byla tentokrát favorizovaná Kanada, obhájci titulu mistrů světa. S nimi bronzoví medailisté z letošní olympiády v Pekingu nejprve hráli vyrovnanou partii, když po první třetině byl stav nerozhodný 1:1. v divoké druhé třetině měly oba týmy obrovské šance, přičemž nechyběli vynikající zákroky obou gólmanů. Nakonec ale Kanada ukázala svou sílu a skóre nakonec navýšila na 5:1. V souběžně hraném pondělním odpoledním duelu hráli Lotyši s Norskem. Seveřané doplatili na častá vyloučení a i proto dosáhlo mužstvo z pobaltí na první body na tomto šampionátu, když vyhrálo 3:2.
Hokej, ilustrační foto

Němci oplatili Slovákům porážku z olympiády. Finové otočili duel s Lotyši

O druhém hracím dni letošního hokejového světového šampionátu se utkali naši dva sousedi, Slováci a Němci. Především Němci měli se Slováky nevyřízené účty z letošní olympiády v Číně, kdy Němci právě na úkor Slováků skončili v osmifinále. A nyní tak chtěli odplatu. První teřtina byla opravdu hokej se vším všudy, kdyžnebylo nouze ani o krásné hity z obou stran a kdy se hrálo skutečně ve velkém tempu. Rozhodl však úvod druhého dějství, ve kterém šlo dvěma ryclými góly Německo do vedení. Slováci stačili zásluhou Pospíšila jen nížit na konečných 1:2. Stejným výsledkem skončil i druhý zápas, v němž se v rámci skupiny B utkali Lotyšsko s domácím Finskem. To prohrávalo od 9. minuty, kdy se trefil Balcers a nálada v moderní hale v Tampere rázem zchladla. Až v polovině zápasu Finsko vyrovnalo a vítězný gól domácích pak vstřelil Granlund až v 58. minutě.
Slovenští hokejoví fanoušci

Francouzi sahali po obrátce, Slováci ale nakonec vyhráli. USA si poradily s Lotyši

V pátek začal 86. ročník hokejového mistrovství světa, které se letos koná ve Finsku. Jako první se na kluzišti v Helsinkách představili bronzoví medailisté z letošní olympiády v Pekingu Slováci, kteří na úvod narazili na Francouze, náhradníka za vyloučené Bělorusy. Francouzi Slováky jen tak ke třem bodům snadno nepustily, vždyt ve druhé třetině kousali natolik, že dvougólové vedení Slováků dokázali smazat. Ke konci druhé třetiny ale Slováci zásluhou Takáče šli zpátky do vedení, které už tentokrát nepustili. Do prázdné branky se pak ještě ke konci zápasu trefil Regenda, pro nějž to tak byl druhý gól v zápase. Druhý souběžně hraný odpolední zápas v Tampere mezi Američany a Lotyši tolik vyrovnaný nebyl. Po dvou třetinách to bylo jasně pro Američany 4:0, Lotyši se pak zmohli jen na jediný gól.
MS v hokeji 2019

MS v hokeji: O posledním vítězství na domácím MS se postaral rozhodujícím gólem z nájezdu loučící se Nagy, Lotyšsko porazilo Nory

O odpolední úterní hokejovou zábavu se na Slovensku v rámci právě probíhajícího světového šampionátu postaraly zápasy duely, ve kterých vlastně už o nic nešlo. Ve skupině A se domácí Slováci loučili s turnajem zápasem s Dánskem, ve kterém se zase loučil nejen s reprezentační kariérou Ladislav Nagy. A byl to právě on, kdo si připsal v jinak ne příliš oku lahodícímu utkání rozhodující branku, když proměnil svůj samostatný nájezd a právě po samostatných nájezdech tak Slováci vyhráli nad Dány 2:1. Už nic neřešící duel se ve stejnou dobu odehrával v Bratislavě, kdy Lotyšsko hrálo s Norskem. Pobaltský celek potvrdil ve svém poslední zápase na turnaji, že je přeci jenom více hokejovějším mužstvem a že nebylo náhodou, že až do včerejšího pondělí bojovali o postup do čtvrtfinále. Norsko nakonec porazil 4:1.

MS v hokeji: Hokejisté Slovenska výhrou nad Brity udrželi naděje na postup. Repríza loňského finále nabídla přestřelku, které zvládlo Švédsko

Po sobotním večeru mohou stále Slováci živit naděje na postup do vytouženého čtvrtfinále letošního hokejového mistrovství světa konající se v těchto dnech právě na Slovensku a to poté, co v Košicíchc porazila jasně nováčka z Velké Británie 7:1. Že tedy dovolili Ostrovanům vstřelit druhou branku na MS jim zase tak nevadilo. Nyní tak tedy musí doufat v zaváhání Američanů. V Bratislavě večerní program nabídl reprízu loňského finále mezi Švédskem a Švýcarskem. které nebídlo skvělý s přestřelkou, kde opět zářil i nejproduktivnější Švéd William Nylander. I díky jeho gólu a dvěma asistencemi nad Švýcary nakonec žlutomodří vyhráli 4:3.

MS v hokeji: Slováci tentokrát žádné drama s Francií nepřipustili a stále myslí na postup. V souboji Norů s Rakouskem byl k vidění hattrick

V pátek se v Košicích předtsavili opět domácí slovenští hokejisté, kteří se tak snažili odčinit nezvláádnuté závěry z předešlých svých dvou utkáních s Kanadou (5:6) a Němci (2:3) a stále se tak snažit o přibližení se do vysněného čtvrtfinále. Po pátečním souboji s Francií jejich naděje na postup mezi nejlepších osm nakonec stále žije, protože zemi galského kohouta dokázali naši východní sousedé přehrát 6:3 a další hektický závěr zápasu tak nepřipustili. Francouzi tak budou bojovat o záchranu v elitní soutěži především v dalším zápase s Velkou Británií. O záchranu jde také Norsku, přičemž tak potřebovalo porazit Rakousko, aby se záchraně Seveřané přiblížili. Norsko vyhrálo 5:3 a k důležitým třem bodům Norům pomohl hlavně svým hattrickem obránce Bull.

MS v hokeji: Další krutá prohra pro Slováky, tentokrát s Němci. Rusové dali Italům desítku

Jako by toho nebylo po duelu s Kanadou (5:6) pro domácí Slovensko málo. Ještě si podobně krutý průběh zápasu museli prožít v ještě důležitějším souboji s Německem. Nad těmi sice dvedli 2:1, když dokázali využitými přesilovkami otočit z nepřiznivého skóre 0:1, jenže jejich vedení do závěrečné sirény, stejně jako tomu bylo právě v zápase s Kanadou. Rozhodující německý gól padl tentokrát v čase 59:33. Slovákům se tak vzdálili šance na postup do vytouženého čtvrtfinále. K těm se naopak zase bez problémů přiblížili v bratislavské skupině Rusové. Ti si opět zatrénovali, když Italy vyprovodili výpraskem 10:0.

MS v hokeji: Krutá prohra s Kanadou. Slováci přestřelku prohráli gólem v poslední vteřině, Švédové si smlsli na Norech

Neuvěřitelný zápas se hrál v Košicích, kde se domácí Slováci po Američanech a Finech střetli s dalším těžkým soupeřem ve skupině A a to s Kanaddou. Jenže i tentokrát nechali na ledě Slováci všechno, bojovali o vítězství do samotného konce a to doslova. Přestože Slováci dvakrát v zápase vedli o dvě branky (2:0 a 4:2), Kanaďané pokaždé toto slovenské vedení dokázali vyrovnat. Vedoucí gól Kanaďanů na 5:3 pak vyhnal z branky gólmana Rybára, jenž byl nahrazen Čiliakem. A i když Sukel ještě dokázal vyrovnat na 5:5, duel do prodloužení nedospěl. Pouhou sekundu před koncem se totiž trefil narozeninový oslavenec Mark Stone a hráči s javorovým listem se tak mohli radovat ze tří bodů za výhru 6:5. To v Bratislavě už delší dobu před koncem zápasu bylo jasno, že z něj odejdou vítězně Švédové. Ti po druhé třetině vedli nad svým serverským rivalem už 8:0, Norové pak už pouze snížili na konečných 1:9.

MS v hokeji: Kápo Kaapo Kakko opět řádil. Proti Slovensku tentokrát zaznamenal hattrick

Košice - Proi Kanadě to nebylo jeho poslední slovo. A zřejmě to nebude jeho poslední slovo ani to, co předvedl nyní proti Slovensku. Byl to zase Kaapo Kakko, největší finský talent současnosti, kdo rozhodl o triumfu týmu Suomi. Nejprve v 50. minutě zvýšil vstřelil gól na 3:2 vyjetí před Čiliakovu klec, v závěru všechno pojistil střelou do prázdné branky. Především díky němu tak mohou Finové směle pomýšlet na čtvrtfinále.
Slovensko se na MS postavilo USA

MS v hokeji: USA jako Kanada. Slováci si vychutnali spící Američany

Košice - Málokdo asi na Slovensku věřil tomu, že by jejich reprezentanti snad na úvod dokázali porazit Američany. Jenže ti ve svém prvním zápase působili stejně jako odpoledne Kanaďané. Ospalost byla potrestána čtyřmi přesnými trefami, přičemž těmi nejdůležitějšími byly ty slepené od Černáka a Tatara. Nakonenc naši východní sousedé slavili senzační výhru 4:1.
Slováci se rozloučili výhrou.

MS v hokeji: Slováci se rozloučili vysokou výhrou, Finsko určilo českého soupeře

Kodaň - Slovensko končí. Poslední den základních skupin hokejového mistrovství světa totiž přinesl výhru Švýcarska 5:1 nad Francií. Alpská země tak postupuje do čtvrtfinále s Finskem, zatímco Slovensko v turnaji i přes výhru 7:4 nad Běloruskem dohrálo. Finové jasně přehráli USA (6:2), což znamená, že právě Amerika bude soupeřem českého týmu ve čtvrtfinále. Kanada porazila 3:0 Německo a vyzve Rusko. Poslední dvojici tvoří Švédsko a Lotyšsko.

MS v hokeji: Slováci bojovali do poslední chvíle o překvapivý triumf nad Švédskem, nakonec v prodloužení prohráli. Lotyšům proti trápícím se Němcům díky gólům ve třetí třetině

Kodaň - Jak je tomu na hokejových světových šampionátech zvykem, jak přijde na řadu víkend, program v těchto dnech začíná již poledními zápasy a nejinak tomu je i tuto sobotu. O brzkou odpolední zábavu se v Dánsku tentokráte postaraly svým soubojem jenak týmy Slovenska a Švédska a přestože naši východní sousedé rozhodně nepatřili k favoritům tohoto souboje, hráčům Tre kronor pěkně zatopili a i když prohrávali v zápase 1:3, duel dokázali dostat do prodloužení. V něm však ale inkasovali a Seveřané si jen tak upevnili své aktuální vedoucí postavení v tabulce skupiny A. Němci pak stále mohli pomýšlet na postup do čtvrtfinále, jenže stříbrní medilisté z letošní olympiády v Pchjongčchangu proti Lotyšsku nepředvedli nic, co by je snad mělo ze skupiny posunout a nakonec tak třetí třetina jejich sobotního utkání s Lotyšskem pomohla pobaltskému týmu k zaslouženým třem bodům.

MS v hokeji: Další drama pro slovenské fanoušky. Jejich miláčci nakonec duel s Francouzi dovedli ke třem bodům, Američané zdolali Lotyše v prodloužení

Kodaň - Ve čtvrtek odpoledne byli v permanenci opět slovenští hokejoví fanoušci a tak, jak už je tomu snad i tradicí v rámci tohoto mistrovství světa, opět mohli sledovat dramatický duel svých reprezentantů až do závěrečných minut. Tentokrát drželi palce svěřencům kouče Craiga Ramseyho v duelu proti Francii, kterou nakonec dokázali porazit 3:1 a díky tomu tak mají nyní na kontě sedm bodů a nadále tak ještě mají naději na postup ze skupiny A do čtvrtfinále. V rámci skupiny B pak mohli být hokejoví fanoušci svědky další překvapivé v krátké době za sebou. Poté, co domácí Dánové ve středu dokázali v prodloužení 3:2 porazit Finy, mohli se o to samé pokusit Lotyši proti Američanům. I tento zápas totiž došel do extra timu za stavu 2:2, ovšem tentokrát favorité duelu druhý bod soupeři nedarovali trefě Cama Atkinsona se tak mohli radovat z vítězství hokejisté týmu Hvězd a pruhů.
Slovensko podlehlo Švýcarsku.

MS v hokeji: Slováci mají vážné problémy! Kanada s Ruskem si otevřeli střelnici

Kodaň - Druhým dnem dnes pokračoval 82. světový šampionát v hokeji. Slovensko podruhé prohrálo a hazarduje s postupem do další fáze turnaje. Své druhé výhry si do tabulky připsala favorizovaná mužstva Kanady a Ruska. Hráči s javorovým listem na hrudi rozstříleli 10:0 Jižní Koreu, Rusko nasázelo sedm branek Rakušanům. Důležitý plusový bod si po nájezdech proti Německu připsali Norové, kteří tak triumfovali 5:4.