výstavy

Olomouc

O Věstonickou venuši je v Olomouci obrovský zájem, lidé stojí ve frontě

Několik desítek metrů dlouhou frontu musí dnes v mrazivém počasí vystát lidé, kteří si ve Vlastivědném muzeu v Olomouci chtějí prohlédnout originál nejstarší keramické sošky na světě - Věstonické venuše. Od rána si příležitost nenechaly ujít už stovky lidí a zájem neutuchá ani odpoledne. Věstonická venuše je totiž na veřejnosti vystavena po pětileté pauze, v Olomouci navíc vůbec poprvé.
ČNB vydala další pamětní mince i stokorunu

Výstava 100 let česko-slovenské koruny prodloužena, zájem je mimořádný

Česká národní banka prodloužila výstavu k 100. výročí česko-slovenské koruny o dva týdny do 12. května. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Na výstavě, kterou ČNB pořádá ve spolupráci s Kanceláří prezidenta republiky a Správou pražského hradu v Císařské konírně, je k vidění i druhá největší zlatá mince na světě v nominální hodnotě 100 milionů korun. Mince, nechala centrální banka vyrobit jako symbol oslav vzniku československé koruny, váží 130 kilogramů.
Praha

ČNB vystavuje na Hradě unikátní stomilionovou minci

Druhou největší zlatou minci na světě dnes na Pražském hradě představila Česká národní banka. Nechala ji vyrobit jako symbol oslav 100. výročí vzniku československé koruny. Od pátku minci v nominální hodnotě 100 milionů korun uvidí návštěvníci výstavy v Císařské konírně. Zlatá mince s hmotností 130 kilogramů je ozdobou výstavy, která stoletý vývoj československých a českých platidel představuje.
da Vinci, Leonardo

Ve Florencii vystavují Kodex Leicester, fascinující dílo Leonarda da Vinci

Ve florentské Galerii Uffizi v pondělí otevřeli výstavu, která představí jeden z kodexů Leonarda da Vinci. Jde o jednu z akcí, které vyústí příští rok v oslavy 500. výročí Leonardova úmrtí. Kodex Leicester bude k vidění do 20. ledna příštího roku a vystavit ho bylo možné díky zápůjčce od jeho majitele, jímž je Bill Gates.
Ilustrační foto

V Mnichově vystavují šperky Marie Antoinetty. Půjdou do dražby, cena závratná

Mnichov - Milovníci historie i zlatnického umění si mohou v Mnichově dnes prohlédnout šperky, které v 18. století nosila francouzská královna Marie Antoinetta. Aukční síň Sotheby's kromě nich veřejnosti představí i dalších vzácné ozdoby z majetku parmských Bourbonů. Po bavorské metropoli se tři desítky náhrdelníků, náušnic, prstenů a broží představí ještě mimo jiné v Hongkongu, Dubaji či v New Yorku. Na podzim pak půjdou v Ženevě do dražby, informovala agentura DPA.
hračky

Děti zbystřete, v Rožnově zahájili výstavu hraček

Rožnov p. R. (Vsetínsko) - Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku dnes začaly dvě nové výstavy letošní sezony. Návštěvníci si mohou v prostorách Sušáku až do jara příštího roku prohlédnout expozici o hračkách nazvanou Hračky moje nejmilejší aneb Jak jsme si hráli a výstavu Dílna lidové umělecké výroby.
Počasí

Jarní etapu Flory Olomouc navštívilo 60 tisíc lidí, uchvátily je levitující květiny

Olomouc - Jarní etapu mezinárodní květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc si během uplynulých čtyř dnů prohlédlo přes 60.000 návštěvníků. Oproti loňskému roku prošlo letos branami Výstaviště Flora zhruba o 15.000 lidí více. Na zvýšeném zájmu návštěvníků se podepsalo především nádherné počasí, řekla dnes ČTK mluvčí výstaviště Michaela Nováková. Hlavní expozice tentokrát nesla jméno Pugét pro Floru a odkazovala na 60 let pořádání přehlídek květin v Olomouci. Mezi návštěvníky vyvolala velké emoce.
Byty

Historie českých paneláků? Výstava se prodlužuje, zájem je nečekaný

Praha - Dva zástupce v různých kategoriích má v soutěži o nejlepší muzejní počiny, výstavy či publikace pražské Uměleckoprůmyslové muzeum. V kategorii muzejní počin je nominováno za rekonstrukci své hlavní budovy, mezi přihlášenými výstavami je výstup z badatelského projektu o sedmi desítkách českých sídlišť. Výstavu Bydliště: panelové sídliště pořadatelé nyní pro velký zájem prodlužují a potrvá až do 22. července.
Výhled ze Staré radnice na Brno

V Brně bude vystavená Slovanská epopej i s Muchovými plakáty

Brno - Devět největších pláten Slovanské epopeje a také několik desítek plakátů od Alfonse Muchy uvidí návštěvníci festivalu Re:publika 1918-2018, který na brněnském výstavišti začne 26. května. Na rozdíl od festivalu bude výstava Alfons Mucha: Dva světy v pavilonu H až do konce roku, řekl dnes novinářům primátor Petr Vokřál (ANO).
Paneland - komentovaná prohlídka (foto: Bratru Velnerova)

Paneland zaujal. Moravská galerie prodlužuje výstavu věnovanou socialistické výstavbě

Brno - Éra normalizace a s ní spojená paneláková kultura je pro většinu Čechů ožehavé téma – jak alespoň vyplývá z vysokého zájmu o výstavu Paneland v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Výstavu zahájila Moravská galerie 23. listopadu a od té doby ji vidělo přes dvacet tisíc návštěvníků. Galerie se proto rozhodla výstavu prodloužit a v posledním týdnu také návštěvníkům umožnit vstup i v pozdních večerních hodinách.
Moravská galerie

Moravská galerie v Brně má za sebou historicky nejúspěšnější rok

Brno - Moravská galerie v roce 2017 přilákala nejvíc návštěvníků ve své historii. Hlavním lákadlem byl rozhodně projekt Kmeny 90, který se stal nejnavštěvovanější výstavou instituce. Velkou pozornost přitáhl také Růžový tank Davida Černého, o němž se hojně diskutovalo na sociálních sítích.

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 19 minutami

před 42 minutami

před 56 minutami

Fotbal, ilustrační fotografie

Od příští sezóny ponese nejvyšší fotbalová liga jméno sázkovky Chance. Přiteče díky ní čtvrtmiliarda ročně

Až letos v červenci odstartuje nová sezóna tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže, už se v jejím názvu neobjeví jméno sázkové kanceláře Fortuna, ale jejího konkurenta Chance. Právě tato sázková kancelář totiž vyhrála výběrové řízení na titulárního partnera první fotbalové ligy a díky tomu si tak tuzemský profesionální fotbal od příští sezóny dalších pět let přijde na čtvrtmiliardy ročně.

před 1 hodinou

Papežův zákon

RECENZE: Papežův zákon o prohnilé církvi stojí i padá na velikášském akademismu

Poté, co byl u nás snímek Papežův zákon uveden v rámci nesoutěžní sekce karlovarského festivalu, se dostává i do široké distribuce. Italský film se noří do temné historie církve a skrze příběh na základě skutečných událostí reflektuje krutost lidské manipulace, společenskou rozštěpenost i individuální osudy na pozadí velkých dějin.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Michal Koudelka

Vláda chce urychlit výstavbu OZE, prezidentovi navrhla povýšení šéfa BIS Koudelky.

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda na středečním jednání. Navrhla také povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do hodnosti generálmajora. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Charles Leclerc

Stáj Scuderia Ferrari mění název + FOTO

Neuvěřitelné se stává skutečností. Ferrari je jediným týmem, který nepřetržitě závodí v přední motoristické disciplíně od založení formule 1 v roce 1950. Žádný tým nezastává takovou tradici jako Scuderia. Tradice – kterou nyní Italové (částečně) boří.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Petr Rada, trenér

Radovi se snížil trest za rasismus z osmi na tři měsíce. I tak je ale trenér pražské Dukly zklamaný

Původně vyslovený trest ze strany disciplinární komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) pro kouče druholigové pražské Dukly Petra Rady za rasistickou urážku vůči již bývalému kouči Brna Tomáši Poláchovi vyvolal velké debaty ve veřejném prostoru. Byl totiž rekordní, konkrétně osmiměsíční. Po verdiktu odvolací komise se ale bude moci pětašedesátiletý kouč vrátit na lavičku již po třech měsících. Zkrácení trestu i pro Duklu znamená, že se bude muset obejít bez Rady až do konce právě probíhající sezóny, jelikož zákaz činnosti mu nově vyprší až začátkem sezóny příští.

před 2 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Krycí jméno ukrajinského vojáka „Niemachny“.

V ruském zajetí: Psi žijí lépe. Ztratil jsem jakoukoli naději a vůli žít

Ukrajinský voják přezdívaný „Niemachny“, který strávil 13 měsíců v ruském zajetí, promluvil o tom, co všechno prožil, když padl do zajetí po bojích o Azovstal v Mariupolu. „V kasárnách nás bylo hodně. Byla tam dvě patra a asi půl stovky plus-minus lidí. Spali jsme vlastně na sobě, na podlaze,“ vzpomíná. A dodává hned na začátku „Rusové se snažili přimět Ukrajince střílet do vlastních zajatců.“

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Vzpoura zaměstnanců RTVS: Chceme svobodnou veřejnoprávní instituci

Situace na Slovensku se rychle mění. Zaměstnanci RTVS vydali protestní prohlášení a to krátce po schválení zákona o STVR Ficovou vládou.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy