Situace se opakuje. Sníh obousměrně uzavřel D1, čekalo se na silničáře

Ilustrační foto
FOTO: INCORP images

29. listopadu 2021, 21:25
EuroZprávy.cz / ČTK

Sněžení a stojící kamiony dnes večer zastavily zhruba na tři čtvrtě hodiny provoz na dálnici D1 mezi Hvězdonicemi a Ostředkem na Benešovsku ve směru na Brno.

Ve stoupání uvázly kamiony, kluzkou vozovku bylo nutné ošetřit, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová. Podle Národního dopravního informačního centra auta na dálnici zablokovala průjezd ve všech pruzích, dálnice byla v místě uzavřená i ve směru na Prahu.

Problémy byly podle Richterové hlášeny kolem 31. kilometru. Auta tam začala mít potíže před 20:00. Zpočátku byl ještě průjezdný levý jízdní pruh a v pravém zůstaly kamiony. Kolem 20:30 už byla dálnice zcela neprůjezdná a museli nastoupit silničáři.

Podle Richterové vozovku chemicky ošetřili, uvázlé kamiony se podařilo vyprostit. "Dálnice je teď už průjezdná a kolony se začínají rozjíždět," uvedla mluvčí ve 21:15.

Problémy na D1 nastávají prakticky každou zimu s příchodem sněhu. V posledních letech pak není výjimkou, že se na dálnici tvoří kvůli hustému sněžení až několikakilometrové kolony, v nichž řidiči mnohdy tráví až několik hodin.

Další zprávy

Lewandowski vyhlášen nejlepším fotbalistou FIFA. Schick se svým gólem z půlky neuspěl

17.01.2022 22:39

V pondělí byly ve švýcarském Curychu vyhlášeny výsledky ankety o nejlepšího fotbalistu Mezinárodní fotbalové federace FIFA. Tu po roce opět ovládl Polák hrající za Bayern Mnichov Robert Lewandowski, jenž si tak triumfem v této anketě spravil chuť poté, co před časem nevyhrál anketu Zlatý míč. Za třiatřicetiletým kanonýrem pak skončil na druhém místě Argentinec Lionel Messi z Paris Saint Germain, třetí pak skončil Egypťan Mohammed Salah z Liverpoolu. Kromě této nejsledovaněj kategorie celého ceremoniálu se v Curychu také vyhlásily kategorie vedlejší, třeba ta o nejhezčí gól FIFA loňského roku. V ní se do nejužší trojice probojoval i český reprezentant Patrik Schick svým gólem z půlky proti Skotsku na loňsém mistrovství Evropy, tuto kategorii ale nakonec ovládl Erik Lamela z Tottenhamu.

Evropě hrozí dvojí epidemie, na kontinent se vrátila chřipka

17.01.2022 22:04

Poté, co v loňském roce téměř vymizela, se letos chřipka vrátila do Evropy rychleji, než se očekávalo. U odborníků to vyvolává obavy z dvojí epidemie chřipky a covidu-19, kdy se prudce zvýší počet nakažených oběma nemocemi současně, uvedla dnes agentura Reuters. Zároveň není jasné, nakolik budou vakcíny proti chřipce účinné vůči virovému kmenu, který letos koluje.

Zpěvačka Asonance podlehla covidu, nakazila se cíleně. Syn označil antivaxery za odpad

17.01.2022 22:01

Již dva hudebníci spojení s folkovou skupinou Asonance zemřeli za necelé tři týdny letošního roku. V obou případech vedla dle dostupných informací k úmrtí nákaza covidem-19.

KOMENTÁŘ: Moskva zkresluje historii. Vkládá do úst NATO tvrzení, která nikdy nezazněla

17.01.2022 22:00

Vztahy mezi Ruskem a Západem se v posledních týdnech stále více točí okolo snahy Moskvy získat garance, že Severoatlantická aliance ukončí svou politiku otevřených dveří a nebude se rozšiřovat dále na východ, tedy o postsovětské republiky, v první řadě o Ukrajinu. V té souvislosti se opět objevilo tvrzení, že Západ krátce po skončení studené války tehdejším sovětským činitelům verbálně slíbil, že NATO nebude expandovat do východní Evropy. Jde o zavádějící interpretaci, která ovšem vychází z ruského dojmu, že západní postup po roce 1989 nebyl férový.

Další zprávy z Domova »

Vyhledávání

Kategorie