Francie hlásí největší nárůst hospitalizovaných s covidem od jara

Francie, Paříž, ilustrační foto
FOTO: Pixabay

29. listopadu 2021, 21:54
EuroZprávy.cz / ČTK

Francie registruje největší nárůst hospitalizovaných s onemocněním covid-19 od letošního jara, uvedla dnes agentura Reuters. Země se podle ministerstva zdravotnictví potýká s pátou vlnou nákaz.

Počet pacientů s koronavirem na jednotkách intenzivní péče (JIP) vzrostl o 117 na 1749. To je největší přírůstek od jarních měsíců, kdy na JIP každý den přibylo více než 100 infikovaných za den. Celkový počet hospitalizovaných stoupnul o 470 na 9860. To je největší nárůst od 29. března.

Francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran minulý týden uvedl, že země galského kohouta vstoupila do páté vlny epidemie. V průměru eviduje zhruba 30.000 nakažených denně.

Francie za uplynulý den registrovala 8279 nově infikovaných, napsal dnes list Le Figaro. Laboratoře minulý týden ve stejný den odhalily 5266 pozitivních případů.

V zemi, kde žije zhruba 67 milionů obyvatel, dostalo alespoň jednu dávku očkování proti covidu-19 téměř 52 milionů lidí, z nichž má méně než 51 milionů dokončenou vakcinaci. Téměř 7,3 milionu lidí si už došlo na třetí, posilující dávku.

Další zprávy

Lewandowski vyhlášen nejlepším fotbalistou FIFA. Schick se svým gólem z půlky neuspěl

17.01.2022 22:39

V pondělí byly ve švýcarském Curychu vyhlášeny výsledky ankety o nejlepšího fotbalistu Mezinárodní fotbalové federace FIFA. Tu po roce opět ovládl Polák hrající za Bayern Mnichov Robert Lewandowski, jenž si tak triumfem v této anketě spravil chuť poté, co před časem nevyhrál anketu Zlatý míč. Za třiatřicetiletým kanonýrem pak skončil na druhém místě Argentinec Lionel Messi z Paris Saint Germain, třetí pak skončil Egypťan Mohammed Salah z Liverpoolu. Kromě této nejsledovaněj kategorie celého ceremoniálu se v Curychu také vyhlásily kategorie vedlejší, třeba ta o nejhezčí gól FIFA loňského roku. V ní se do nejužší trojice probojoval i český reprezentant Patrik Schick svým gólem z půlky proti Skotsku na loňsém mistrovství Evropy, tuto kategorii ale nakonec ovládl Erik Lamela z Tottenhamu.

Evropě hrozí dvojí epidemie, na kontinent se vrátila chřipka

17.01.2022 22:04

Poté, co v loňském roce téměř vymizela, se letos chřipka vrátila do Evropy rychleji, než se očekávalo. U odborníků to vyvolává obavy z dvojí epidemie chřipky a covidu-19, kdy se prudce zvýší počet nakažených oběma nemocemi současně, uvedla dnes agentura Reuters. Zároveň není jasné, nakolik budou vakcíny proti chřipce účinné vůči virovému kmenu, který letos koluje.

Zpěvačka Asonance podlehla covidu, nakazila se cíleně. Syn označil antivaxery za odpad

17.01.2022 22:01

Již dva hudebníci spojení s folkovou skupinou Asonance zemřeli za necelé tři týdny letošního roku. V obou případech vedla dle dostupných informací k úmrtí nákaza covidem-19.

KOMENTÁŘ: Moskva zkresluje historii. Vkládá do úst NATO tvrzení, která nikdy nezazněla

17.01.2022 22:00

Vztahy mezi Ruskem a Západem se v posledních týdnech stále více točí okolo snahy Moskvy získat garance, že Severoatlantická aliance ukončí svou politiku otevřených dveří a nebude se rozšiřovat dále na východ, tedy o postsovětské republiky, v první řadě o Ukrajinu. V té souvislosti se opět objevilo tvrzení, že Západ krátce po skončení studené války tehdejším sovětským činitelům verbálně slíbil, že NATO nebude expandovat do východní Evropy. Jde o zavádějící interpretaci, která ovšem vychází z ruského dojmu, že západní postup po roce 1989 nebyl férový.

Další zprávy ze Světa »

Vyhledávání

Kategorie