Cena benzinu v ČR stagnuje, nafta zlevnila. Kde řidiči ušetří nejvíc?

Praha - Průměrná cena benzinu v Česku se v uplynulém týdnu nezměnila, naopak u nafty klesla. Nejvíc za pohonné hmoty řidiči platí na Vysočině a v Praze. Naopak nejvýhodněji natankují na jihu a severu Čech.

Přidejte svůj názor

Benzinky
doporučujeme

Natural 95 se tak prodával stejně jako minulou středu za průměrných 30,94 koruny za litr a diesel mohli řidiči natankovat v průměru za 30 korun za litr, což je o osm haléřů méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS.

Na Vysočině motoristé za natural dají 31,64 koruny za litr a za naftu zaplatí 30,74 Kč za litr. Praha i přes mírné zlevnění zůstává mezi regiony s nejdražšími palivy. V rámci metropole je nejdražší benzin v Praze 7, kde ho motoristé tankují v průměru za 31,87 koruny za litr. Za diesel lidé nejvíc zaplatí v Praze 6, a to průměrných 31,43 Kč/l. Naopak nejlevnější paliva jsou v deváté městské části, litr benzinu tam stojí v průměru 31,12 koruny a nafty 30,17 koruny.

Nejlevnější benzin je v Jihočeském kraji, stojí tam průměrných 30,52 koruny za litr. Diesel nejlevněji vyjde v Ústeckém kraji, kde ho řidiči koupí v průměru za 29,56 koruny za litr.

Podle analytika společnosti Finlord Borise Tomčiaka budou ceny pohonných hmot stagnovat i v následujícím týdnu, přičemž na jeho konci se mohou o několik haléřů snížit. "Cena ropy Brent v uplynulém týdnu mírně poklesla, což se projeví především ve druhé polovině února. Naproti tomu mírně oslabila koruna vůči americkému dolaru. Marže distribuční sítě jsou momentálně o jednu korunu nad dlouhodobým průměrem, což je způsobeno zimním obdobím a růstem nákladů při provozu čerpacích stanic," uvedl Tomčiak. Analytik společnosti Cyrrus Lukáš Kovanda očekává, že průměrná cena benzinu v nejbližší době klesne na 30,80 Kč a cena nafty se sníží pod 30 korun za litr.

Lidé z pohraničí mohou výhodněji tankovat na Slovensku, zejména naftu. Litr tam stojí podle webu www.fuel-prices-europe.info v přepočtu 26,24 koruny. Litr benzinu vyjde na Slovensku na 29,71 koruny. V Polsku jsou pohonné hmoty levnější asi o tři koruny na litru. Litr benzinu stojí v přepočtu za 27,46 koruny a litr nafty asi 26,8 koruny. U hranic ale bývají ceny obvykle vyšší.

Benzin zdražil za hranicemi v Německu. V přepočtu se tam prodává za 34,70 koruny. Průměrná cena nafty naopak v přepočtu klesla na 30,65 koruny. V Rakousku je benzin i nafta levnější než na jihu Moravy. Litr naturalu stojí za hranicemi průměrných 1,16 eura (asi 29,41 Kč). Nafta tam vyjde na 1,09 eura za litr, což je 27,63 koruny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za kolik natankujete? Ceny u benzínek klesají, brzy má přijít nepříjemný…

24.10.2019 09:02 Benzin u čerpacích stanic v Česku je nejlevnější od poloviny dubna, v uplynulém týdnu průměrná cena…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama