Řidiči se u benzínek v ČR prohnou, ceny stoupají. Vyplatí se tankovat v zahraničí?

Praha - Benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o čtyři haléře na 33,52 koruny za litr a nafta o pět haléřů na 32,65 koruny za litr. Nejdražší pohonné hmoty zůstávají v Praze.

Přidejte svůj názor

Benzinky
doporučujeme

Ceny benzinu i nafty v Česku v posledních měsících kolísaly. Rostly zejména v dubnu a květnu, naopak v červnu mírně klesaly. Současné průměrné ceny benzinu a nafty v Česku jsou na nejvyšší úrovni od prosince 2014.

Podle analytiků budou ceny pohonných hmot růst i nadále, v příštím týdnu očekávají zdražení o deset až 15 haléřů. "Řidiči se kvůli růstu cen ropy na světových trzích musí připravit na další zdražování, které však tlumí koruna posilující vůči dolaru. Vzhledem k tomu, že se ropa i velkoobchodně prodávaná paliva ve světě obchodují v dolarech, zmírňuje tak sílící koruna dopad růstu cen ropy," uvedl analytik společnosti Cyrrus Lukáš Kovanda.

Praha je momentálně jediným regionem v zemi, kde je průměrná cena benzinu nad 34 korunami. Nejdražší pohonné hmoty v metropoli tankují motoristé v Praze 4. Litr benzinu tam vyjde v průměru na 34,96 koruny a stejné množství nafty na 34,26 koruny. V ostatních městských částech stojí nafta méně něž 34 Kč/l. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS.

Nejlevněji tankují natural motoristé v Královéhradeckém kraji, kde vyjde v průměru na 33,02 Kč za litr. Nafta se prodává nejlevněji rovněž v Královéhradeckém kraji, a to za 32,11 koruny.

V Polsku jsou paliva levnější než v Česku. Litr benzinu tam nyní v přepočtu přijde průměrně na 29,75 Kč a litr nafty na 29,27 Kč. Lidé z pohraničních oblastí mohou výhodněji tankovat na Slovensku, především naftu. Litr tam stojí podle webu www.fuel-prices-europe.info v přepočtu 26,48 koruny. Litr benzinu vyjde na Slovensku na 29,99 koruny. V Německu naopak ceny pohonných hmot dál rostou. Benzin se prodává v přepočtu za 38,87 koruny, nafta za 34,01 koruny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za kolik natankujete? Ceny u benzínek klesají, brzy má přijít nepříjemný…

24.10.2019 09:02 Benzin u čerpacích stanic v Česku je nejlevnější od poloviny dubna, v uplynulém týdnu průměrná cena…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama