Škoda Fabia III - Známe ceny: S výhodným paketem Active Plus od 239.900 Kč

Praha - Třetí generace vozu Škoda Fabia dneškem oznámila svůj ceník, základem je verze ve výbavovém stupni Active, který lze doplnit o paket PLUS. S ním je spojen benzinový motor o objemu 1,0 MPI/44 kW, se kterým Fabie stojí 239.900 Kč.

Přidejte svůj názor

Škoda Fabia III: Zcela nově vyvinuté čtyři benzinové a tři naftové motory plní emisní normu EU 6.
doporučujeme

Ve výbavě je toho přitom poměrně hodně. Toto provedení nabídne elektricky ovládaná přední okna a vnější zpětná zrcátka s vyhříváním, 6 airbagů, elektronickou uzávěrku diferenciálu XDS+, ESC s multikolizní brzdou nebo centrální zamykání. Všechny modely Fabia lze na přání pořídit s akčním paketem Mobilita Plus, který obsahuje prodlouženou záruku na 5 let nebo 100.000 km, včetně širokého výčtu asistenčních služeb pro případ nepojízdnosti vozidla. Do prodeje přijde novinka přesně 11. listopadu, ale objednávky se již v tuto chvíli přijímají.

„Jsme přesvědčeni, že třetí generace modelu Fabia má všechny předpoklady k tomu, aby v této úspěšné historii pokračovala," říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika. „Fabia udělala mezigeneračně ohromný krok vpřed nejen v oblasti designu, ale také použité techniky. Vůbec poprvé nabídne řadu bezpečnostních a komunikačních prvků, které byly doposud dostupné spíše ve vozech vyšších tříd," doplňuje Luboš Vlček.

Nová Fabia bude pro všechny domácí zákazníky v České republice k dispozici s paketem Mobilita Plus v rámci volitelné výbavy vozu. Za částku 990,- Kč získají zájemci o tuto službu prodlouženou zárukou výrobce na 5 let nebo 100.000 km, stejně jako rozsáhlý výčet asistenčních služeb v případě nepojízdného vozu, jako je např. příjezd servisního vozidla, odtah, zajištění náhradní přepravy nebo zajištění přenocování. Vedle těchto závad se v rámci paketu Mobilita Plus může zákazník spolehnout na pomoc výrobce v dalších nepříjemných situacích, které mohou nastat při každodenním provozu vozidla. Jedná se například o defekt pneumatiky, vybití baterie, záměna paliva, zlomené, ztracené nebo zabouchnuté klíče a další. Komfort na palubě nové generace modelu Fabia lze zvýšit prostřednictvím paketu Plus. U výbavového stupně Active za 5.000 Kč rozšíří výbavu modelu o manuální klimatizaci, elektrické ovládání předních oken a elektricky vyhřívaná a ovládaná vnější zpětná zrcátka.

Modely Fabia lze objednávat také ve vyšších výbavových stupních, kterými jsou Ambition a Style. Ty krom výbavy ze stupně Active přidají opravdu hodně. Verze Ambition přidá navíc rádio Blues, Front Assistant (systém sledování odstupu od vpředu jedoucích vozidel včetně automatického zpomalování a brždění), omezovač rychlosti, elektricky ovládaná okna vpředu, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, přední mlhové světlomety a dálkové ovládání centrálního zamykání. Nejvyšší výbava Style je pak bohatší o projektorové halogenové světlomety s LED denním svícením, rádio SWING s 5" dotykovou obrazovkou, 15" kola z lehké slitiny, Easy Light Assistant (světelný senzor), Easy Start (bezklíčové startování) nebo automatickou klimatizaci Climatronic se senzorem vlhkosti.

To ale není vše, výbavové stupně Ambition a Style lze dále rozšířit o další pakety s množstvím prvků doplňkové výbavy. V závislosti na zvoleném doplňkovém paketu, kterým může být Multimedia Plus, Dynamic, Light a Advance, získá zákazník další prvky mimořádné výbavy v hodnotě až 41.000 Kč.

Třetí generaci vozů Škoda Fabia bude moct získat nově vyvinutými benzinovými a naftovými motory. Pro verzi Active jsou v nabídce benzinový tříválec 1,0 MPI ve variantách 60 a 75 koní, a to za částku 235 resp. 253 tisíc Kč. S benzinovým přeplňovaným čtyřválcem 1,2 TSI (90 k) vás Fabia přijde na 322 900 korun. S naftovým tříválcem 1,4 TDI (90 k) pak ze svého konta odčerpáte nejméně 357 tisíc korun. Všechny tyto pohonné jednotky jsou spojeny s manuálními pětistupňovými převodovkami. Pro výbavové stupně Ambition a Style je paleta motorů širší o 1,2 TSI (110 k), volitelně spojený s manuální šestistupňovou převodovkou nebo sedmistupňovým ústrojím DSG. Dále lze zvolit také naftový tříválec 1,4 TDI s výkonem 90 koní se sedmistupňovou převodovkou DSG a vrcholný naftový agregát 1,4 TDI (105 k), spolupracující s manuální pětistupňovou převodovkou.

Těm, kteří se chtějí opravdu odlišovat, umožní nová Fabia možnost rozsáhlé možnosti individualizace. Na výběr je totiž hned 15 barevných odstínů karoserie, které v kombinaci se čtyřmi verzemi tzv. ColourConceptu ( což je barevný paket pro střechu, A-sloupky, vnější zpětná zrcátka a kola z lehké slitiny) a řadou provedení interiérů, vytváří celkem až 125 kombinací exteriéru a interiéru.

Loading...
Témata: Škoda Fabia
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Scala vstupuje na trh, automobilka eviduje přes 4200 objednávek

23.04.2019 11:45 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v současnosti eviduje již přes 4200 závazných klientských…

Bezpečnostní výbava nových aut se rozšíří, europarlament schválil nařízení

16.04.2019 15:18 Evropský parlament dnes schválil návrh nařízení o rozšíření povinné výbavy nových automobilů o…

Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

15.04.2019 17:05 Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci,…

Státy EU stvrdily přísnější emisní normy. Co čeká výrobce osobních aut?

15.04.2019 12:28 Členské státy dnes potvrdily podobu přísnějších emisních norem pro osobní automobily a lehká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama