Rekordní prodeje Maserati v roce 2014

Praha - Automobilka Maserati, která v minulém roce oslavila sté výročí svého vzniku, prezentovala tento týden na autosalonu v americkém Detroitu své historicky nejlepší prodejní výsledky.

Přidejte svůj názor

Maserati

V roce 2014 prodalo Maserati po celém světě přibližně 36.500 vozů, což představuje nárůst o 136% v porovnání s rokem 2013 a šestinásobné navýšení prodejů v porovnání s předchozím rokem 2012. Růstu bylo dosaženo na všech trzích kde automobilka působí. Hlavním tahounem úspěchu se stala modelová řada Ghibli, která je první řadou kategorie E této slavné automobilky. Pomyslnou špici prodejů pak následují modely Quattroporte, vlajková loď kategorie luxusních sedanů, a GranTurismo společně s GranCabrio v kategorii sportovních vozů.

„Budeme-li hovořit v  podrobnějších číslech, jednalo se konkrétně o 23.500 kusů Ghibli a 9.500 kusů Quattroporte, které automobilka dodala na světový trh. Celkové číslo světových prodejů pak ještě doplňuje 3.500 prodaných kusů modelů GranTurismo a GranCabrio," komentuje úspěch automobilky Maserati David Kopal, ředitel marketingu Scuderia Praha, jediného oficiálního dealera této značky v Česku.

Na americkém trhu, který představuje pro automobilku ten nejvýznamnější, potvrdilo Maserati svou exkluzivní pozici prodejem 14.690 vozů. To představuje nárůst o 110% v porovnání s rokem předchozím. Tržby rostly především u verzí Ghibli a Qauttroporte vybavených 410 HP Twin Turbo motorem a  u verze Q4 s pohonem všech kol.

Druhým největším trhem je pro Maserati Čína, kde automobilka zabodovala s prodejem 9.400 kusů svých vozů a dosáhla tak nárůstu v porovnání s rokem 2013 o neuvěřitelných 148%. Tahounem prodejů se v Číně staly rovněž modely Qauttroporte a Ghibli ve verzích s 330HP Twin Turbo motorem a pohonem zadních kol.

V Evropě se díky rozšířené ekonomické nestabilitě dařilo automobilce už o něco méně, ale i přesto zaznamenala pro ni neuvěřitelný nárůst prodejů na úrovni 153%. Nutno dodat, že je to v dnešní době v našich evropských podmínkách vskutku úctyhodný výkon. V Evropě bylo prodáno celkem 6.360 kusů Maserati, nejvíce se zákazníci oblíbili opět modely Ghibli a Quattroporte s pohonem zadních kol a motorem 275HP V6 Turbo Diesel.

V Asijko-pacifickém regionu, tedy mimo Čínu, byly výsledky rovněž úctyhodné, prodej 4.000 kusů vozů zde znamená  nárůst o 206%. Na Blízkém východě pak 2.050 prodaných kusů vyhouplo prodeje o 144% v porovnání s loňským rokem.

„Úspěšným byl také prodej Maserati v České republice. Automobilka dodala v loni na náš trh celkem 47 vozů", doplňuje k celkovým statistikám David Kopal, ředitel marketingu Scuderia Praha, jediného oficiálního dealera Maserati pro Českou republiku.

Témata: Maserati
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová Škoda Scala oficiálně představena. Podrobné informace

06.12.2018 19:31 Vůz Škoda Scala definuje novým charakterem, novou technologií a novým jménem zcela nově kompaktní…

OBRAZEM: Nová Škoda Scala se představuje. Tohle je ona

06.12.2018 19:17 Tohle je nová Škoda Scala, která je nástupcem modelu Rapid. Začne se v hlavním závodě automobilky v…

Flotily firemních aut v Česku? Podívejte se, jaké značky jsou…

02.12.2018 11:51 Nejrozšířenějšími značkami aut v tuzemských firemních flotilách jsou Volkswagen a Škoda. Koncernové…

Škoda odhalila interiér modelu Scala, poprvé sází na emocionální design

29.11.2018 11:24 Zhruba týden před světovou premiérou v Tel Avivu představuje Škoda Auto první fotografie interiéru…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama