Hyundai ví, jak poslat autem zprávu do vesmíru +VIDEO

Praha - Hyundai propojil členy jedné z nejodloučenějších rodin v naší sluneční soustavě. V rámci kampaně na podporu své firemní filozofie nazvané „New thinking“ pomohl předat poselství "z tohoto světa" přímo do vesmíru.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Nová kampaň s názvem "Zpráva do vesmíru", je zároveň příběhem 13leté dívky z Houstonu v Texasu, jejíž otec je astronaut a často na vesmírných misích na Mezinárodní vesmírné stanici tráví mnoho dlouhých měsíců. Hyundai přišel na způsob, jak otce s dcerou propojit pomocí unikátního vzkazu psaného obřím písmem, které je možné číst i z vesmíru.

Po několika expedicích na různá místa na světě a analýzách dat o počasí a geografických podmínkách bylo jako nejvhodnější místo pro vytvoření vzkazu vybráno vyschlé jezero Delamar Dry Lake, v americké Nevadě. Tato přírodní rovina posloužila jako gigantické plátno, na které 11 vozů Genesis napsalo svými koly zprávu o rozloze více než jeden a půl krát větší než Central Park v New Yorku. Zachycení zprávy od své dcery Stephanie na Mezinárodní kosmické stanici posléze její otec prokázal fotografií. Vzkaz o rozloze 5,55 km2 byl navíc Guinessovou knihou rekordů uznán jako "největší obraz stopy pneumatiky".

Na ambiciózním projektu spolupracovali odborníci z Koreje, Evropy i Spojených států. Náročná akce vyžadovala vozidla s vynikajícím výkonem motoru, přesným řízením, spolehlivým pohonným ústrojím a vynikající jízdní stabilitou, aby se vyrovnala s drsným povrchem při vytváření komplikovaného obrazce. Byla nutná perfektní synchronizace, takže tým nakonec rozhodl, že Hyundai Genesis bude pro tuto výzvu ideální automobil.


Zdroj: YouTube

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová Škoda Scala oficiálně představena. Podrobné informace

06.12.2018 19:31 Vůz Škoda Scala definuje novým charakterem, novou technologií a novým jménem zcela nově kompaktní…

OBRAZEM: Nová Škoda Scala se představuje. Tohle je ona

06.12.2018 19:17 Tohle je nová Škoda Scala, která je nástupcem modelu Rapid. Začne se v hlavním závodě automobilky v…

Flotily firemních aut v Česku? Podívejte se, jaké značky jsou…

02.12.2018 11:51 Nejrozšířenějšími značkami aut v tuzemských firemních flotilách jsou Volkswagen a Škoda. Koncernové…

Škoda odhalila interiér modelu Scala, poprvé sází na emocionální design

29.11.2018 11:24 Zhruba týden před světovou premiérou v Tel Avivu představuje Škoda Auto první fotografie interiéru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama