Povinné ručení i na zahradní traktůrky? I to nás může čekat

Praha - Je možné, že už brzy budeme platit povinné ručení i za zahradní traktůrky nebo jiné stroje, se kterými sice po silnicích nejezdíme, ale využíváme je při práci například na zahradě. Pojištění by se pak mohlo týkat i například vozítek Segway, kterých je v ulicích, čím dál více.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ilustrační foto

Máte doma zahradní traktůrek? Už brzy na něj možná budete muset platit povinné ručení! Přijde vám to scestné? Možná. Ale momentálně to řeší Evropská komise, informoval Český rozhlas.

Reaguje totiž na verdikt Evropského soudního dvora, který je přesvědčen, že pojistka by se měla vztahovat na jakékoli použití vozidla, pokud odpovídá jeho funkci. Ten se zabýval případem slovinského řidiče traktoru s vlečkou. Muž chtěl zacouvat do stodoly na statku, ale netrefil se do vrat a srazil ze žebříku jiného muže, který spadl a vážně se zranil. Pojišťovna pak odmítla zaplatit, protože pojistka platí jen na veřejné komunikace.

Ministerstvo financí rozhodnutí Evropského soudního dvora zaznamenalo, ale čeká teprve na diskuzi v Evropské komisi s tím, že návrh změny není připraven a jak projednávání v komisi dopadne nechce nijak předjímat.

Podle České asociace pojišťoven se o rozšíření uvažuje, nicméně vše je teprve v začátcích. V nejbližší době by se tak nic měnit nemělo. V současnosti musí mít povinné ručení všechna vozidla, tedy osobní i nákladní auta, autobusy, traktory, přívěsy a motorky, která jezdí po pozemních komunikacích.

Například v sousedním Německu musí mít povinné ručení i malé zahradní traktůrky či vozítka segway. "Jestli to bude předmětem pojištěni i u nás, se uvidí. Diskutuje se právě o tom, která z těchto vozidel by měla být registrována, a které nemusí," uvedl Českému rozhlasu výkonný ředitel České asociace pojišťoven Tomáš Síkora.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová Škoda Scala oficiálně představena. Podrobné informace

06.12.2018 19:31 Vůz Škoda Scala definuje novým charakterem, novou technologií a novým jménem zcela nově kompaktní…

OBRAZEM: Nová Škoda Scala se představuje. Tohle je ona

06.12.2018 19:17 Tohle je nová Škoda Scala, která je nástupcem modelu Rapid. Začne se v hlavním závodě automobilky v…

Flotily firemních aut v Česku? Podívejte se, jaké značky jsou…

02.12.2018 11:51 Nejrozšířenějšími značkami aut v tuzemských firemních flotilách jsou Volkswagen a Škoda. Koncernové…

Škoda odhalila interiér modelu Scala, poprvé sází na emocionální design

29.11.2018 11:24 Zhruba týden před světovou premiérou v Tel Avivu představuje Škoda Auto první fotografie interiéru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama