Povinné ručení i na zahradní traktůrky? I to nás může čekat

Praha - Je možné, že už brzy budeme platit povinné ručení i za zahradní traktůrky nebo jiné stroje, se kterými sice po silnicích nejezdíme, ale využíváme je při práci například na zahradě. Pojištění by se pak mohlo týkat i například vozítek Segway, kterých je v ulicích, čím dál více.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Máte doma zahradní traktůrek? Už brzy na něj možná budete muset platit povinné ručení! Přijde vám to scestné? Možná. Ale momentálně to řeší Evropská komise, informoval Český rozhlas.

Reaguje totiž na verdikt Evropského soudního dvora, který je přesvědčen, že pojistka by se měla vztahovat na jakékoli použití vozidla, pokud odpovídá jeho funkci. Ten se zabýval případem slovinského řidiče traktoru s vlečkou. Muž chtěl zacouvat do stodoly na statku, ale netrefil se do vrat a srazil ze žebříku jiného muže, který spadl a vážně se zranil. Pojišťovna pak odmítla zaplatit, protože pojistka platí jen na veřejné komunikace.

Ministerstvo financí rozhodnutí Evropského soudního dvora zaznamenalo, ale čeká teprve na diskuzi v Evropské komisi s tím, že návrh změny není připraven a jak projednávání v komisi dopadne nechce nijak předjímat.

Podle České asociace pojišťoven se o rozšíření uvažuje, nicméně vše je teprve v začátcích. V nejbližší době by se tak nic měnit nemělo. V současnosti musí mít povinné ručení všechna vozidla, tedy osobní i nákladní auta, autobusy, traktory, přívěsy a motorky, která jezdí po pozemních komunikacích.

Například v sousedním Německu musí mít povinné ručení i malé zahradní traktůrky či vozítka segway. "Jestli to bude předmětem pojištěni i u nás, se uvidí. Diskutuje se právě o tom, která z těchto vozidel by měla být registrována, a které nemusí," uvedl Českému rozhlasu výkonný ředitel České asociace pojišťoven Tomáš Síkora.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Scala vstupuje na trh, automobilka eviduje přes 4200 objednávek

23.04.2019 11:45 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v současnosti eviduje již přes 4200 závazných klientských…

loading...

Bezpečnostní výbava nových aut se rozšíří, europarlament schválil nařízení

16.04.2019 15:18 Evropský parlament dnes schválil návrh nařízení o rozšíření povinné výbavy nových automobilů o…

Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

15.04.2019 17:05 Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci,…

Státy EU stvrdily přísnější emisní normy. Co čeká výrobce osobních aut?

15.04.2019 12:28 Členské státy dnes potvrdily podobu přísnějších emisních norem pro osobní automobily a lehká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama