Proč se nebát kupovat auto v autobazaru? Praktické tipy

Praha - Pořízení auta je pro mnoho lidí velmi důležitý a často i zlomový okamžik. Je to velká investice a spousta lidí se kvůli koupi auta i na několik let zadluží. Jenže právě při koupi ojetého vozu dělá plno lidí zásadní chyby, kterých pak litují.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Bojíte se, že vás v autobazaru natáhnou a že koupíte jen nekvalitní auto? Pokud jste zkušený kupující a rozumíte technickým detailům u každého auta, je možné si v nabídce soukromých prodejců vybrat kvalitní auto, ale ten, kdo ojetinám moc nerozumí, by se měl raději obrátit na autobazar.

Některé autobazary totiž mají poměrně přísné síto výkupu vozidel a na jejich prodejní plochu se tak dostanou pouze kvalitní auta. "Při důkladném prověřování odmítáme vykoupit bezmála 70 % nabízených vozů, které zřejmě skončí jinde," říká Tomáš Svoboda z bazaru Auto ESA.

"Vozy při odkupu důkladně prověřujeme jak po stránce technické, tak po stránce legislativní. Provádíme právní lustraci, dokladovou prověrku, technickou kontrolu a kontrolu najetých kilometrů," doplňuje k tomu Svoboda.

Právě právní jistota je to, co soukromí prodejci mohou nabídnout jen těžko. Zájemce se tak musí mít opravdu na pozoru, aby nekoupil například auto v exekuci, kradené auto nebo vůz s jinými právními vadami. Soudní spory se táhnou roky a vy jste bez peněz a bez auta. Taková rizika v renomovaném autobazaru prakticky nepodstupujete.

Ale také se nemusíte bát, že byste za kvalitní auto zaplatili výrazně více peněz než na trhu souromých prodejců. "Díky ročnímu prodeji několika tisíc vozidel můžeme prodávat s minimální marží a tudíž jsme schopni zákazníkům nabídnout nejen kvalitní vozy s garancemi, ale i solidní ceny," říká k cenám Svoboda.

Navíc renomovaný prodejce ojetých vozů je schopný díky spolupráci s významnými finančními ústavy sjednat zákazníkovi nejen výhodnější financování ojetého vozu, ale také například výhodné pojištění, než kdyby zákazník banky a pojišťovny oslovil individuálně.

V neposlední řadě také autobazar nabízí zákonné záruky, které jsou mnohem lépe vymahatelné, takže už i z toho důvodu si dává záležet na tom, aby prodával kvalitní auta. Navíc vám pomůže i s převodem a registrací vozidla, takže vám odpadá i zdlouhavé a nákladné pobíhání po úřadech.

Témata: AAA Auto | Autobazar
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidiči, pozor. Od 1. října se mění povinná výbava vozidel a lékárnička

21.09.2018 22:05 Aktualizováno Praha - Od 1. října dojde ke změně povinné výbavy vozidel. Zmizí z ní některé položky, které mnoha…

Nový Touareg získal nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení v testech Euro NCAP

21.09.2018 00:19 Praha - Volkswagen Touareg obdržel nejlepší hodnocení od evropské organizace na ochranu…

Německá BMW v reakci na brexit zavře britskou továrnu

18.09.2018 17:47 Londýn - Německá automobilka BMW zavře hned po odchodu Británie z Evropské unie (EU) zhruba na…

Google se spojuje s aliancí Renault-Nissan-Mitsubishi, dodá do aut systém…

18.09.2018 09:52 San Francisco - Automobilová aliance Renault-Nissan-Mitsubishi si vybrala společnost Google ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Autonovinkách

reklama
reklama