Řidiči, pozor. Běží lhůta pro sdělení údajů k vozidlům v depozitu

Praha - Na konci letošního roku uplyne lhůta, ve které je nutno nahlásit informace k vozidlům uloženým v depozitu. Jedná se o auta, jež byla před 30. červencem dočasně vyřazena z evidence. Majitelé mají povinnost sdělit úřadům, kde se tato nepoužívaná vozidla nachází a k čemu je využívají.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ministerstvo dopravy
doporučujeme

V polovině roku bylo zahájeno řízení na vyřazení z evidence zhruba 680 tisíc vozidel v takzvaném polopřevodu, která původní majitel odhlásil a nový nepřihlásil.

Kolik vozidel bude nakonec z evidence vyřazeno, není zatím jasné. Během posledních červnových dní se totiž úředníci snažili odbavit co nejvíce lidí a přijímali žádosti na dokončení převodu bez toho, aby je blíže zkoumali. "Definitivní počet ukončených správních řízení na vyřazení z evidence tak bude známý až po několika měsících," uvedl mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar.

Majitelé do depozitu dávají vozidla zpravidla proto, aby se vyhnuli placení povinného ručení. "Častým případem jsou například kombajny, nebo jiné sezónní zemědělské stroje, které se využívají dva nebo tři měsíce v roce," řekla ČTK mluvčí radnice města Příbram Pavlína Svobodová. Dalším běžným příkladem uložení vozidla do depozitu jsou podle zkušeností příbramských úředníků situace, kdy majitelé vozu přechází od jedné pojišťovny ke druhé.

Pokud majitelé do konce roku úředníkům na registru vozidel nesdělí požadované informace o jejich využívání, tato vozidla nezaniknou, doplnilo ministerstvo dopravy s tím, že ale majitelům hrozí finanční sankce do padesáti tisíc korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Scala vstupuje na trh, automobilka eviduje přes 4200 objednávek

23.04.2019 11:45 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v současnosti eviduje již přes 4200 závazných klientských…

Bezpečnostní výbava nových aut se rozšíří, europarlament schválil nařízení

16.04.2019 15:18 Evropský parlament dnes schválil návrh nařízení o rozšíření povinné výbavy nových automobilů o…

Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

15.04.2019 17:05 Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci,…

Státy EU stvrdily přísnější emisní normy. Co čeká výrobce osobních aut?

15.04.2019 12:28 Členské státy dnes potvrdily podobu přísnějších emisních norem pro osobní automobily a lehká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama