Představilo se nové Hyundai ix20 s cenou pod 300 tisíc

Nošovice - Nový Hyundai ix20 představili ve čtvrtek novinářům zástupci společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) v Nošovicích. První vozy už opustili brány závodu a míří do Dánska, český zákazník se ho na trhu dočká koncem října.

Přidejte svůj názor

Nové Hyundai ix20
doporučujeme

"Ve středu odpoledne odjel první transportér s osmi vozy Hyundai ix20. Jejich cílem je Dánsko, které se tak stane historicky první zemí, kam tento nejnovější model z produkce závodu HMMC dorazí. V následujících dnech a týdnech budou pokračovat dodávky do téměř padesáti evropských zemí a také k dealerům v České republice. Roční plán výroby modelu Hyundai ix20 činí 55 tisíc kusů," řekl mluvčí závodu Petr Vaněk.

Vůz Hyundai ix20, jehož oficiální světová premiéra bude na mezinárodním autosalónu v Paříži příští týden, je kompaktním automobilem v kategorii víceúčelových vozidel v segmentu B. Přes relativně malé vnější rozměry - celková délka je 4,1 m, má toto auto díky širokému rozvoru prostornou kabinu pro pět pohodlně usazených pasažérů a variabilní zavazadlový prostor od 444 litrů až po 1250 litrů při sklopení opěradel zadních sedaček.
"Cílovou skupinou zákazníků jsou třiceti až čtyřicetileté manželské páry, které hledají prostorný vůz s velkým zavazadlovým prostorem," doplnil manažer kontroly kvality závodu Martin Klíčník.

Hyundai ix20 se vyrábí s benzínovými i dieselovými motory o objemech 1,4 a 1,6 litru, jejichž výkon je v rozpětí od 77 do 125 koňských sil. "Automobilka Hyundai velmi dbá na ochranu životů a zdraví pasažérů a proto je vůz ix20 vybaven pokročilými prvky aktivní i pasivní bezpečnosti, zahrnujícími systémy ESP, ABS a Pomocník pro rozjezd do kopce. Nadstandardní výbavu představuje například panoramatické střešní okno, sada akustických parkovacích asistentů nebo zadní kamera, která snímá prostor za autem a promítá jej buď na monitor navigace, nebo na plochu zpětného zrcátka," dodal Vaněk.

Vozů Hyundai ix20 se do konce roku vyrobí řádově několik stovek. "Chystáme se rozšířit výrobu i o třetí směnu, do rozšíření investujeme 130 milionů korun. Výroba jednoho vozu trvá 26 hodin. Hyundai ix20 se bude prodávat v základní výbavě pod tři sta tisíc korun," slíbil Vaněk.

Loading...
Témata: hyundai
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První čerpací stanice na vodík v Česku. Kdy a kde bude postavena?

11.10.2019 11:01 První veřejná čerpací stanice na vodík vznikne v Česku do pololetí příštího roku. Vybuduje jí…

Dieselům zvoní umíráček. Honda ukončí prodej naftových vozů v Evropě

24.09.2019 09:24 Japonská automobilka Honda Motor do roku 2021 ukončí prodej naftových vozů v Evropě. Oznámila to…

Volkswagen a Porsche svolávají do servisu 227 tisíc vozů

19.09.2019 20:02 Německé automobilky Volkswagen a Porsche svolávají po celém světě téměř 227.000 vozů, aby jim kvůli…

Dopravní revoluce v ČR? Stát hodlá podpořit rozvoj vodíkové technologie

18.09.2019 13:00 Stát chce vedle čisté elektromobility do budoucna podpořit i rozvoj vodíkové technologie v dopravě.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama