Do Prahy dorazí z Německa jízda celebrit v luxusních autech

Praha - Českem se ve středu a ve čtvrtek přežene "tajný" milionářský závod luxusních aut Gumball 3000. Chystají se na to jak fanoušci rychlých vozů, tak policie. Jednotlivé týmy a posádky lze sledovat pomocí GPS - záznamy už ve středeční podvečer potvrzují, že některé týmy už překonaly české hranice...

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Do Prahy dnes večer z Německa dorazí jízda celebrit v luxusních autech Gumball 3000. Veřejnost tak bude mít možnost vidět v centru metropole auta značek Ferrari, Bugatti, Lamborghini nebo Aston Martin. Ve čtvrtek se spanilá jízda přesune do Maďarska, cestu Evropou zakončí o víkendu v Bukurešti.

Stovky zvědavců se dnes i přes deštivé a chladné počasí přišly podívat k hotelu Hilton na luxusní auta, která se v běžném silničním provozu v Praze nevidí. Od pozdního odpoledne fanoušci čekali na jízdu celebrit Gumball 3000, do 19:30 si prohlédli prvních pět automobilů. Čekat chtějí do noci.Letošní 18. ročník jízdy odstartoval v neděli z Dublinu za účasti herce Davida Hasselhoffa nebo pilotů Formule 1 Davida Coultharda a Jeana Alesiho. Praha se stane osmou zastávkou jízdy, která předtím zavítala například do Belfastu, Manchesteru nebo Londýna.

Značkové vozy dnes vyrazí ze zábavního parku Europa-Park v Bádensku-Württembersku a budou pokračovat přes Friedrichshafen na břehu Bodamského jezera do české metropole, kam by měly přijíždět mezi 17:00 a 21:00 hodinou. Na jednu noc se zastaví na parkovišti hotelu Hilton, kde bude mít veřejnost možnost vidět vozy mapující historii automobilů od veteránů po moderní supersporty značek Pagani, Bugatti, Ferrari, Lamborghini, Porsche, Aston Martin, Koenigsegg, Jaguar, Bentley a Rolls-Royce. Chybět nebudou ani futuristické koncepty dalších značek.

Snazší to budou mít o to, že tentokrát je na webu k dispozici i elektronická mapa. Prostřednictvím modulů GPS tak o sobě dává vědět každý tým na trati a diváci mohou sledovat postup svých favoritů. A policie pochopitelně taky. Mapu závodu Gumball 3000 naleznete ZDE.

Tentokrát mají závodníci v Česku jednu zastávku. Ve středu přenocují v Praze a ve čtvrtek pojedou zase dál. Policie bude mít v oba dny napilno.

Česká policie v souvislosti s akcí, které se zúčastní silná auta, nasadí do terénu své rychlé vozy Škoda Superb a VW Passat. Policejní hlídky budou zejména na předpokládané trase jízdy dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu. "Jako v minulých letech se budeme zaměřovat na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu," sdělil ČTK mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Gumball 3000 je prestižní britský závod, jehož trasa je dlouhá 3000 mil, tedy zhruba 5000 kilometrů. Závod založil podnikatel Maximillion Cooper zprvu jako undergroundovou záležitost. Prý chtěl závodem propojit auta, akční sporty a hudbu. Poprvé odstratoval v roce 1999.

Během prvního desetiletí existence ale závod vyrostl v obří megaakci, kterou prostřednictvím televize sleduje kolem 60 milionů diváků a prostřednictvím sociálních sítí dokonce více než 100 milionů lidí. V Česku bude mít Gumball zastávku ve své historii teprve podruhé.

Poprvé se Gumball jel v Česku v roce 2005. Od té doby tu závodníci žádnou zastávku neměli. Ale je pravdou, že několikrát vedla Českem alespoň trasa závodu. Naposledy v roce 2013 - tehdy o závodnících policie věděla a připravila se na ně. Tehdy pokutovala zhruba dvacet lidí, povětšinou pochopitelně za rychlou jízdu. Totéž plánují policisté i letos. Dohlédnou na závodníky, aby dodržovali silniční předpisy.

Loading...
Témata: auto | Gumball 3000
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První čerpací stanice na vodík v Česku. Kdy a kde bude postavena?

11.10.2019 11:01 První veřejná čerpací stanice na vodík vznikne v Česku do pololetí příštího roku. Vybuduje jí…

Dieselům zvoní umíráček. Honda ukončí prodej naftových vozů v Evropě

24.09.2019 09:24 Japonská automobilka Honda Motor do roku 2021 ukončí prodej naftových vozů v Evropě. Oznámila to…

Volkswagen a Porsche svolávají do servisu 227 tisíc vozů

19.09.2019 20:02 Německé automobilky Volkswagen a Porsche svolávají po celém světě téměř 227.000 vozů, aby jim kvůli…

Dopravní revoluce v ČR? Stát hodlá podpořit rozvoj vodíkové technologie

18.09.2019 13:00 Stát chce vedle čisté elektromobility do budoucna podpořit i rozvoj vodíkové technologie v dopravě.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama