Výročí legendy: Před 15 lety skončila výroba úspěšné Felicie

Praha - Je to už 15 let, co z výrobní linky sjela poslední Škoda Felicia. Svého času šlo o přelomový vůz mlado-boleslavské automobilky, který škodovka vyrobila poté, co do ní vstoupil německý Volkswagen. Felicia dodnes patří mezi nejčastější vozy na českých silnicích.

Přidejte svůj názor

Ojetá Škoda felicia

"Sledujete náš nejnáročnější test. Tisíc osumdesát kilogramů nesou jen dveře. aerodynamická karoserie, hliníkový motor abs," touto legendární reklamou lákala mladoboleslavská automobilka ke koupi prvního koncernového modelu. Úspěch to byl tehdy fenomenální.

"Když přišla tak to byl nový symbol a spojení škodovky a volkswagenu, byt to auto bylo z velké části podobné favoritem tak se podařilo nastartovat novou éru českého vozu měl jiný nový design," vysvětlil mluvčí automobilky Jan Blažek.

Celkem se vyrobilo 1 420 441 Felicií. Vůz prošel jedním faceliftem a na výběr bylo několik modelů. ten základní, lidově zvaný Chudák, stál v bílé barvě 219 900 korun. Cena nejdražší Felicie se mohla vyšplhat až ke 400 tisícům.

V muzeu mladoboleslavské automobilky můžete spatřit modely, které znáte dobře zčeských silnic, jsou zde ale i modely které byly populární v zahraničí jako například Škoda Felicia Fun. Ta byla populární zejména v Austrálii.

I přes to, že je to už 15 let co výroba skončila felicií potkáte na silnicích dost. Většina majitelů totiž oceňuje, že je možné na ni stále sehnat levné náhradní díly.

Témata: Škoda Felicia | auto
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Scala? Nejlevnější varianta bude za 369 900 korun, už se přijímají…

18.01.2019 09:37 Nejlevnější varianta nového modelu automobilky Škoda Auto Scala bude stát 369.900 korun. Nepůjde ji…

Nová Dieselgate? Vadné airbagy zavinily dvě desítky úmrtí, Toyota svolává…

09.01.2019 20:20 Automobilka Toyota Motor celosvětově svolá dalších 1,7 milionu vozů, z toho 1,3 milionu ve…

Připojí se do koncernu Volkswagen i Ford? Definitivně se rozhodne v…

09.01.2019 19:58 Německá automobilka Volkswagen příští týden na detroitském autosalonu představí alianci s americkou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama