Škoda Auto zahájila v Kvasinách výrobu SUV modelu Karoq

Praha - Automobilka Škoda Auto dnes v závodě v Kvasinách na Rychnovsku zahájila sériovou výrobu sportovně-užitkového vozu Karoq, který ve výrobním programu závodu nahradil model Yeti.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Škoda Karoq

Závod Kvasiny dále produkuje limuzínu Superb, SUV Kodiaq a pro španělský Seat dělá SUV model Ateca. Od roku 2015 automobilka do rozšíření výroby vozů segmentu SUV v Kvasinách investovala přibližně jedenáct miliard korun. ČTK o to dnes informovala Škoda Auto.

Předprodej modelu Karoq automobilka zahájila na začátku července. K prvním zákazníkům by se měl vůz dostat v říjnu. Nejlevnější varianta zatím stojí 529.900 korun, nabízí motor 1,0 TSI s výkonem 85 kW s poháněnou přední nápravou. V budoucnu bude k dispozici ještě levnější varianta s výbavou Active. V předprodeji jsou k dispozici dvě naftové a dvě benzínové motorizace a zájemci mohou vybírat ze dvou stupňů výbavy - Ambition a Style, které lze rozšířit o pakety Plus.

Proti Yetimu se Karoq prodloužil o 16 centimetrů na 4,38 metru, šířka je 1,84 metru, tedy o 3,5 cm více. Zavazadlový prostor se zvětšil o 106 litrů na 521 litrů. Při sklopených zadních opěradlech činí objem až 1630 litrů.

Závod Kvasiny s přibližně 8000 pracovníky je největším průmyslovým zaměstnavatelem Královéhradeckém kraji. V následujících letech má jeho kapacita postupně růst až na 295.000 vozů ročně. V roce 2015 výroba závodu činila 142.000 vozů.

Díky masivnímu rozvoji automobilky Škoda Auto je Rychnovsko dlouhodobě regionem s nejnižší nezaměstnaností v Česku. Na konci června nezaměstnanost na Rychnovsku klesla na 1,2 procenta. Volných míst bylo v okrese 1302, ale nezaměstnaných bylo jen 715. Místní lidé na pokrytí personálních požadavků automobilky a jejích subdodavatelů zdaleka nestačí. Proto za prací na Rychnovsko zatím přišlo kolem 3000 cizinců. Celkem v průmyslové zóně Kvasiny - Solnice pracuje 10.500 lidí.

Na růst závodu Škody Auto a na s tím související zvýšení nároků na dopravu, bydlení, bezpečnost či zdravotní péči reagovala česká vláda, která 21. června schválila zvýšení podpory výstavby veřejné infrastruktury v okolí zóny Kvasiny - Solnice ze tří na šest miliard korun. Hlavní část peněz půjde do staveb silnic a obchvatů, v plánu jsou i rozšíření průmyslové zóny, stavba nájemních bytů, posílení kapacit policie, modernizace rychnovské nemocnice.

Škoda Auto je součástí německého koncernu Volkswagen. Provozuje tři výrobní závody v Česku a zaměstnává v nich zhruba 30.000 lidí. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, a dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s místními partnery. V roce 2016 dodala Škoda Auto zákazníkům celosvětově 1,127.700 aut, třetí rok po sobě přes milion vozů.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová Škoda Scala oficiálně představena. Podrobné informace

06.12.2018 19:31 Vůz Škoda Scala definuje novým charakterem, novou technologií a novým jménem zcela nově kompaktní…

OBRAZEM: Nová Škoda Scala se představuje. Tohle je ona

06.12.2018 19:17 Tohle je nová Škoda Scala, která je nástupcem modelu Rapid. Začne se v hlavním závodě automobilky v…

Flotily firemních aut v Česku? Podívejte se, jaké značky jsou…

02.12.2018 11:51 Nejrozšířenějšími značkami aut v tuzemských firemních flotilách jsou Volkswagen a Škoda. Koncernové…

Škoda odhalila interiér modelu Scala, poprvé sází na emocionální design

29.11.2018 11:24 Zhruba týden před světovou premiérou v Tel Avivu představuje Škoda Auto první fotografie interiéru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama