Létající auta už nejsou sci-fi. Japonsko chystá revoluci, pomůže Uber či Airbus

Tokio - Japonská vláda by ráda představila létající vozy již v příštím desetiletí, první návrhy ale již v tomto roce. Na vývoji těchto dopravních prostředků se má podílet skupina asi dvaceti firem. Jedná se kromě Uberu a Airbusu například o společnosti Boeing, NEC či začínající firmu, tzv. startup, Cartivator podporovaný Toyotou.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Samořídící vůz Uber
doporučujeme

Zdroj agentury Bloomberg uvedl, že zástupci těchto firem se sejdou na své první jednání 29. srpna a pak se mají setkávat každý měsíc. 

Létající auta, která se mohou vznášet nad ucpanými komunikacemi, jsou blíže skutečnosti, než si většina lidí myslí. Startupy po celém světě se pokoušejí vyvíjet malá letadla, která se až donedávna objevovala pouze v oblasti sci-fi literatury a filmů. 

Společnost Uber, která chce v příštích pěti letech investovat do vývoje létajících aut v Paříži až 20 milionů eur (přes půl miliardy korun), by ráda zahájila komerční provoz svého létajícího taxi do roku 2023. Kalifornská společnost Kitty Hawk, založená a podporovaná spoluzakladatelem Googlu Larry Pagem, v červnu představila první letecký prototyp, rekreační vozidlo pro jednu osobu.

Mezi další světové společnosti, které zvažují výrobu létajících aut, patří firmy Volkswagen, Daimler a čínský automobilový výrobce Geely Automobile. Japonští výrobci aut však zatím své plány na vývoj létajících vozidel neoznámili.

Japonský ministr obchodu Hirošige Seko řekl, že létající auta mohou pomoci se zmírněním dopravních zácp ve městech, při přepravě na odlehlé ostrovy nebo do horských oblastí v případě katastrof a mohou být využita v cestovním ruchu.

Technologie, stejně jako u letecké dopravy, bude vyžadovat nastavení nových pravidel, což může trvat mnoho let. Stejně tak je třeba nastavit bezpečnostní standardy, aby lidé na tuto dopravu přistoupili.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Scala vstupuje na trh, automobilka eviduje přes 4200 objednávek

23.04.2019 11:45 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v současnosti eviduje již přes 4200 závazných klientských…

loading...

Bezpečnostní výbava nových aut se rozšíří, europarlament schválil nařízení

16.04.2019 15:18 Evropský parlament dnes schválil návrh nařízení o rozšíření povinné výbavy nových automobilů o…

Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

15.04.2019 17:05 Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci,…

Státy EU stvrdily přísnější emisní normy. Co čeká výrobce osobních aut?

15.04.2019 12:28 Členské státy dnes potvrdily podobu přísnějších emisních norem pro osobní automobily a lehká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama