Nová škodovka se jmenuje "City Car"! K dostání bude letos

Praha - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zareaguje na vysokou poptávku po malých automobilech s nízkou spotřebou, ještě letos tak uvede na trh nový model "City Car". V pondělí o tom informovalo vedení společnosti.

Přidejte svůj názor

371

Nový model bude prvním vozem v rámci plánované produktové ofenzívy Škody Auto. "Tento vůz je naší odpovědí na sílící poptávku po malých automobilech s nízkou spotřebou a příznivými provozními náklady a nabízí nový odbytový potenciál v Evropě," prohlásil předseda představenstva automobilky Winfried Vahland.

Šéf automobilky prozradil, že nový model bude Škoda nabízet ve třídvéřové i pětidvéřové verzi. Jednou z uvažovaných verzí je, že automobilka bude tento model kvůli ohledům na životní prostředí nabízet zcela bez dieselového motoru. Nejprve na podzim 2011 bude uvedený na český trh, od roku 2012 by se pak měl naplno dostat na celý evropský trh.

Jak by měl nový malý model vypadat, naznačila automobilka na nedávném ženevském autosalónu, kde přestavila studii nazvanou VisionD. Jím chtěla odkrýt budoucí designérský jazyk nových modelů.

V roce 2012 pak Škoda Auto učiní první strategický krok v modelové politice. Na globální trh uvede kompaktní limuzínu umístěnou mezi modely Fabia a Octavia. Ta má pro značku Škoda otevřít další velkoobjemový segment. "Všechny nové modely přitom budou beze změny splňovat příslib značky, který zní ´simply clever´. Budou to praktické vozy s optimální nabídkou prostoru a vynikajícím poměrem ceny a hodnoty," slibuje mladoboleslavská automobilka.

Vedení automobilky v pondělí také vyvrátilo mediální spekulace o ukončení vývoje následníka luxusního modelu Superb. Škoda Auto na něm v současnosti nepracuje, ale v budoucnu prý určitě bude.

Automobilka se však chce více zaměřit také na auta s ekologickým provozem. Už na začátku letošního roku představila kompletní modelovou řadu v úsporné úpravě GreenLine. Na konci roku navíc podle Vahlanda vyrazí na české silnice zkušební flotila elektromobilů. Kromě elektrického pohonu uvažuje automobilka také o hybridním pohonu.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová Škoda Scala oficiálně představena. Podrobné informace

06.12.2018 19:31 Vůz Škoda Scala definuje novým charakterem, novou technologií a novým jménem zcela nově kompaktní…

OBRAZEM: Nová Škoda Scala se představuje. Tohle je ona

06.12.2018 19:17 Tohle je nová Škoda Scala, která je nástupcem modelu Rapid. Začne se v hlavním závodě automobilky v…

Flotily firemních aut v Česku? Podívejte se, jaké značky jsou…

02.12.2018 11:51 Nejrozšířenějšími značkami aut v tuzemských firemních flotilách jsou Volkswagen a Škoda. Koncernové…

Škoda odhalila interiér modelu Scala, poprvé sází na emocionální design

29.11.2018 11:24 Zhruba týden před světovou premiérou v Tel Avivu představuje Škoda Auto první fotografie interiéru…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama