Nová škodovka se jmenuje "City Car"! K dostání bude letos

Praha - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zareaguje na vysokou poptávku po malých automobilech s nízkou spotřebou, ještě letos tak uvede na trh nový model "City Car". V pondělí o tom informovalo vedení společnosti.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Nový model bude prvním vozem v rámci plánované produktové ofenzívy Škody Auto. "Tento vůz je naší odpovědí na sílící poptávku po malých automobilech s nízkou spotřebou a příznivými provozními náklady a nabízí nový odbytový potenciál v Evropě," prohlásil předseda představenstva automobilky Winfried Vahland.

Šéf automobilky prozradil, že nový model bude Škoda nabízet ve třídvéřové i pětidvéřové verzi. Jednou z uvažovaných verzí je, že automobilka bude tento model kvůli ohledům na životní prostředí nabízet zcela bez dieselového motoru. Nejprve na podzim 2011 bude uvedený na český trh, od roku 2012 by se pak měl naplno dostat na celý evropský trh.

Jak by měl nový malý model vypadat, naznačila automobilka na nedávném ženevském autosalónu, kde přestavila studii nazvanou VisionD. Jím chtěla odkrýt budoucí designérský jazyk nových modelů.

V roce 2012 pak Škoda Auto učiní první strategický krok v modelové politice. Na globální trh uvede kompaktní limuzínu umístěnou mezi modely Fabia a Octavia. Ta má pro značku Škoda otevřít další velkoobjemový segment. "Všechny nové modely přitom budou beze změny splňovat příslib značky, který zní ´simply clever´. Budou to praktické vozy s optimální nabídkou prostoru a vynikajícím poměrem ceny a hodnoty," slibuje mladoboleslavská automobilka.

Vedení automobilky v pondělí také vyvrátilo mediální spekulace o ukončení vývoje následníka luxusního modelu Superb. Škoda Auto na něm v současnosti nepracuje, ale v budoucnu prý určitě bude.

Automobilka se však chce více zaměřit také na auta s ekologickým provozem. Už na začátku letošního roku představila kompletní modelovou řadu v úsporné úpravě GreenLine. Na konci roku navíc podle Vahlanda vyrazí na české silnice zkušební flotila elektromobilů. Kromě elektrického pohonu uvažuje automobilka také o hybridním pohonu.

Loading...
Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bezpečnostní výbava nových aut se rozšíří, europarlament schválil nařízení

16.04.2019 15:18 Evropský parlament dnes schválil návrh nařízení o rozšíření povinné výbavy nových automobilů o…

Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

15.04.2019 17:05 Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci,…

Státy EU stvrdily přísnější emisní normy. Co čeká výrobce osobních aut?

15.04.2019 12:28 Členské státy dnes potvrdily podobu přísnějších emisních norem pro osobní automobily a lehká…

BMW a Daimler plánují společnou výrobu elektromobilu, má být levný

03.04.2019 11:06 Němečtí výrobci automobilů Daimler a BMW, kteří nedávno ohlásili plány společného vývoje nových…

Právě se děje

Další zprávy

reklama