Nový Lexus UX získal v nejnovějších testech Euro NCAP pět hvězd

Nový Lexus UX dosáhl v nejnovějších testech Euro NCAP maximálního pětihvězdičkového ohodnocení. Tento crossover tak patří k  nejbezpečnějším vozům ve své kategorii v oblasti ochrany řidiče i posádky. Je také nejlepší v dané třídě v ochraně chodců a cyklistů díky systému automatického nouzového brzdění.

Přidejte svůj názor

Lexus UX
doporučujeme

Je vybaven nejnovější verzí paketu Lexus Safety System+, jenž zahrnuje technologie aktivní bezpečnosti Lexus. Vůz se kromě toho chlubí mimořádnými parametry pasivní bezpečnosti, které vyplývají z ultra tuhé podvozkové platformy GA-C (Global Architecture-C) a osmi airbagů již ve standardu.

Druhá generace paketu technologií Lexus Safety System+ obsahuje několik nových prvků napomáhajících předcházet nehodám nebo zmírňovat jejich následky. Je to například rozpoznávání cyklistů ve dne a nyní rovněž rozpoznávání chodců v noci v rámci zdokonaleného předkolizního bezpečnostního systému PCS.

Podporu řízení zajišťuje dynamický tempomat řízený radarem ve spojení s asistentem pro udržení v jízdním pruhu s cílem omezit potřebu zásahů řidiče, který však má však i nadále nad vozidlem plnou kontrolu.

Paket Lexus Safety System+ je nyní k dispozici pro 99 % vozidel Lexus prodávaných v Evropě, v souladu se zasazením značky neomezovat přínosy vyspělých bezpečnostních technologií pouze na špičkové modely v nejvyšších stupních výbavy, ale nabízet je napříč celou modelovou řadou Lexus.

Nejnovější systém obsahuje předkolizní bezpečnostní systém, dynamický tempomat řízený radarem, systém rozpoznávání dopravních značek, asistent pro udržení v jízdním pruhu, automatické přepínání dálkových světel.

Předkolizní bezpečnostní systém

Předkolizní bezpečnostní systém (PCS) v novém UX nyní dokáže rozpoznávat chodce i za zhoršených světelných podmínek, stejně tak jako cyklisty ve dne. Za tímto účelem byla zvýšena citlivost a dynamický rozsah kamery ve prospěch nižšího počtu nehod po setmění – kdy je např. kvůli světlům vozidla obtížné spatřit chodce před vozidlem přijíždějícím v protisměru. Dále se rozšířil úhel detekce milimetrového radaru, což umožnilo zaznamenávání cyklistů. Pokud systém usoudí, že je riziko střetu vysoké, automaticky aktivuje brzdy, aby k nehodě vůbec nedošlo, nebo se alespoň zmírnily její následky.

Dynamický tempomat řízený radarem

Tento systém využívá radar pracující v pásmu milimetrových vln společně s kamerou k rozpoznávání vozidel jedoucích vpředu a udržování odpovídajícího odstupu. Pokud vozidlo vpředu zcela zastaví, dynamický tempomat řízený radarem zajistí zastavení UX. Když se vozidlo vpředu rozjede, další rozjezd UX iniciuje řidič. Systém snižuje únavu řidiče za situací vyžadujících časté rozjíždění a zastavování.

Systém rozpoznávání dopravních značek

Systém rozpoznávání dopravních značek (RSA) v novém UX sleduje dopravní značení a poskytuje řidiči příslušné informace na multi-informačním displeji. Pokud je systém RSA propojen s dynamickým tempomatem řízeným radarem, je možné jediným dotykem snadno změnit nastavení rychlosti jízdy v souladu s rychlostním omezením, které systém RSA rozpoznal. RSA identifikujte všechny důležité dopravní značky i varování, včetně elektroluminiscenčních a blikajících dopravních značek.

Asistent pro udržení v jízdním pruhu

Asistent pro udržení v jízdním pruhu pomáhá řidiči udržovat UX uprostřed jízdního pruhu. Rovněž asistuje při projíždění zatáček, kdy podporuje i zatáčky o menším poloměru než v předchozí verzi systému. Pokud systém usoudí, že by UX mohlo z jízdního pruhu začít vyjíždět, přepne do režimu prevence neplánovaného vyjetí z pruhu, aby pomohl vozidlo vrátit doprostřed daného jízdního pruhu.

Automatické přepínání dálkových světel

Automatické přepínání dálkových světel (AHB) je standardní součástí paketu Lexus Safety System+. Když detekuje jiné vozidlo, automaticky vypíná dálková světla a opět je automaticky zapne poté, co se vozovka uvolní. Na přání se pro UX nabízí ještě propracovanější systém: adaptivní systém ovládání dálkových světel (AHS) je spojen s LED světlomety s trojicí zdrojů.

Navržen byl tak, aby zajistil lepší viditelnost v noci, avšak zamezil oslňování vozidel přijíždějící v protisměru. Osvětlenou oblast v závislosti na poloze vozidla jedoucího vpředu nebo vozidla přijíždějícího v protisměru přesně vymezuje jedenáct LED diod zabudovaných do každého světlometu se samostatnou aktivací jednotlivých diod.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hyundai v Nošovicích zahájil výrobu inovovaného i30, bude v devíti barvách

25.05.2020 15:30 Automobilka Hyundai dnes v Nošovicích na Frýdecko-Místecku zahájila výrobu nového modelu Hyundai…

Tesla přišla na to, jak snížit ceny svých aut na úroveň benzinových

14.05.2020 18:58 Americká automobilka Tesla hodlá koncem letošního či začátkem příštího roku začít ve svých…

Na letní pneu zatím přezulo 80 procent řidičů

13.05.2020 13:45 Na letní pneumatiky již přezulo 80 procent tuzemských řidičů, na konci března to bylo jen 23…

Kia chce do roku 2026 v Evropě prodávat pětinu aut na elektřinu

13.05.2020 11:28 Automobilka Kia Motors plánuje do roku 2026 zvýšit v Evropě podíl prodávaných vozů čistě na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy