Malá auta prudce zlevňují. Ceny padají o desetitisíce

Praha - Výrobci malých aut bojují o zákazníky a neustále se snaží snižovat ceny těchto vozů. Ty jsou tak nyní až o několik desítek tisíc levnější než dříve. Informují o tom Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

Škoda Fabia
doporučujeme

Během léta zlevnilo svá malá auta hned několik značek. Je to pro ně spíš otázka přežití, než že by chtěly potěšit zákazníky, protože ačkoliv jde cena malých vozů stále dolů, jejich podíl na trhu i tak klesá. Ještě v roce 2008 jich na silnicích bylo 47 procent, letos už je to o 20 procent méně.

Do souboje se tak zapojilo mnohem víc výrobců, kteří se snaží zatraktivnit svou nabídku. Malá auta v létě zlevnila o desítky tisíc a ceny padají neustále. To už ale nemusí dlouho trvat.

"Pokles cen osobních aut, jaký jsme zaznamenávali v předchozích letech, už letos nelze očekávat v takovém měřítku. Jistě ještě uvidíme modely, jejichž ceny klesnou, ale půjde spíše o vybrané akční nabídky, u řady jiných modelů si již prodejci budou moci naopak dovolit cenu i mírně zvýšit," citují Lidové noviny vedoucího expertní skupiny PricewaterhouseCoopers Jiřího Zouhara.

Jedním ze zlevňovaných modelů je Škoda Fabia. Její cena na jaře klesla na 200 tisíc korun, ale můžete ji za určitých podmínek pořídit ještě levněji. Pokud vlastníte starší než desetiletý vůz Škoda, dostanete na lépe vybavenou Fabii nebo Roomster slevu 40 tisíc korun.

S cenou dolů jde i Ford. Fiestu Celebration i Fusion pořídíte již za 229 900 korun. Nejlevnější Fiesta přitom stojí jen 199 900 korun a Ford Ka dokonce jen 179 tisíc. Pokud dáte raději přednost Volkswagenu, některé modely Polo dostanete až o 22 tisíc levněji. A u mnoha výrobců získáte výrazné slevy i ve chvíli, kdy se rozhodnete pro leasing.

Loading...
Témata: auto, moto
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Scala vstupuje na trh, automobilka eviduje přes 4200 objednávek

23.04.2019 11:45 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v současnosti eviduje již přes 4200 závazných klientských…

Bezpečnostní výbava nových aut se rozšíří, europarlament schválil nařízení

16.04.2019 15:18 Evropský parlament dnes schválil návrh nařízení o rozšíření povinné výbavy nových automobilů o…

Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

15.04.2019 17:05 Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci,…

Státy EU stvrdily přísnější emisní normy. Co čeká výrobce osobních aut?

15.04.2019 12:28 Členské státy dnes potvrdily podobu přísnějších emisních norem pro osobní automobily a lehká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama