Revoluce ve Škoda Auto: bude vyrábět obojživelníky

Brno - Škoda Auto nemůže zůstat ve výrobě elektromobilů pozadu, a tak se rozhodla udělat výrazný skok kupředu a pošle na trh úplnou novinku - vozy, které budou jezdit na benzin i elektřinu zároveň. A k tomu budou rychlejší a dojedou dál než současné hybridy. Informuje o tom Aktuálně.cz.

Přidejte svůj názor

371

V současnosti si zájemci mohou pořídit dva typy elektromobilů - takzvané mild-hybridy a úplné hybridy. Příkladem může být Toyota Prius. Ale Škoda oba tyto typy přeskočí a vrhne se ještě více dopředu. Na specializované konferenci to podle Aktuálně.cz prozradil odborník na vývoj elektromobilů ze Škoda Auto, Petr Kristl.

Automobilka podle něho bude vyrábět dokonalé elektromobily nebo takzvané plug-in hybridy, které si majitel může dobíjet doma a dojedou mnohem dál než současné typy.

Elektrické vozy budou především ty malé. Plug-in pohon však výrobci plánují dát do velkých a oblíbených škodovek - například do Octavie. Ale kdy se na tato auta zákazníci budou moci těšit, vedení společnosti tají.

"Ještě letos ale pustíme do provozu testovací flotilu elektromobilů vzniklých přestavbou z octavie combi," prozradil serveru Aktuálně.cz mluvčí Škoda Auto Rudolf Dreithaler.

Než se začnou "obojživelníky" vyrábět, bude se tomu muset uzpůsobit celý závod. "Například už jen logistika více než 300kg baterií není jednoduchá. Stejně tak bude třeba nový marketing, komunikace, servisování, zkušebnictví," cituje server Petra Kristla.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Scala? Nejlevnější varianta bude za 369 900 korun, už se přijímají…

18.01.2019 09:37 Nejlevnější varianta nového modelu automobilky Škoda Auto Scala bude stát 369.900 korun. Nepůjde ji…

Nová Dieselgate? Vadné airbagy zavinily dvě desítky úmrtí, Toyota svolává…

09.01.2019 20:20 Automobilka Toyota Motor celosvětově svolá dalších 1,7 milionu vozů, z toho 1,3 milionu ve…

Připojí se do koncernu Volkswagen i Ford? Definitivně se rozhodne v…

09.01.2019 19:58 Německá automobilka Volkswagen příští týden na detroitském autosalonu představí alianci s americkou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama