Je to vtip? Nové auto jen za 64 tisíc!

Paříž - Nejlevnější vůz světa je od indické automobilky Tata Motors a stojí 36 tisíc, ale francouzská značka Renault se rozhodla začít vyrábět vůz, který se bude prodávat za bezkonkurenčních 64 tisíc korun. Přitom dnes stojí nejlevnější auta kolem 140 tisíc. Informuje o tom agentura DPA.

Přidejte svůj názor

doporučujeme

Nový automobil by měl být malý a hlavně velmi levný. Renault ho plánuje prodávat za 2 500 eur, což je přibližně 64 tisíc korun. Zpočátku by měl být k dostání pouze v rozvojových zemích, jejichž obyvatelé si nákladnější vozy nemohou dovolit.

Postupem času by však měl vstoupit i na evropské trhy. Nepůjde přitom o "čistokrevný" Renault, automobilka chce na jeho výrobě podle agentury DPA spolupracovat s japonským Nissanem.

Renault vznikl ve Francii v roce 1898. 24. prosince toho roku vyjel na silnice první vůz zkonstruovaný Louisem Renaultem. Auto, pokud se tomu tak dá říkat, nazval Voiturette a podařilo se mu s ním vyjet svah s 13% stoupáním na Montmartru. Okolostojící lidé nad tím užasli.

Zakladatel své společnosti šéfoval až do roku 1944. Nechal si také patentovat řadu vynálezů - přímý záběr, převodový mechanismus či turbokompresor. Podnikat mohl hlavně díky podpoře svých bohatých bratrů. A firma prosperovala. Zákazníci měli o vozy zájem.

Nyní má Renault zastoupení ve 118 zemích světa a zaměstnává okolo 130 tisíc lidí. Spojil se s japonskou automobilkou Nissan a odkoupil rumunskou Dacii. V Jižní Koreji také založil Renault Samsung Motors.

Loading...
Témata: Renault | auto, moto
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Toyota vyvinula pro olympiádu speciální elektromobil, sveze sportovce i…

19.07.2019 13:41 Japonská automobilka Toyota vyvinula pro nadcházející olympijské hry v Tokiu, které se budou konat…

Éra elektromobilů přichází. Počet modelů se v EU do roku 2021 ztrojnásobí

18.07.2019 17:33 Počet modelů elektrických aut dostupných spotřebitelům v Evropě by se měl do roku 2021 více než…

Renault uzavřel pakt s čínskou JMCG, budou vyrábět elektromobily

17.07.2019 12:23 Renault uzavře partnerství pro výrobu elektromobilů s čínskou firmou JMCG, aby upevnil pozici na…

Ford a Volkswagen spojí síly, budou vyvíjet elektrická i autonomní auta

12.07.2019 16:52 Aktualizováno Americká automobilka Ford Motor a německý Volkswagen budou spolupracovat při vývoji elektrických a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama