Euro NCAP 2011: SEAT Mii, Škoda Citigo a VW Up! – Pět hvězd pro koncernová trojčata

Mladá Boleslav - Nová Škoda Citigo prošla crash testem, evropská spotřebitelská organizace Euro NCAP jí udělila maximální možnou známku za aktivní a pasivní bezpečnost, dostala pět hvězdiček. Firma o tom blíže informovala ve čtvrtek.

Přidejte svůj názor

371

Maximální známkou ocenil Euro NCAP model Citigo za komplexní řešení ochrany posádky, dětí, chodců a bezpečnostních asistenčních systémů. Citigo je tak společně s VW up! a Seatem Mii vůbec prvním malým vozem, který získal pět hvězdiček.
 
"Vynikající výsledek v podobě pěti hvězdiček potvrzuje vysokou úroveň bezpečnosti modelu Citigo," uvedl Eckhard Scholz, člen představenstva společnosti Škoda za oblast Technického vývoje.

Velice dobře si Citigo vedl například při hodnocení ochrany posádky. Hodnotila se bezpečnost při čelním a bočním nárazu, nárazu do sloupu a při takzvaném whiplash-testu, který zkoumá namáhání krční páteře při nárazu zezadu. Také v oblasti bezpečnosti dětí dosáhl nejmladší model automobilky dobrých výsledků. Za ochranu figuríny, simulující tříleté dítě, dosáhl model maximálního počtu bodů.
 
Zkušební techniky Euro NCAP přesvědčila také úroveň asistenčních systémů modelu. Hodnocení pozitivně ovlivnila především signalizace zapnutí bezpečnostních pásů a elektronický stabilizační systém ESP. Tyto prvky jsou přitom na mnoha trzích už součástí standardní výbavy. K dobrému výsledku Euro NCAP přispěly také sériově montované hlavové airbagy Thorax.
 
Citigo vstoupilo na trh 10. listopadu letošního roku. Nejmenší model automobilky Škoda, která je součástí koncernu Volkswagen, se prodává od 179 900 korun. Měl by vytvořit konkurenci především malým modelům asijských automobilek.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová Škoda Scala oficiálně představena. Podrobné informace

06.12.2018 19:31 Vůz Škoda Scala definuje novým charakterem, novou technologií a novým jménem zcela nově kompaktní…

OBRAZEM: Nová Škoda Scala se představuje. Tohle je ona

06.12.2018 19:17 Tohle je nová Škoda Scala, která je nástupcem modelu Rapid. Začne se v hlavním závodě automobilky v…

Flotily firemních aut v Česku? Podívejte se, jaké značky jsou…

02.12.2018 11:51 Nejrozšířenějšími značkami aut v tuzemských firemních flotilách jsou Volkswagen a Škoda. Koncernové…

Škoda odhalila interiér modelu Scala, poprvé sází na emocionální design

29.11.2018 11:24 Zhruba týden před světovou premiérou v Tel Avivu představuje Škoda Auto první fotografie interiéru…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama