Euro NCAP 2011: SEAT Mii, Škoda Citigo a VW Up! – Pět hvězd pro koncernová trojčata

Mladá Boleslav - Nová Škoda Citigo prošla crash testem, evropská spotřebitelská organizace Euro NCAP jí udělila maximální možnou známku za aktivní a pasivní bezpečnost, dostala pět hvězdiček. Firma o tom blíže informovala ve čtvrtek.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Maximální známkou ocenil Euro NCAP model Citigo za komplexní řešení ochrany posádky, dětí, chodců a bezpečnostních asistenčních systémů. Citigo je tak společně s VW up! a Seatem Mii vůbec prvním malým vozem, který získal pět hvězdiček.
 
"Vynikající výsledek v podobě pěti hvězdiček potvrzuje vysokou úroveň bezpečnosti modelu Citigo," uvedl Eckhard Scholz, člen představenstva společnosti Škoda za oblast Technického vývoje.

Velice dobře si Citigo vedl například při hodnocení ochrany posádky. Hodnotila se bezpečnost při čelním a bočním nárazu, nárazu do sloupu a při takzvaném whiplash-testu, který zkoumá namáhání krční páteře při nárazu zezadu. Také v oblasti bezpečnosti dětí dosáhl nejmladší model automobilky dobrých výsledků. Za ochranu figuríny, simulující tříleté dítě, dosáhl model maximálního počtu bodů.
 
Zkušební techniky Euro NCAP přesvědčila také úroveň asistenčních systémů modelu. Hodnocení pozitivně ovlivnila především signalizace zapnutí bezpečnostních pásů a elektronický stabilizační systém ESP. Tyto prvky jsou přitom na mnoha trzích už součástí standardní výbavy. K dobrému výsledku Euro NCAP přispěly také sériově montované hlavové airbagy Thorax.
 
Citigo vstoupilo na trh 10. listopadu letošního roku. Nejmenší model automobilky Škoda, která je součástí koncernu Volkswagen, se prodává od 179 900 korun. Měl by vytvořit konkurenci především malým modelům asijských automobilek.

Loading...
Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Scala vstupuje na trh, automobilka eviduje přes 4200 objednávek

23.04.2019 11:45 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v současnosti eviduje již přes 4200 závazných klientských…

Bezpečnostní výbava nových aut se rozšíří, europarlament schválil nařízení

16.04.2019 15:18 Evropský parlament dnes schválil návrh nařízení o rozšíření povinné výbavy nových automobilů o…

Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

15.04.2019 17:05 Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci,…

Státy EU stvrdily přísnější emisní normy. Co čeká výrobce osobních aut?

15.04.2019 12:28 Členské státy dnes potvrdily podobu přísnějších emisních norem pro osobní automobily a lehká…

Právě se děje

Další zprávy

reklama