Škoda Rapid jde na trh! Automobilka zahájila sériovou výrobu

Mladá Boleslav - Škoda zahájila v Mladé Boleslavi sériovou výrobu nového kompaktního vozu Rapid. Na trh bude model uveden na podzim letošního roku, informovala Škoda ve čtvrtek s tím, že výstavní premiéru bude mít Rapid na autosalonu v Paříži koncem září.

Přidejte svůj názor

Škoda Rapid

"Zahájení sériové výroby modelu Škoda Rapid je pro nás mimořádným okamžikem. Tento vůz stanoví nová měřítka ve třídě kompaktních vozů a je důležitým pilířem naší Růstové strategie 2018," uvedl předseda představenstva společnosti Škoda Winfried Vahland.

Podle jeho slov se celý tým společnosti Škoda na tento den připravoval s velkým úsilím. "Od čtvrtka bude z linky sjíždět nový Rapid. Tento automobil bude našimi zákazníky přijat velice pozitivně a dále posílí postavení značky Škoda na mezinárodních trzích," předjímá Winfried Vahland.

Škoda Rapid bude v Mladé Boleslavi sjíždět z linky jako třetí modelová řada, současně s modely Fabia a Octavia. Pro výrobu modelu Rapid a připravované nové generace modelu Octavia společnost Škoda v současné době modernizuje a rozšiřuje řadu výrobních provozů ve svém mateřském závodě.

Kapacita výrobní linky jedna v Mladé Boleslavi bude podle vyjádření automobilky postupně zvýšena z 800 na 1 200 vozů denně. "Toto rozšíření za současného chodu výroby na obou linkách je mistrovským logistickým a stavebním výkonem našeho výrobního, plánovacího a logistického týmu," zakončil Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda pro oblast výroby a logistiky.

Podle neoficiálních informací by se cena modelu Škoda Rapid měla pohybovat mezi Fabií a Octavií, nové vozy by tak měly být k dostání od 270 tisíc korun.

V červenci 2012 Škoda Auto dále rostla. Navzdory nepříznivému ekonomickému prostředí vzrostly prodeje české automobilky ve srovnání se stejným měsícem loňského roku o šest procent na 72 600 vozů. Podle vyjádření společnosti se jedná se o nejlepší červencový prodejní výsledek ve 117leté historii podniku. Od ledna do července 2012 vzrostl počet dodávek meziročně o 8,1 procenta na 565 600 vozů.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z výrobní linky Škodovky sjel první model Scala

07.02.2019 19:11 V závodě automobilky Škoda Auto v Mladé Boleslavi začala sériová výroba nového modelu Scala, z…

Škoda Kamiq odhaluje svůj interiér. Sází na prostornost, eleganci a…

06.02.2019 08:34 Krátce před světovou premiérou modelu Škoda Kamiq na autosalonu v Ženevě ukázala Škoda první…

Nissan zruší plány na výrobu X-Trail v Británii

02.02.2019 20:50 Japonská automobilka Nissan Motor hodlá zrušit plány na výrobu nové verze malého sportovně…

Škoda Kamiq zveřejněna na prvních skicách! Jak se vám líbí?

30.01.2019 08:22 Dvě exkluzivní designové skici poprvé ukazují design nového modelu Škoda Kamiq. Městské SUV svým…

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama