Škoda Rapid jde na trh! Automobilka zahájila sériovou výrobu

Mladá Boleslav - Škoda zahájila v Mladé Boleslavi sériovou výrobu nového kompaktního vozu Rapid. Na trh bude model uveden na podzim letošního roku, informovala Škoda ve čtvrtek s tím, že výstavní premiéru bude mít Rapid na autosalonu v Paříži koncem září.

Přidejte svůj názor

Škoda Rapid

"Zahájení sériové výroby modelu Škoda Rapid je pro nás mimořádným okamžikem. Tento vůz stanoví nová měřítka ve třídě kompaktních vozů a je důležitým pilířem naší Růstové strategie 2018," uvedl předseda představenstva společnosti Škoda Winfried Vahland.

Podle jeho slov se celý tým společnosti Škoda na tento den připravoval s velkým úsilím. "Od čtvrtka bude z linky sjíždět nový Rapid. Tento automobil bude našimi zákazníky přijat velice pozitivně a dále posílí postavení značky Škoda na mezinárodních trzích," předjímá Winfried Vahland.

Škoda Rapid bude v Mladé Boleslavi sjíždět z linky jako třetí modelová řada, současně s modely Fabia a Octavia. Pro výrobu modelu Rapid a připravované nové generace modelu Octavia společnost Škoda v současné době modernizuje a rozšiřuje řadu výrobních provozů ve svém mateřském závodě.

Kapacita výrobní linky jedna v Mladé Boleslavi bude podle vyjádření automobilky postupně zvýšena z 800 na 1 200 vozů denně. "Toto rozšíření za současného chodu výroby na obou linkách je mistrovským logistickým a stavebním výkonem našeho výrobního, plánovacího a logistického týmu," zakončil Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda pro oblast výroby a logistiky.

Podle neoficiálních informací by se cena modelu Škoda Rapid měla pohybovat mezi Fabií a Octavií, nové vozy by tak měly být k dostání od 270 tisíc korun.

V červenci 2012 Škoda Auto dále rostla. Navzdory nepříznivému ekonomickému prostředí vzrostly prodeje české automobilky ve srovnání se stejným měsícem loňského roku o šest procent na 72 600 vozů. Podle vyjádření společnosti se jedná se o nejlepší červencový prodejní výsledek ve 117leté historii podniku. Od ledna do července 2012 vzrostl počet dodávek meziročně o 8,1 procenta na 565 600 vozů.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá BMW v reakci na brexit zavře britskou továrnu

18.09.2018 17:47 Londýn - Německá automobilka BMW zavře hned po odchodu Británie z Evropské unie (EU) zhruba na…

Google se spojuje s aliancí Renault-Nissan-Mitsubishi, dodá do aut systém…

18.09.2018 09:52 San Francisco - Automobilová aliance Renault-Nissan-Mitsubishi si vybrala společnost Google ze…

S "Broukem" je konec? VW přestane vyrábět legendární vůz, ještě ale chystá…

14.09.2018 09:32 Wolfsburg/Washington - Německá automobilka Volkswagen přestane v létě 2019 po téměř 70 letech…

Nová Kia ProCeed - podmanivý ´Shooting brake´

13.09.2018 15:35 Praha - Nová Kia ProCeed spojuje podmanivý design s prostorností a všestranností kombi v…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Autonovinkách

reklama
reklama