AAA Auto se krize nebojí. Podívejte se proč

Praha - Společnost AAA AUTO meziročně zvýšila listopadový prodej na 4 270 vozů, což znamená nárůst o 18,1 procenta. Ve středu o tom informoval Petr Tošek ze skupiny AAA AUTO.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Prodeje vozů skupiny AAA AUTO byly v listopadu navzdory debatám o možném nastupujícím ekonomickém oslabení stále velmi dobré. Skupina v listopadu prodala 4 270 vozů, zatímco ve stejném měsíci loňského roku to bylo 3 617 aut," řekl Tošek.

„Prodejní výsledky skupiny nejvíce táhl slovenský trh, který v listopadu meziročně narostl o 35,2 procenta. České prodeje byly vyšší o 10,6 procenta, což vzhledem k podmínkám na místním trhu považujeme za dobrý výsledek. Přestože naše výsledky v Rusku zaznamenaly oproti stejnému měsíci loňského roku růst o 43 procenta, stále částečně zaostávají za našimi velmi ambiciózními plány," komentovala výsledky generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. „Co se týče dalšího růstu, jsme vzhledem k mnoha známkám možného ekonomického zpomalení ohledně odhadů na nejbližší tři až čtyři měsíce poměrně opatrní," dodala Topolová.

Stejně jako po většinu roku 2012, i v listopadu se na růstu prodejů skupiny AAA AUTO podílela vysoká penetrace finančních produktů, tedy prodej vozů na splátky. „Udržujeme úroveň penetrace finančních produktů na téměř 50 procent v České republice a téměř 55 procent na Slovensku," uvedla Topolová. Skupina v současné době nabízí služby financování nákupu vozů od pěti partnerů v České republice a tří na Slovensku.

Celkové dosavadní prodejní výsledky AAA AUTO za uplynulých 11 měsíců naznačují, že skupina s největší pravděpodobností dosáhne svého cíle prodat v letošním roce nejméně 50 000 automobilů.

„Věříme, že naše marketingová kampaň na podporu výrazných slev vozů v souvislosti s blížícím se koncem roku přispěje k dobrým prosincovým výsledkům a pomůže nám plánovaný počet 50 000 prodaných automobilů v letošním roce ještě překročit," uzavřela Topolová.

Skupina AAA AUTO plánuje na rok 2013 otevření několika nových poboček v České i Slovenské republice, a to na základě důkladného průzkumu trhu a demografických ukazatelů v regionu. Otevření první slovenské pobočky Mototechny je plánováno na polovinu ledna 2013.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z výrobní linky Škodovky sjel první model Scala

07.02.2019 19:11 V závodě automobilky Škoda Auto v Mladé Boleslavi začala sériová výroba nového modelu Scala, z…

Škoda Kamiq odhaluje svůj interiér. Sází na prostornost, eleganci a…

06.02.2019 08:34 Krátce před světovou premiérou modelu Škoda Kamiq na autosalonu v Ženevě ukázala Škoda první…

Nissan zruší plány na výrobu X-Trail v Británii

02.02.2019 20:50 Japonská automobilka Nissan Motor hodlá zrušit plány na výrobu nové verze malého sportovně…

Škoda Kamiq zveřejněna na prvních skicách! Jak se vám líbí?

30.01.2019 08:22 Dvě exkluzivní designové skici poprvé ukazují design nového modelu Škoda Kamiq. Městské SUV svým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama