AAA Auto se krize nebojí. Podívejte se proč

Praha - Společnost AAA AUTO meziročně zvýšila listopadový prodej na 4 270 vozů, což znamená nárůst o 18,1 procenta. Ve středu o tom informoval Petr Tošek ze skupiny AAA AUTO.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Prodeje vozů skupiny AAA AUTO byly v listopadu navzdory debatám o možném nastupujícím ekonomickém oslabení stále velmi dobré. Skupina v listopadu prodala 4 270 vozů, zatímco ve stejném měsíci loňského roku to bylo 3 617 aut," řekl Tošek.

„Prodejní výsledky skupiny nejvíce táhl slovenský trh, který v listopadu meziročně narostl o 35,2 procenta. České prodeje byly vyšší o 10,6 procenta, což vzhledem k podmínkám na místním trhu považujeme za dobrý výsledek. Přestože naše výsledky v Rusku zaznamenaly oproti stejnému měsíci loňského roku růst o 43 procenta, stále částečně zaostávají za našimi velmi ambiciózními plány," komentovala výsledky generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. „Co se týče dalšího růstu, jsme vzhledem k mnoha známkám možného ekonomického zpomalení ohledně odhadů na nejbližší tři až čtyři měsíce poměrně opatrní," dodala Topolová.

Stejně jako po většinu roku 2012, i v listopadu se na růstu prodejů skupiny AAA AUTO podílela vysoká penetrace finančních produktů, tedy prodej vozů na splátky. „Udržujeme úroveň penetrace finančních produktů na téměř 50 procent v České republice a téměř 55 procent na Slovensku," uvedla Topolová. Skupina v současné době nabízí služby financování nákupu vozů od pěti partnerů v České republice a tří na Slovensku.

Celkové dosavadní prodejní výsledky AAA AUTO za uplynulých 11 měsíců naznačují, že skupina s největší pravděpodobností dosáhne svého cíle prodat v letošním roce nejméně 50 000 automobilů.

„Věříme, že naše marketingová kampaň na podporu výrazných slev vozů v souvislosti s blížícím se koncem roku přispěje k dobrým prosincovým výsledkům a pomůže nám plánovaný počet 50 000 prodaných automobilů v letošním roce ještě překročit," uzavřela Topolová.

Skupina AAA AUTO plánuje na rok 2013 otevření několika nových poboček v České i Slovenské republice, a to na základě důkladného průzkumu trhu a demografických ukazatelů v regionu. Otevření první slovenské pobočky Mototechny je plánováno na polovinu ledna 2013.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá BMW v reakci na brexit zavře britskou továrnu

18.09.2018 17:47 Londýn - Německá automobilka BMW zavře hned po odchodu Británie z Evropské unie (EU) zhruba na…

Google se spojuje s aliancí Renault-Nissan-Mitsubishi, dodá do aut systém…

18.09.2018 09:52 San Francisco - Automobilová aliance Renault-Nissan-Mitsubishi si vybrala společnost Google ze…

S "Broukem" je konec? VW přestane vyrábět legendární vůz, ještě ale chystá…

14.09.2018 09:32 Wolfsburg/Washington - Německá automobilka Volkswagen přestane v létě 2019 po téměř 70 letech…

Nová Kia ProCeed - podmanivý ´Shooting brake´

13.09.2018 15:35 Praha - Nová Kia ProCeed spojuje podmanivý design s prostorností a všestranností kombi v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Autonovinkách

reklama
reklama