Kupujete ojetý vůz? Může vám pomoci nová služba na trhu

Praha - Jedno z vodítek, podle kterého bezpečně zakoupit ojetý vůz, zavádí společnost TÜV NORD Czech. Její nová certifikace má za cíl prověřit správnost postupů ve firmách prodávajících ojeté automobily, a tím snížit obavy zákazníků, informovala ve středu společnost.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Při zadání věty podvody při koupi aut se vám na internetu objeví celý seznam nejčastějších problémů, včetně rad, jak jim předcházet. Proto jsme se rozhodli, že přijdeme na trh s novou formou certifikace, která spotřebiteli pomůže v jeho rozhodování, ve kterém autobazaru je pro něj bezpečné nakupovat," vysvětluje jednatel společnosti TÜV NORD Czech Jan Weinfurt.

Certifikací TÜV NORD Czech sice nepřebírá legislativní odpovědnost za prodejce, koncovému spotřebiteli nicméně říká, že tento autobazar byl nezávisle prověřen odborníkem certifikační společnosti, která na trhu v ČR funguje již více než 20 let, má zavedeny funkční postupy pro výkup, prodej i servis vozů a technikem byl ověřen jejich soulad s praxí.

Audit je prováděn jednou ročně, nicméně v případě, že by byl TÜV NORD informován o nesouladu s legislativou, potažmo s požadavky certifikace, má právo na předčasný kontrolní audit a případné odebrání certifikátu.

Vláda řeší novelu zákona o podmínkách provozu na pozemních komunikacích, která mimo jiné počítá i se změnou kvalifikace přetáčení tachometrů na trestný čin již dva roky. Zákon má v tuto chvíli za sebou schválení při prvním čtení, předpokladem tedy je, že pokud bude schválena, vstoupí v platnost v polovině příštího roku. Nicméně přetáčení tachometrů je pouze jedním z podvodů, které se vyskytují nejen mezi soukromými prodejci vozů, ale také mezi autobazary.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Toyota vyvinula pro olympiádu speciální elektromobil, sveze sportovce i…

19.07.2019 13:41 Japonská automobilka Toyota vyvinula pro nadcházející olympijské hry v Tokiu, které se budou konat…

Éra elektromobilů přichází. Počet modelů se v EU do roku 2021 ztrojnásobí

18.07.2019 17:33 Počet modelů elektrických aut dostupných spotřebitelům v Evropě by se měl do roku 2021 více než…

Renault uzavřel pakt s čínskou JMCG, budou vyrábět elektromobily

17.07.2019 12:23 Renault uzavře partnerství pro výrobu elektromobilů s čínskou firmou JMCG, aby upevnil pozici na…

Ford a Volkswagen spojí síly, budou vyvíjet elektrická i autonomní auta

12.07.2019 16:52 Aktualizováno Americká automobilka Ford Motor a německý Volkswagen budou spolupracovat při vývoji elektrických a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama