Kupujete ojetý vůz? Může vám pomoci nová služba na trhu

Praha - Jedno z vodítek, podle kterého bezpečně zakoupit ojetý vůz, zavádí společnost TÜV NORD Czech. Její nová certifikace má za cíl prověřit správnost postupů ve firmách prodávajících ojeté automobily, a tím snížit obavy zákazníků, informovala ve středu společnost.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Při zadání věty podvody při koupi aut se vám na internetu objeví celý seznam nejčastějších problémů, včetně rad, jak jim předcházet. Proto jsme se rozhodli, že přijdeme na trh s novou formou certifikace, která spotřebiteli pomůže v jeho rozhodování, ve kterém autobazaru je pro něj bezpečné nakupovat," vysvětluje jednatel společnosti TÜV NORD Czech Jan Weinfurt.

Certifikací TÜV NORD Czech sice nepřebírá legislativní odpovědnost za prodejce, koncovému spotřebiteli nicméně říká, že tento autobazar byl nezávisle prověřen odborníkem certifikační společnosti, která na trhu v ČR funguje již více než 20 let, má zavedeny funkční postupy pro výkup, prodej i servis vozů a technikem byl ověřen jejich soulad s praxí.

Audit je prováděn jednou ročně, nicméně v případě, že by byl TÜV NORD informován o nesouladu s legislativou, potažmo s požadavky certifikace, má právo na předčasný kontrolní audit a případné odebrání certifikátu.

Vláda řeší novelu zákona o podmínkách provozu na pozemních komunikacích, která mimo jiné počítá i se změnou kvalifikace přetáčení tachometrů na trestný čin již dva roky. Zákon má v tuto chvíli za sebou schválení při prvním čtení, předpokladem tedy je, že pokud bude schválena, vstoupí v platnost v polovině příštího roku. Nicméně přetáčení tachometrů je pouze jedním z podvodů, které se vyskytují nejen mezi soukromými prodejci vozů, ale také mezi autobazary.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová Škoda Scala oficiálně představena. Podrobné informace

06.12.2018 19:31 Vůz Škoda Scala definuje novým charakterem, novou technologií a novým jménem zcela nově kompaktní…

OBRAZEM: Nová Škoda Scala se představuje. Tohle je ona

06.12.2018 19:17 Tohle je nová Škoda Scala, která je nástupcem modelu Rapid. Začne se v hlavním závodě automobilky v…

Flotily firemních aut v Česku? Podívejte se, jaké značky jsou…

02.12.2018 11:51 Nejrozšířenějšími značkami aut v tuzemských firemních flotilách jsou Volkswagen a Škoda. Koncernové…

Škoda odhalila interiér modelu Scala, poprvé sází na emocionální design

29.11.2018 11:24 Zhruba týden před světovou premiérou v Tel Avivu představuje Škoda Auto první fotografie interiéru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama