Koupě ojetého vozu je výhodná. Proč?

Praha - Společnost AAA AUTO, která patří mezi hlavní hráče na trhu s ojetými auty, prodala ve středu letošní 50tisící automobil. Zákazník si ho odvezl z centrály v Praze a společnost tak splnila svůj cíl pro rok 2012, ve středu o tom informoval za společnost Petr Tošek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Každé další vozy, které ještě prodáme do konce roku, už budou nad plán," komentovala výsledky generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. "Již nyní je ovšem jasné, že skoro dva týdny před koncem roku jsme překonali celkový loňský prodejní výsledek o více než pět tisíc vozů. Je to jako kdybychom loni prodávali nejméně o dva měsíce déle," dodala Topolová.

Jubilejní vůz si zákazník odvezl z největší pobočky AAA AUTO v Praze. Pražská pobočka je tradičně "tahounem" prodejů celé skupiny AAA AUTO a ojeté vozy zde nakupují nejen obyvatelé Prahy, ale také zákazníci z širší oblasti Středočeského kraje i vzdálenějších regionů ČR.

Podle Topolové se na zvýšení prodejních výsledků v letošním roce podílelo několik faktorů: "Neustálé diskuse o tom, zda přichází nová vlna ekonomického zpomalení, vedly zákazníky k většímu přemýšlení o tom, jak při nákupu vozu svoje peníze vynaložit co nejefektivněji. Při čistě ekonomickém uvažování ojeté vozy svým poměrem mezi užitnou hodnotou a cenou jednoznačně vedou nad novými. Stále více lidí také využívá možností nákupu vozů na splátky, takže si lepší ojetých vůz může dovolit širší okruh zákazníků," uvedla Topolová.

Za úspěchem podle Topolové také stojí důsledné uplatňování po krizové firemní strategie z hlediska výběru vozů. "Soustředíme se na novější vozy po prvním nebo druhém majiteli, se servisní knihou a jasnou historií. O taková auta je na trhu největší zájem," dodala.

Podle počtu prodaných vozů patří AAA AUTO v České republice i na Slovensku mezi vůbec největší prodejce jak ojetých, tak nových aut. "Pokud srovnáme prodeje nových vozů a ojetých vozů z AAA AUTO, pak se mezi novými auty prodalo více jen automobilů značky Škoda, která nás ale porazila jen zhruba o 15000 vozů. Takový úspěch nás velice těší," uvedla Topolová.

Témata: AAA Auto | Autobazar | auto
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová Škoda Scala oficiálně představena. Podrobné informace

06.12.2018 19:31 Vůz Škoda Scala definuje novým charakterem, novou technologií a novým jménem zcela nově kompaktní…

OBRAZEM: Nová Škoda Scala se představuje. Tohle je ona

06.12.2018 19:17 Tohle je nová Škoda Scala, která je nástupcem modelu Rapid. Začne se v hlavním závodě automobilky v…

Flotily firemních aut v Česku? Podívejte se, jaké značky jsou…

02.12.2018 11:51 Nejrozšířenějšími značkami aut v tuzemských firemních flotilách jsou Volkswagen a Škoda. Koncernové…

Škoda odhalila interiér modelu Scala, poprvé sází na emocionální design

29.11.2018 11:24 Zhruba týden před světovou premiérou v Tel Avivu představuje Škoda Auto první fotografie interiéru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama