Koupě ojetého vozu je výhodná. Proč?

Praha - Společnost AAA AUTO, která patří mezi hlavní hráče na trhu s ojetými auty, prodala ve středu letošní 50tisící automobil. Zákazník si ho odvezl z centrály v Praze a společnost tak splnila svůj cíl pro rok 2012, ve středu o tom informoval za společnost Petr Tošek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Každé další vozy, které ještě prodáme do konce roku, už budou nad plán," komentovala výsledky generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. "Již nyní je ovšem jasné, že skoro dva týdny před koncem roku jsme překonali celkový loňský prodejní výsledek o více než pět tisíc vozů. Je to jako kdybychom loni prodávali nejméně o dva měsíce déle," dodala Topolová.

Jubilejní vůz si zákazník odvezl z největší pobočky AAA AUTO v Praze. Pražská pobočka je tradičně "tahounem" prodejů celé skupiny AAA AUTO a ojeté vozy zde nakupují nejen obyvatelé Prahy, ale také zákazníci z širší oblasti Středočeského kraje i vzdálenějších regionů ČR.

Podle Topolové se na zvýšení prodejních výsledků v letošním roce podílelo několik faktorů: "Neustálé diskuse o tom, zda přichází nová vlna ekonomického zpomalení, vedly zákazníky k většímu přemýšlení o tom, jak při nákupu vozu svoje peníze vynaložit co nejefektivněji. Při čistě ekonomickém uvažování ojeté vozy svým poměrem mezi užitnou hodnotou a cenou jednoznačně vedou nad novými. Stále více lidí také využívá možností nákupu vozů na splátky, takže si lepší ojetých vůz může dovolit širší okruh zákazníků," uvedla Topolová.

Za úspěchem podle Topolové také stojí důsledné uplatňování po krizové firemní strategie z hlediska výběru vozů. "Soustředíme se na novější vozy po prvním nebo druhém majiteli, se servisní knihou a jasnou historií. O taková auta je na trhu největší zájem," dodala.

Podle počtu prodaných vozů patří AAA AUTO v České republice i na Slovensku mezi vůbec největší prodejce jak ojetých, tak nových aut. "Pokud srovnáme prodeje nových vozů a ojetých vozů z AAA AUTO, pak se mezi novými auty prodalo více jen automobilů značky Škoda, která nás ale porazila jen zhruba o 15000 vozů. Takový úspěch nás velice těší," uvedla Topolová.

Témata: AAA Auto | Autobazar | auto
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tesla uvedla na trh nový Model 3. Na kolik vyjde?

19.10.2018 08:49 Americká společnost Tesla ve čtvrtek představila na svých webových stránkách novou verzi sedanu…

VW nabízí prémie za sešrotování aut se starými dieselovými motory

19.10.2018 04:20 Volkswagen se rozhodl přispět ke zlepšení znečištění ovzduší a ještě na tom vydělat. Automobilka…

Škoda zažívá velmi dobré časy: Dnes vyrobila miliontý vůz roku 2018

17.10.2018 14:24 Škoda dnes v Mladé Boleslavi vyrobila svůj miliontý vůz roku 2018. Dosáhla tak tohoto milníku dříve…

Hyundai se stal nejúspěšnější značkou Red Dot Award 2018

17.10.2018 14:04 Hyundai Motor znovu triumfoval v soutěži „Red Dot Award“, v níž mu byl udělen čestný titul „Red Dot…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama