Zelené Ferrari? Italská firma podlehla novým trendům v autoprůmyslu

Marenello (Itálie) - Červené Ferrari, symbol supersilného auta snů, neodolalo ekologické vlně a pozvolna "zelená". Jeho tvůrci se snaží omezit spotřebu pohonných hmot a dopad na životní prostředí a dokonce pracují na jakémsi hybridním voze.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Snažíme se snížit spotřebu, aniž bychom zapomínali, že symbolem Ferrari je výkonnost. Podařilo se nám zvýšit sílu motorů o 100 koní a přitom omezit emise oxidu uhličitého o 30 procent," tvrdí vývojíř Ferrari Matteo Lanzavecchia.

Jeden z předních modelů Ferrari California 30, jehož cena se blíží 4,5 milionu Kč), je výsledkem nového přístupu italské firmy: má o 30 koní navíc, ale váží o 30 kilogramů méně než předešlý model.

Firma jde ve vývoji ještě dál: v nadcházejících měsících má spatřit světlo světa hybridní vůz. Bude v něm instalován systém používaný ve Formuli 1 (technologie KERS), který mění energii akumulovanou při brzdění, aby se snížila spotřeba, ale také aby měl řidič větší požitek z řízení, vysvětluje Lanzavecchia.

Ferrari je italská automobilová značka, která proslula především svými sportovními vozy a účastí v automobilových závodech (v počátcích především v závodech Formule 1). Firmu založil bývalý automobilový závodník Enzo Ferrari, dnes je Ferrari součástí koncernu Fiat. Sídlí v italském městě Maranello. V roce 2005 činila produkce téměř 5 000 vozů.

Když v roce 1929 zakládal Enzo Ferrari v Modeně společnost Scuderia Ferrari určenou k sponzorování amatérských automobilových jezdců, vůbec neměl v úmyslu vyrábět silniční vozy. Ferrari původně "pouze" připravoval a úspěšně pomáhal v závodění mnoha jezdcům firmy Alfa Romeo až do roku 1938, kdy byl oficiálně zaměstnán jako šéf závodního týmu Alfy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Scala vstupuje na trh, automobilka eviduje přes 4200 objednávek

23.04.2019 11:45 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v současnosti eviduje již přes 4200 závazných klientských…

Bezpečnostní výbava nových aut se rozšíří, europarlament schválil nařízení

16.04.2019 15:18 Evropský parlament dnes schválil návrh nařízení o rozšíření povinné výbavy nových automobilů o…

Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

15.04.2019 17:05 Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci,…

Státy EU stvrdily přísnější emisní normy. Co čeká výrobce osobních aut?

15.04.2019 12:28 Členské státy dnes potvrdily podobu přísnějších emisních norem pro osobní automobily a lehká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama