Škoda Octavia Combi se představí na Autosalonu v Brně

Mladá Boleslav - Jen několik týdnů po své světové premiéře v Ženevě oslaví nová ŠKODA Octavia Combi svou domácí premiéru na Autosalonu v Brně (4. – 8. dubna 2013). Česká automobilka navíc na stánku předvede také pestrou paletu vozů z nabídky pro český trh. Na více než 1 000 m2 se tak představí mimo jiné Octavia, rodinný kompakt Rapid, dynamický městský vůz Citigo Sport, Yeti ve vrcholné výbavě Laurin & Klement, Superb Combi ve výhodné nabídce Drive a akční modely Fabia Fresh a Roomster Fresh. Pro návštěvníky brněnského Autosalonu si ŠKODA AUTO připravila bohatý doprovodný program, včetně možnosti zkušebních jízd.

ŠKODA na autosalonu v Ženevě 2013 - Prostor ve své nejkrásnější podobě.


Zdroj: YouTube

„Nová Octavia Combi je důležitou součástí naší modelové ofenzívy – nejen v České republice, ale také ve světě," říká Petr Pečenka, ředitel Škoda Auto Česká republika. „Stejně jako dříve představená Octavia, také nová Octavia Combi nabízí kvality automobilu střední třídy za cenu kompaktního vozu." Octavia Combi má pro úspěch značky Škoda na domácím trhu velký význam: od roku 1998 bylo v České republice prodáno téměř 145 000 vozů Octavia Combi, což představuje přibližně polovinu celého odbytu řady Octavia za toto období.

Octavia Combi představuje prostor ve své nejkrásnější podobě

Nová Škoda Octavia Combi znamená výrazný posun vpřed nejen v porovnání se svou předchůdkyní. Novinka stanovuje také měřítka v oblasti nabídky prostoru ve své třídě. Objem zavazadlového prostoru v porovnání s předchozí generací modelu Octavia Combi vzrostl o pět litrů na 610 litrů. Využitelnost dále zvyšuje řada ‚Simply Clever' prvků. Jeden příklad za všechny: dvojitá podlaha v zavazadlovém prostoru je poprvé variabilně nastavitelná. Dynamickým a nadčasově elegantním dojmem působí také nový designový jazyk značky Škoda. Automobil osloví jasnými liniemi, precizností tvarů a dokonalými proporcemi.

Vedle velkorysého prostoru a působivého vzhledu navíc nová Škoda Octavia Combi nabízí nejmodernější technologie. K dispozici je řada vyspělých elektronických systémů z oblasti bezpečnosti, komfortu či infotainmentu. Nově vyvinuté motory mají o 17 % nižší spotřebu než předchozí generace. Nabídka zahrnuje čtyři benzinové a čtyři naftové agregáty, mezi nimi i mimořádně úspornou verzi GreenLine s emisemi na úrovni pouhých 87 g CO 2/km.

Mezi magnety brněnského Autosalonu nechybí ani nová Škoda Octavia. Na svém stánku Škoda Auto prezentuje celkem čtveřici vozů Octavia a Octavia Combi.

S celkem 939 200 prodanými vozy dosáhla Škoda Auto v roce 2012 nového prodejního rekordu. V porovnání s rokem 2011 vzrostl počet dodávek zákazníkům o 6,8 %. Také v České republice si automobilka polepšila: o 2,5 % na 59 700 vozů (2011: 58 200). Její podíl na českém trhu vzrostl na 34,1 %. To znamená, že v roce 2012 více než každý třetí nový vůz prodaný v České republice nesl logo Škoda.

V prvních dvou měsících roku 2013 dodala Škoda zákazníkům na celém světě více než 136 600 vozů, což ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku pokles o 7,4 %. Hlavním důvodem tohoto vývoje prodejů je především právě probíhající náběh výroby nové generace modelu Škoda Octavia. Stopy zanechala také trvale nepříznivá situace na některých evropských trzích. V České republice prodala Škoda do konce února 2013 zhruba 8 000 vozů (v uplynulém roce: 8 900). Tržní podíl vzrostl na 35,1 %. Pokud jde o celý rok 2013, vládne v automobilce optimismus v očekávání, že pozitivní vývoj posledních let bude pokračovat.

Škoda přitom sází na největší modelovou ofenzívu v historii podniku. Do roku 2015 se má celá modelová paleta obměnit a rozšířit do dalších důležitých segmentů. V příštích letech bude v průměru každých šest měsíců na trh přicházet jeden nový nebo přepracovaný model značky Škoda. Přitom jen v roce 2013 Škoda Auto představí osm novinek.

Témata: Škoda Octavia

Volkswagen zjistil únik dat zákazníků v Severní Americe

12.06.2021 18:43 Americká divize německého automobilového koncernu Volkswagen zjistila u jednoho z prodejců únik dat…

Tesla otevřela u Prahy první centrum pro Česko

11.06.2021 13:49 Americký výrobce elektromobilů Tesla otevřel v Průhonicích u Prahy první centrum značky pro Českou…

Rychlejší než Porsche, bezpečnější než Volvo? Nejrychlejší Tesla dá z 0 na…

11.06.2021 11:37 Dosud nejrychlejší elektromobil z produkce Tesly, sedan Model S Plaid, představil šéf automobilky…

Řidiči po půl roce nakoupili téměř tři miliony elektronických známek

01.06.2021 11:06 Po půl roce prodejů nových elektronických dálničních známek motoristé nakoupili přes 2,91 milionu…

Hyundai omezí výrobu aut se spalovacím motorem, preferuje elektrická

28.05.2021 10:02 Jihokorejská skupina Hyudai Motor Group sníží počet modelů se spalovacím motorem, aby uvolnila…

Související:

Právě se děje