PRVNÍ FOTOGRAFIE: Škoda Superb po pěti letech prošla velkým omlazením

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto uvede inovaci svých modelů Škoda Superb a Superb Combi. Na autosalonu v čínské Šanghaji se vozy s novým designem, interiérem a vylepšením v oblasti techniky představí 19. dubna, na evropských trzích bude uveden závěrem června, uvedla ve středu automobilka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vlajková loď významně omlazena: Nová Škoda Superb

"Škoda Superb, vlajková loď značky, je ukázkou vyspělosti našich vozů. Díky rozsáhlé modelové péči je nyní vrcholný model ještě atraktivnější," říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland.

V novém designu podle jeho slov působí obě varianty karosérií suverénněji a potvrzují svou pozici vlajkové lodi značky. "Modernizovaný superb se dočkal vylepšení také v oblasti spotřeby paliva a nabízené techniky," doplnil Vahland s tím, že vůz svým komfortem představuje nabídku obvyklou ve střední třídě.

Nový superb se tak již na první pohled pokusí zaujmout zcela novou přídí a zádí v duchu nového designového jazyka značky s jasnými liniemi a vyváženými proporcemi. "Příď vozu je nyní podstatně výraznější a suverénnější, s širší maskou chladiče i zcela nově tvarovanými předními světlomety. Nová je také kapota s logem automobilky, nárazník s mlhovkami a přední blatníky," uvedla ve svém oficiálním vyjádření Škoda Auto. Poprvé se v modelové řadě Superb rovněž objevují bi-xenonové světlomety s integrovanými LED světly pro denní svícení.

Zcela přepracovaná je rovněž zadní karoserie, která je nově vizuálně jasnější a precizněji zpracovaná. Nově interpretovaná je také grafika zadních svítilen. Pro interiér modelu nabídne Mladá Boleslav celkem devět variant tří- a čtyřramenných volantů.

Novinky však zaznamenal rovněž motor, jehož jednotlivé agregáty jsou až o 19 procent úspornější proti předchozí variantě modelu. Díky tomu by si měl nový superb vystačit s 4,2 litru nafty na 100 kilometrů.

V letošním roce je cílem mladoboleslavského závodu především pokračovat ve své modelové ofenzívě. Česká automobilka na trh uvede osm nových nebo přepracovaných modelů. "Automobilový rok 2013 nebude jednoduchý. Naše aktuální modelová paleta a nové vozy stejně jako naše přítomnost na mezinárodních trzích představují dobrou výchozí základnu k dalšímu posilování naší dobré pozice na celém světě," zakončil šéf společnosti Škoda.

Témata: Škoda Superb
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Scala? Nejlevnější varianta bude za 369 900 korun, už se přijímají…

18.01.2019 09:37 Nejlevnější varianta nového modelu automobilky Škoda Auto Scala bude stát 369.900 korun. Nepůjde ji…

Nová Dieselgate? Vadné airbagy zavinily dvě desítky úmrtí, Toyota svolává…

09.01.2019 20:20 Automobilka Toyota Motor celosvětově svolá dalších 1,7 milionu vozů, z toho 1,3 milionu ve…

Připojí se do koncernu Volkswagen i Ford? Definitivně se rozhodne v…

09.01.2019 19:58 Německá automobilka Volkswagen příští týden na detroitském autosalonu představí alianci s americkou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama