V Brně začal Motosalon, první ročník veletrhu by měl nalákat až 50 tisíc lidí

Brno - Na brněnském výstavišti začal ve středu první ročník veletrhu motocyklů, příslušenství a oblečení Motosalon Brno. Návštěvníkům se představí dvě desítky značek od více než 90 vystavovatelů.

Přidejte svůj názor

V Brně začne Motosalon
doporučujeme

Ze známých značek se představí například Yamaha, Kawasaki, BMW, Honda nebo Harley Davidson. Chybět ale bude například Suzuki nebo Ducati stejně jako jediný tuzemský výrobce motocyklů Jawa. „Na tom bych neviděl nic neobvyklého, jen na málokterých akcích se sejdou všechny významné značky,“ sdělil Jiří Kyncl ze sekretariátu Sdružení automobilového průmyslu. „Jawa například chystá nové modely, ty ještě nemá připravené a staré nechce ukazovat,“ dodal Kyncl.

Řada z vystavovatelů představí žhavé novinky. Tou nežhavější nejspíš bude světová premiéra stroje Velorex-X-Trike, který má oživit legendární Velerox. Nový stroj ale bude proti svému předchůdci silnější, rychlejší a především celokapotovaný. Podle firmy Motoscoot, která ho na svém stánku vystaví, se má stát spíše luxusním strojem pro náročné. S novinkami však na veletrh přijede třeba i BMW, které představí nový model BMW S1000RR nebo Kawasaki, která představí novou Z1000. K vidění bude třeba i nová Honda VFR1200F.

Organizátoři plánují řadu doprovodných akcí, mezi nimi autogramiády a besedy závodníků Karla Abrahama, Jakuba Kornfeila nebo Petra Kuchaře. Po celou dobu trvání veletrhu budou na velkoplošné obrazovce promítány dokumenty s motocyklovou tématikou. Na velkoplošné obrazovce se mimo jiné objeví dokumenty z Rallye Dakar Argentina – Chile 2009 a 2010 i dokumenty z minulých afrických ročníků. Promítat se bude i třináctidílný seriál o motocyklech „Jak přežít“, který vysílala Česká televize. Objeví se i záznamy originálních akcí nejrůznějších motocyklových a trikeových klubů, dokumenty o cestování (například cesta na motocyklech Enfield Bullet po Himálaji, čtyřkolkami po Rumunsku a Slovensku) a další. Na pódiu pak bude probíhat moderovaná show, prezentace, autogramiády a besedy.

Veletrh začal pro odborníky a novináře ve středu 10. března, od čtvrtka do neděle 14. března bude přístupný i širší veřejnosti. Celodenní vstupenka pro veřejnost stojí 100 Kč, pro odborné návštěvníky 400 Kč. Pořadatelé očekávají, že na výstaviště dorazí asi 50 tisíc návštěvníků.

Motosalon se dříve konal na výstavišti v Praze-Holešovicích, pořádala jej společnost Incheba s patronací Sdružení dovozců automobilů (SDA). SDA se však už loni rozhodla pro pořádání akce v Brně, kvůli novému a modernímu pavilonu P. V budoucnu se však bude Motosalon v Brně střídat s Prahou.

Loading...
Témata: veletrhy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Scala vstupuje na trh, automobilka eviduje přes 4200 objednávek

23.04.2019 11:45 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v současnosti eviduje již přes 4200 závazných klientských…

Bezpečnostní výbava nových aut se rozšíří, europarlament schválil nařízení

16.04.2019 15:18 Evropský parlament dnes schválil návrh nařízení o rozšíření povinné výbavy nových automobilů o…

Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

15.04.2019 17:05 Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci,…

Státy EU stvrdily přísnější emisní normy. Co čeká výrobce osobních aut?

15.04.2019 12:28 Členské státy dnes potvrdily podobu přísnějších emisních norem pro osobní automobily a lehká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama