Škoda Superb: Čerstvý facelift na nových fotografiích

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představí v rámci autosalonu v Šanghaji omlazený model Škody Superb. Společnost chce zaujmout především novým designem, dostatkem prostoru a nižší spotřebou, informovalo v pátek tiskové oddělení automobilky.

Přidejte svůj názor

Nový Superb Combi od Škody

Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland říká, že se rok 2013 ve firmě nese ve znamení modelové ofenzívy. "Osm náběhů modelových novinek za jediný rok, to tu ještě nebylo. S přepracovanými modely Superb zahajujeme jen několik týdnů po představení nové generace modelu Škoda Octavia další stupeň naší modelové ofenzívy," doplnil Vahland.

Představitelé automobilky jsou podle svých slov optimisty a očekávají, že omlazený Superb poskytne společnosti silný základ pro pokračování pozitivního vývoje značky Škoda i v letošním roce. "Modely Superb dávají na první pohled najevo svoji reprezentativnost. Změnami však prošel také interiér, který je vylepšen o nový volant, potahové látky, nové dekory a barevné kombinace přístrojové desky," říká Vahland.

Spotřeba a emise jednotlivých motorů by zároveň měly klesnout o 19 procent, a to především díky zavedení systémů Start-Stop.

Celkem chce letos Škoda Auto představit osm nových nebo přepracovaných modelů. Zároveň má česká značka do roku 2018 v plánu zvýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů. V roce 2012 přitom s 939 200 prodanými vozy dosáhla již osmého prodejního rekordu v řadě.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z výrobní linky Škodovky sjel první model Scala

07.02.2019 19:11 V závodě automobilky Škoda Auto v Mladé Boleslavi začala sériová výroba nového modelu Scala, z…

Škoda Kamiq odhaluje svůj interiér. Sází na prostornost, eleganci a…

06.02.2019 08:34 Krátce před světovou premiérou modelu Škoda Kamiq na autosalonu v Ženevě ukázala Škoda první…

Nissan zruší plány na výrobu X-Trail v Británii

02.02.2019 20:50 Japonská automobilka Nissan Motor hodlá zrušit plány na výrobu nové verze malého sportovně…

Škoda Kamiq zveřejněna na prvních skicách! Jak se vám líbí?

30.01.2019 08:22 Dvě exkluzivní designové skici poprvé ukazují design nového modelu Škoda Kamiq. Městské SUV svým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama