Britští řidiči milují Yetiho z Česka

Mladá Boleslav – Ze všech modelů na britském trhu Škoda Yeti nejvíce uspokojuje své majitele. To je výsledek ankety ‚Driver Power 2013’ britského odborného magazínu ‚Auto Express’, které se zúčastnilo zhruba 46.000 čtenářů. Druhá je Škoda Superb. Škoda Octavia se umístila na šestém místě. Tím se mezi nejlepšími šesti vozy v anketě umístily hned tři modely značky Škoda. Hodnoceno bylo celkem 100 modelů v 10 kategoriích.

Přidejte svůj názor

Škoda Yeti

‚Most satisfying car to own' – to je ve Velké Británii Škoda Yeti: 92,65 procent dotázaných řidičů tohoto kompaktního SUV je se svým vozem velice spokojeno. S tímto výsledkem dosáhl Yeti maximální hodnoty spokojenosti ze všech 100 modelů, hodnocených v rámci ankety ‚Auto Express'. Hned za ním se umístila Škoda Superb s 92,13 procenty spokojených zákazníků.

Škoda Octavia druhé generace se s 89,20 procenty spokojených zákazníků umístila na vynikajícím šestém místě. Třetí generace modelu Octavia, která byla ve světové premiéře představena na počátku roku, se na ostrovech prodává od poloviny března 2013. Třetí generace ve verzích kombi a limuzína stanovuje nová měřítka v prostornosti, kvalitě, designu, použitých technologiích a poměru ceny a užitné hodnoty. Nová Škoda Octavia představuje ve všech ohledech velký skok vpřed a je více než kdy předtím automobilem s kvalitami vozu střední třídy za cenu vozu kompaktního, zkrátka: třída sama pro sebe.

S letošním vítězstvím modelu Yeti se na prvním místě v soutěži ‚Driver Power' už potřetí umístil vůz značky Škoda. Škoda Yeti zvítězila i v minulém roce, v roce 2011 pak zvítězila Škoda Superb. Anketa mezi čtenáři časopisu ‚Driver Power' je jedním z nejrenomovanějších výzkumů spokojenosti zákazníků ve Velké Británii. V letošním roce se jí zúčastnilo více než 46.000 čtenářů a majitelů automobilů.

Vynikající úspěch vozů značky Škoda opět potvrzuje rostoucí oblibu značky ve Velké Británii. Vedle vítězství v celkovém hodnocení byla Škoda Yeti také vyhlášena ‚Best Compact Family Car' – nejlepší kompaktním rodinným vozem. Superb zase zvítězil v kategorii ‚Best Family Car' – nejlepší rodinný vůz. Účastníci ankety na vozech značky Škoda oceňují především vysokou funkčnost a velkorysou nabídku prostoru. Také co se týče ‚technologií na palubě', umí značka přesvědčit: Yeti v hodnocení ‚In-car Technology' nechal za sebou i vozy vyšších tříd. Ani v kvalitě Yeti nezaostává - 96,25 procent účastníků ankety bylo spokojeno s kvalitou vozu jakožto produktu.

Škodaje u zákazníků ve Velké Británii stále úspěšnější. V prvním čtvrtletí 2013 vzrostl počet prodaných vozů značky Škoda na britských ostrovech v porovnání se srovnatelným obdobím minulého roku o 19,1 procenta na 16.200 vozů. Jen v březnu se prodej české značky ve Velké Británii zlepšil oproti stejnému měsíci uplynulého roku o 21,4 procent na více než 10.000 vozů. V roce 2012 dosáhla značka s více než 53.200 prodanými vozy v porovnání s rokem 2011 nárůstu o 9,9% a dosáhla tak nového prodejního rekordu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová Škoda Scala oficiálně představena. Podrobné informace

06.12.2018 19:31 Vůz Škoda Scala definuje novým charakterem, novou technologií a novým jménem zcela nově kompaktní…

OBRAZEM: Nová Škoda Scala se představuje. Tohle je ona

06.12.2018 19:17 Tohle je nová Škoda Scala, která je nástupcem modelu Rapid. Začne se v hlavním závodě automobilky v…

Flotily firemních aut v Česku? Podívejte se, jaké značky jsou…

02.12.2018 11:51 Nejrozšířenějšími značkami aut v tuzemských firemních flotilách jsou Volkswagen a Škoda. Koncernové…

Škoda odhalila interiér modelu Scala, poprvé sází na emocionální design

29.11.2018 11:24 Zhruba týden před světovou premiérou v Tel Avivu představuje Škoda Auto první fotografie interiéru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama