Nejdražší obrněné limuzíny. Budou nějaké potřebovat čeští politici?

Praha - Když kolem vás projedou na ulici tak ani nepoznáte, že tyto luxusní vozy vydrží s přehledem střelbu s těžkého kulometu, chemický útok nebo zásah z raketometu. Podívejte se na ty vůbec nejdražší obrněné limuzíny na světě, které slouží milionářům, členům královských rodin i politikům.

Přidejte svůj názor

Mercedes Benz S-Guard 600
doporučujeme

Mercedes Benz S-Guard 600 – 28 milionů korun

Mercedes Benz patří mezi největší automobilky světa, a tak nemůže být pozadu ani ve výrobě nezničitelných limuzín. Tento konkrétní model vydrží zásah od ostřelovače. Neublíží mu ani výbuch střely z raketometu nebo střelba z těžkého kulometu. Pod kapotou má dvojnásobně přeplňovaný 5,5litrový benzínový motor s dvanácti válci. Síla 517 koní dokáže tuto luxusní limuzínu dostat z nuly na 100 kilometrů v hodině za méně než čtyři vteřiny.

Audi A8 Security – cena od 13,7 do 20 milionů korun

Audi A8 je pro případné teroristy také pěkně tuhým oříškem. Politici, kteří sedí uvnitř, jsou „obaleni" ocelí, titanem a slitinou kevlar. Ta autu propůjčuje nezničitelnost proti těžkým zbraním. Auto je také chráněné proti plamenometům nebo chemickým útokům. Řidič má k dispozici 12válcový benzínový motor se zrychlením z nuly na sto kilometrů za pět vteřin.

Bentley Mulliner Divison s brněním od Mulsanne – cena osm milionů korun

Bentley Mulliner Division je dalším luxusním vozem, který se dá na přání zákazníka vybavit špičkovou obranou. Tento konkrétní vůz dokáže v pohodě ustát ze všech stran zásah těžkými zbraněmi, chemickým útokem či výbuch granátu. Zrychlení z nuly na sto za méně než pět vteřin, maximální rychlost téměř 300 kilometrů v hodině umožňuje benzínový motor o obsahu 6,7 litru s výkonem 505 koní.

Maybach 62S s brněním od Rijck – cena více než sedm milionů korun

Vozy švýcarské značky Maybach jsou nesmírně drahé tak jako tak, ale pokud vůz obrníte ochranou od společnosti Rijick, musíte počítat s tím, že cena raketově vystřelí. Společnost Rijick vyrobila ochranné pláště, které zabrání průrazným střelám, aby prorazily skla automobilu, i kdyby si ostřelovač přišel pro jistý výstřel na deset metrů od vozu. Ochrana auta však žádným způsobem neovlivnila překrásný interiér vozu. Pod kapotou se nachází dvanáctiválcový motor se silou 620 koní.

BMW 7, série vysoké ochrany – cena sedm milionů korun

Vozy BMW patří mezi luxusní značky, které brázdí světové silnice. Úspěšný podnikatel nebo významný politik může svůj vůz vylepšit, aniž by byla ovlivněna váha vozu, řízení nebo zrychlení. Limuzína je odolná proti útokům těžkých zbraní nebo chemickým útokům. Díky dvanáctiválcovému motoru s výkonem 535 koní může z nuly na sto kilometrů na hodinu zrychlit za šest vteřin.

Papamobil – cena více než šest milionů korun

Vysoká cena Papamobilu je způsobena zejména pasažérem, kterému slouží, papeži Františkovi I. Vozidlo je neprůstřelné a také k hlavě katolické církve nepronikne žádná nebezpečná chemikálie ani biologicky nebezpečná látka. Maximální rychlost, kterou může papež uhánět z místa případného útoku, je téměř 120 kilometrů za hodinu. Papamobil vyrobila na zakázku automobilka Mercedes Benz a vybavila ho osmiválcovým pětilitrovým benzínovým motorem. Stovku zvládne za šest vteřin.

Conquest Knigt XV – více než šest milionů korun

„Dobyvatel – rytíř" vypadá jako rozený ničitel. Je postaven z tvrzené oceli, kevlarem chráněných skel a nárazníků. Dokonce i kola jsou odolná proti poškození, protože jsou vyrobena z kovaného hliníku. Vůz je vybaven osmiválcovým motorem s obsahem šest litrů, výkonem 325 koní. I přes svoji vysokou váhu dokáže tento obr jezdit rychlostí až 244 kilometrů v hodině.

Cadillac One – cena šest milionů korun

O tomto autě jste již pravděpodobně slyšeli, a to díky osobě, která ho výhradně používá, prezidentu Spojených států amerických. Tato limuzína v sobě obsahuje mnohem víc, než se na první pohled zdá. Její brnění je ale přísně tajné a to vede k tomu, že se objevují vtipy o tom, že je schopný přežít i přímý zásah jadernou bombou. Motor má osm válců o objemu 6,6 litru. Maximální rychlost není známá, ale pod kapotou je schováno 300 koňských sil.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První čerpací stanice na vodík v Česku. Kdy a kde bude postavena?

11.10.2019 11:01 První veřejná čerpací stanice na vodík vznikne v Česku do pololetí příštího roku. Vybuduje jí…

Dieselům zvoní umíráček. Honda ukončí prodej naftových vozů v Evropě

24.09.2019 09:24 Japonská automobilka Honda Motor do roku 2021 ukončí prodej naftových vozů v Evropě. Oznámila to…

Volkswagen a Porsche svolávají do servisu 227 tisíc vozů

19.09.2019 20:02 Německé automobilky Volkswagen a Porsche svolávají po celém světě téměř 227.000 vozů, aby jim kvůli…

Dopravní revoluce v ČR? Stát hodlá podpořit rozvoj vodíkové technologie

18.09.2019 13:00 Stát chce vedle čisté elektromobility do budoucna podpořit i rozvoj vodíkové technologie v dopravě.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama