Nový Ford B-MAX je celoevropsky nejprodávanější model ve své kategorii

Praha - Nový Ford B-MAX byl v první polovině roku 2013 nejprodávanějším vozem typu malých MAV (Multi-Activity Vehicle) na evropském trhu. Vyplývá to z analýzy údajů společnosti Polk o registracích nových vozidel.

Přidejte svůj názor

Ford B-Max
doporučujeme

Ford B-MAX získal ve své kategorii tržní podíl 15,8 %, když na devatenácti tradičních evropských trzích nalezl na 38 000 zákazníků. Vůz se začal vyrábět v polovině roku 2012, na všech cílových trzích byl k dispozici od listopadu.

B-MAX byl v první polovině roku 2013 žádanější než Citroën C3 Picasso, Fiat 500L, Honda Jazz i Opel Meriva. Během druhého čtvrtletí se stal lídrem segmentu na významných trzích v Německu a Velké Británii. Za celé první pololetí byl nejprodávanějším modelem své třídy v Belgii, Lucembursku, Nizozemsku a Norsku.

Jedním z klíčových faktorů pro úspěch B-MAXu je vyspělá technika. Více než 80 % prodaných kusů je vybaveno komunikačním a zábavním systémem Ford SYNC s automatickým tísňovým voláním. Tato technologie vyrozumí v případě dopravní nehody dispečink záchranného systému v jednom z 26 jazyků, jimž se hovoří ve čtyřiceti evropských zemích.

Celkem 43 % zákazníků si vybralo B-MAX se zážehovým motorem 1.0 EcoBoost, který se stal dvojnásobným vítězem v prestižní anketě „International Engine of the Year" (Mezinárodní motor roku) z ročníků 2012 a 2013. 22 % prodaných B-MAXů má ve výbavě systém Active City Stop, jenž monitoruje situaci před vozem a v případě nevyhnutelné nehody začne automaticky brzdit. Podobně jako automatické tísňové volání se i tato funkce dočkala uznání v podobě ocenění „Euro NCAP Advanced", udělovaného za bezpečnostní přínos v oblasti automobilové techniky. Parkovací kameru si pak pro svůj B-MAX objednalo 12 % zákazníků.

„Věděli jsme, že v novém B-MAXu máme zcela mimořádný automobil, zejména díky dveřím Ford Easy Access," řekl Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby. „Jak ukazují prodejní čísla, jedinečná kombinace důmyslné konstrukce a chytré techniky B-MAXu skutečně změnila standard toho, co zákazníci od malých vozů očekávají."

B-MAX se pyšní pětihvězdičkovým hodnocením bezpečnosti od nezávislé organizace Euro NCAP a na přání je k dispozici s technologií Ford MyKey, která umožňuje rodičům omezit některé funkce vozu, když ho půjčují například dětem. Ford je první automobilka, která takové řešení nabízí.

V loňském roce B-MAX zvítězil v mezinárodní anketě „AUTOBEST 2013" a čtenáři německého magazínu Auto Motor und Sport ho zvolili „Nejkrásnějším minivanem roku 2012".

Velmi dobře si Ford B-MAX vede i v ČR. Od začátku roku tu bylo zaregistrováno 818 vozů, což znamená průběžné třetí místo v segmentu.

Loading...
Témata: Ford B-Max
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bezpečnostní výbava nových aut se rozšíří, europarlament schválil nařízení

16.04.2019 15:18 Evropský parlament dnes schválil návrh nařízení o rozšíření povinné výbavy nových automobilů o…

Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

15.04.2019 17:05 Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci,…

Státy EU stvrdily přísnější emisní normy. Co čeká výrobce osobních aut?

15.04.2019 12:28 Členské státy dnes potvrdily podobu přísnějších emisních norem pro osobní automobily a lehká…

BMW a Daimler plánují společnou výrobu elektromobilu, má být levný

03.04.2019 11:06 Němečtí výrobci automobilů Daimler a BMW, kteří nedávno ohlásili plány společného vývoje nových…

Právě se děje

Další zprávy

reklama