Vozy Škoda přesvědčují jako skuteční "tahouni"

Mladá Boleslav - Vozy Škoda jsou prostorné, praktické a enormně všestranné. Dalším stěžejním prvkem a vlastností, které si cení zákazníci, je schopnost tahat i těžké přívěsy. Obnovená a rozšířená paleta české automobilky to ukazuje více než kdy jindy. Přesvědčeni jsou i odborníci. Dokládají to nejnovější ceny pro modely Škoda Superb a Octavia, které udělil ‚Caravan Club Great Britain‘.

Přidejte svůj názor

Škoda Superb Combi 4x4 byl oceněn titulem ‚Tow Car of the Year’
doporučujeme

„Naše vozy se vyznačují svěžím designem, inovativními technologiemi, prostorností, příznivou cenou a maximální funkčností. Pro praktické auto je vysoká hmotnost přívěsu nezbytná. Tomu, kdo je často na cestách s karavanem nebo přívěsem, nabízí naše paleta spoustu vozů s velkou tažnou silou," říká Dr. Frank Welsch, člen představenstva značky Škoda za oblast technického vývoje a designu. „Naše modelová paleta je tak atraktivní a mnohostranná jako dosud nikdy," prohlásil Welsch.

Nejlepším příkladem je kompletně přepracovaný vůz Škoda Yeti. Díky aktuální modernizaci je oblíbené kompaktní SUV nejen všestrannější a elegantnější než kdykoli předtím, ale přesvědčuje i zvýšenou maximální hmotností přívěsu. Nový Yeti utáhne až 2,1 tuny – to je o pět procent vyšší tažná síla než dosud. Ať jde o karavan, přívěs pro koně nebo člun – pro nový vůz Yeti není nic z toho problém. Oblíbené kompaktní SUV značky ŠKODA slavilo před několika málo týdny premiéru na autosalonu ve Frankfurtu. Koncem roku 2013 začne prodej na evropských trzích.

Dobré výsledky modelů Škoda v tažení přívěsů pravidelně potvrzují odborníci. Nejnovějším dokladem je celkem pět ocenění pro kompletně přepracovaný model Škoda Superb a nový vůz Škoda Octavia v rámci britské soutěže ‚2014 Caravan Club Tow Car of the Year'.

ŠkodaSuperb Combi 4x4 byl zvolen ‚Tažným vozem roku'. Vedle vítězství v celkovém hodnocení se vozu Superb Combi 4x4 podařilo vyhrát dvě jednotlivá hodnocení. S hmotností nebrzděného přívěsu do dvou tun patří Superb a Superb Combi k vozům s největší tažnou silou ve vyšší střední třídě.

K vítězům soutěže ‚Tow Car of the Year' rovněž patří nová Škoda Octavia. Octavia 2,0 TDI/110 kW vyhrála v hmotnostní kategorii do 1 424 kg. Vůz Octavia 1,2 TSI/77 kW je kromě toho jedničkou v tažné díle v cenové kategorii ‚16 000 až 20 000 liber'. Porotu nadchla vysoká tažná síla agregátu o objemu 1,2 litru. „Je působivé, s jakou lehkostí zvládla Octavia s poměrně malým motorem náročnou trasu s karavanem," uvádí se ve zdůvodnění poroty. Nová Škoda Octavia slavila začátkem roku 2013 svou prodejní premiéru.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Scala vstupuje na trh, automobilka eviduje přes 4200 objednávek

23.04.2019 11:45 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v současnosti eviduje již přes 4200 závazných klientských…

Bezpečnostní výbava nových aut se rozšíří, europarlament schválil nařízení

16.04.2019 15:18 Evropský parlament dnes schválil návrh nařízení o rozšíření povinné výbavy nových automobilů o…

Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

15.04.2019 17:05 Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci,…

Státy EU stvrdily přísnější emisní normy. Co čeká výrobce osobních aut?

15.04.2019 12:28 Členské státy dnes potvrdily podobu přísnějších emisních norem pro osobní automobily a lehká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama