Vozy Škoda přesvědčují jako skuteční "tahouni"

Mladá Boleslav - Vozy Škoda jsou prostorné, praktické a enormně všestranné. Dalším stěžejním prvkem a vlastností, které si cení zákazníci, je schopnost tahat i těžké přívěsy. Obnovená a rozšířená paleta české automobilky to ukazuje více než kdy jindy. Přesvědčeni jsou i odborníci. Dokládají to nejnovější ceny pro modely Škoda Superb a Octavia, které udělil ‚Caravan Club Great Britain‘.

Přidejte svůj názor

Škoda Superb Combi 4x4 byl oceněn titulem ‚Tow Car of the Year’

„Naše vozy se vyznačují svěžím designem, inovativními technologiemi, prostorností, příznivou cenou a maximální funkčností. Pro praktické auto je vysoká hmotnost přívěsu nezbytná. Tomu, kdo je často na cestách s karavanem nebo přívěsem, nabízí naše paleta spoustu vozů s velkou tažnou silou," říká Dr. Frank Welsch, člen představenstva značky Škoda za oblast technického vývoje a designu. „Naše modelová paleta je tak atraktivní a mnohostranná jako dosud nikdy," prohlásil Welsch.

Nejlepším příkladem je kompletně přepracovaný vůz Škoda Yeti. Díky aktuální modernizaci je oblíbené kompaktní SUV nejen všestrannější a elegantnější než kdykoli předtím, ale přesvědčuje i zvýšenou maximální hmotností přívěsu. Nový Yeti utáhne až 2,1 tuny – to je o pět procent vyšší tažná síla než dosud. Ať jde o karavan, přívěs pro koně nebo člun – pro nový vůz Yeti není nic z toho problém. Oblíbené kompaktní SUV značky ŠKODA slavilo před několika málo týdny premiéru na autosalonu ve Frankfurtu. Koncem roku 2013 začne prodej na evropských trzích.

Dobré výsledky modelů Škoda v tažení přívěsů pravidelně potvrzují odborníci. Nejnovějším dokladem je celkem pět ocenění pro kompletně přepracovaný model Škoda Superb a nový vůz Škoda Octavia v rámci britské soutěže ‚2014 Caravan Club Tow Car of the Year'.

ŠkodaSuperb Combi 4x4 byl zvolen ‚Tažným vozem roku'. Vedle vítězství v celkovém hodnocení se vozu Superb Combi 4x4 podařilo vyhrát dvě jednotlivá hodnocení. S hmotností nebrzděného přívěsu do dvou tun patří Superb a Superb Combi k vozům s největší tažnou silou ve vyšší střední třídě.

K vítězům soutěže ‚Tow Car of the Year' rovněž patří nová Škoda Octavia. Octavia 2,0 TDI/110 kW vyhrála v hmotnostní kategorii do 1 424 kg. Vůz Octavia 1,2 TSI/77 kW je kromě toho jedničkou v tažné díle v cenové kategorii ‚16 000 až 20 000 liber'. Porotu nadchla vysoká tažná síla agregátu o objemu 1,2 litru. „Je působivé, s jakou lehkostí zvládla Octavia s poměrně malým motorem náročnou trasu s karavanem," uvádí se ve zdůvodnění poroty. Nová Škoda Octavia slavila začátkem roku 2013 svou prodejní premiéru.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová Škoda Scala oficiálně představena. Podrobné informace

06.12.2018 19:31 Vůz Škoda Scala definuje novým charakterem, novou technologií a novým jménem zcela nově kompaktní…

OBRAZEM: Nová Škoda Scala se představuje. Tohle je ona

06.12.2018 19:17 Tohle je nová Škoda Scala, která je nástupcem modelu Rapid. Začne se v hlavním závodě automobilky v…

Flotily firemních aut v Česku? Podívejte se, jaké značky jsou…

02.12.2018 11:51 Nejrozšířenějšími značkami aut v tuzemských firemních flotilách jsou Volkswagen a Škoda. Koncernové…

Škoda odhalila interiér modelu Scala, poprvé sází na emocionální design

29.11.2018 11:24 Zhruba týden před světovou premiérou v Tel Avivu představuje Škoda Auto první fotografie interiéru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama