Čeští řidiči při výběru pneumatik preferují kvalitu před cenou

Praha - Výsledky průzkumu, který pro společnost Continental provedla minulý měsíc agentura STEM/MARK, odhalily, že 98 % českých motoristů je přesvědčeno o správnosti přezouvání na zimní pneumatiky.

Přidejte svůj názor

Test zimních pneumatik Continental
doporučujeme

Zbytek řidičů přizpůsobuje užívání vozu aktuálnímu počasí. Při výběru pneumatik považují Češi za klíčovou jejich kvalitu anebo výsledky testů. Společnost Continental ve svém portfoliu nabízí i prémiové zimní pneumatiky Continental ContiWinterContactTM TS 850, jež se staly vítězem testu zimních pneumatik Autoklubu ČR pro sezonu 2013/2014. Zákazníci společnosti Continental navíc budou odměněni za nákup a montáž pneumatik Continental v některém z pneuservisů vybraných partnerů poukazem v hodnotě 500 Kč na vybrané zboží adidas z prodejen nebo internetových obchodů A3 sport.

Čeští řidiči jsou podle průzkumu společnosti Continental disciplinovaní, neboť pro třetinu respondentů představuje zimní provoz zvýšené obavy, a tak chtějí být na zimu dobře připraveni. Pečlivě sledují také stáří pneumatik - pouze 18 % řidičů uvedlo, že jednu sadu zimních pneumatik používá déle než 5 let. Z průzkumu dále vyplynulo, že čeští motoristé mírně podceňují přezouvání zpět na letní pneumatiky. Možnost používání zimních pneumatik v letních měsících připustilo celkem 30 % řidičů a 9 % se k jízdě na zimních pneumatikách v létě přímo přiznalo. Respondentům částečně činilo problém rozpoznat podle dezénu letní a zimní pneumatiky prezentované na fotografiích – zimní pneumatiku sice správně identifikovalo 70 %, letní ale už pouze 58 % z nich.

Podporuje to také zjištění, že více Čechů (78 %) doposud navštívilo za účelem nákupu nových pneumatik spíše kamenné obchody s možností odborného poradenství (56 % pneuservis a 22 % autoservis). Motoristé, kteří využívají služeb pneuservisů, pokládají kromě odborného poradenství (56 %) za důležitou také komplexnost služeb, možnost prohlédnout si zboží osobně či důvěryhodnost prodejce.

Při výběru nových pneumatik preferují Češi kvalitu před cenou. 97 % řidičů klade důraz právě na kvalitu zboží, o tři procenta méně dotazovaných si vybírá na základě předchozí zkušenosti, 89 % považuje za klíčovou cenu a 84 % výsledky odborných testů. Lídrem letošního testování jsou pneumatiky Continental ContiWinterContactTM TS 850, které také zvítězily v testu zimních pneumatik v rozměru 185/65 R15 T provedeném Autoklubem ČR. S celkově vyváženým výkonem Continental ContiWinterContactTM TS 850 předčily konkurenci především v zatáčení na mokrém povrchu, při mokrém handlingu, zkoušce ABS brzdění na mokru a v brzdném výkonu na sněhu s podporou ABS.

„Jsem velmi rád, že pneumatiky Continental opět vévodí výsledkům testů nezávislých organizací a uspěly i v testech Autoklubu ČR. Testy dlouhodobě dokazují, že našim zákazníkům nabízíme produkty prvotřídní kvality, které přispějí k jejich bezpečnému cestování, a to i bez ohledu na stáří zakoupených pneumatik. Kvalita našich produktů potvrzuje doporučení, že do pěti let je možno považovat zakoupenou nepoužívanou pneumatiku za novou. Pro motoristy jsme navíc, ve spolupráci se značkou adidas, připravili speciální poděkování. Do 20. listopadu získají za nákup a montáž pneumatik Continental v některém z pneuservisů vybraných partnerů poukaz v hodnotě 500 Kč na vybrané zboží adidas z prodejen nebo internetových obchodů A3 sport," shrnul Zdeněk Novák, manažer marketingové komunikace společnosti Continental Barum s.r.o.

Nejnovější model prémiových zimních pneumatik Continental ContiWinter ContactTM TS 850 se vyznačuje lepšími záběrovými vlastnostmi než jeho předchůdce, kratší brzdnou drahou na mokru, vylepšeným handlingem, vyšší životností a snížením valivého odporu. Pneumatika ContiWinter ContactTM TS 850 je zimním specialistou pro kompaktní až větší vozidla střední třídy. K dispozici je v 50 různých rozměrech s průměry od 14" do 17" a je vhodná pro celou řadu značek osobních vozidel evropských, amerických a asijských výrobců.

V letošním společném testu zimních pneumatik automobilové asociace ADAC (Německo), ÖAMTC (Rakousko) a TCS (Švýcarsko) model zvítězil v obou testovaných rozměrech  185/60 R 15 T a 225/45 R 17 H. Pneumatika ContiWinter ContactTM TS 850 v rozměru 185/65 R15 T se pak stala vítězem testu zimních pneumatik Autoklubu ČR pro zimu 2013/2014.

Loading...
Témata: pneumatiky
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První čerpací stanice na vodík v Česku. Kdy a kde bude postavena?

11.10.2019 11:01 První veřejná čerpací stanice na vodík vznikne v Česku do pololetí příštího roku. Vybuduje jí…

Dieselům zvoní umíráček. Honda ukončí prodej naftových vozů v Evropě

24.09.2019 09:24 Japonská automobilka Honda Motor do roku 2021 ukončí prodej naftových vozů v Evropě. Oznámila to…

Volkswagen a Porsche svolávají do servisu 227 tisíc vozů

19.09.2019 20:02 Německé automobilky Volkswagen a Porsche svolávají po celém světě téměř 227.000 vozů, aby jim kvůli…

Dopravní revoluce v ČR? Stát hodlá podpořit rozvoj vodíkové technologie

18.09.2019 13:00 Stát chce vedle čisté elektromobility do budoucna podpořit i rozvoj vodíkové technologie v dopravě.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama