Toyota ovládá statistiku hodnocení spolehlivosti TÜV Report 2014

Praha - Toyota je také v tomto roce nejúspěšnější značkou ve statistice TÜV Report 2014. 15 modelů značky Toyota se v pěti hodnocených kategoriích různého stáří vozu umístilo mezi prvními deseti v žebříčku. Toyota tak patří k nejspolehlivějším vozům v této letošní statistice.

Přidejte svůj názor

Toyota Prius
doporučujeme

Žádná jiná značka nemá tolik umístění na předních pozicích v jednotlivých kategoriích jako právě Toyota. Podkladem studie každoročně prováděné ve spolupráci s odborným časopisem Auto Bild, která je považována za důležitou orientační pomůcku pro zákazníky kupující nová i ojetá vozidla, je úspěšné hodnocení u technických prohlídek německou zkušebnou TÜV. Vyhodnocováno bylo téměř osm milionů těchto prohlídek v období od července 2012 do června 2013.

Jako mimořádně spolehlivý se ve zprávě TÜV Report 2014 projevil, tak jako již v minulých letech, plně hybridní automobil Toyota Prius, který si zajistil vítězství jak ve třídě 4-5letých vozidel, tak i v kategorii 6-7 letých vozidel. V kategorii 4-5letých se jen u 7,3 % vozů Toyota Prius objevila závada – jedná se o nejlepší hodnotu v této kategorii, stejně tak jako 9,9% u modelu Prius mezi  6-7 letými vozy. Mimořádný úspěch plně hybridního modelu Toyota Prius opět podtrhuje vysokou spolehlivost vozů Toyota a také její technologii plně hybridního pohonu.

Vynikající umístění v těchto dvou kategoriích dosáhly kromě hybridního Priusu také Toyota Auris (osmé místo u 4-5letých vozidel), a dále Corolla Verso, RAV4 a Yaris - tyto modely dosáhly šestého, sedmého a devátého místa v kategorii 6-7letých vozů. V kategorii stáří vozidel 2-3 roky (poprvé ve statistickém sledování) patří modelu Toyota iQ třetí místo a model Avensis okupuje devátou příčku mezi nejspolehlivějšími vozy.

Skutečnost, že vysoká kvalita vozů Toyota není otázkou věku, dokládá pohled na kategorii vozidel se stářím 8-9 let. S modely Corolla Verso (druhé místo) a RAV4 (místo třetí) se značce Toyota podařil skok na pomyslné stupně vítězů, na pátém a osmém místě následuje Avensis a Corolla.  Působivý obraz poskytuje také kategorie 10-11letých vozidel - zde se modely RAV4, Corolla a Yaris na druhém až čtvrtém místě.

Pro všechny uvedené modely značky Toyota platí: Vykazují značně nižší kvótu nedostatků než je průměr v příslušné kategorii stáří vozu.

Výsledky aktuální statistiky TÜV Report 2014 potvrzují výrazný úspěch vozů značky Toyota z předchozích let a předkládají další důkaz vysoké spolehlivosti a dlouhodobé kvality vozidel této japonské značky.

Loading...
Témata: Toyota
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bezpečnostní výbava nových aut se rozšíří, europarlament schválil nařízení

16.04.2019 15:18 Evropský parlament dnes schválil návrh nařízení o rozšíření povinné výbavy nových automobilů o…

Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

15.04.2019 17:05 Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci,…

Státy EU stvrdily přísnější emisní normy. Co čeká výrobce osobních aut?

15.04.2019 12:28 Členské státy dnes potvrdily podobu přísnějších emisních norem pro osobní automobily a lehká…

BMW a Daimler plánují společnou výrobu elektromobilu, má být levný

03.04.2019 11:06 Němečtí výrobci automobilů Daimler a BMW, kteří nedávno ohlásili plány společného vývoje nových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama