Na skútr nově i bez zkoušek

Praha - Řidiči automobilů by podle uvažované novely zákona mohli usednout na skútr po jednoduchých rozdílových zkouškách, nové lekce v autoškole by nebyly potřeba. Píší o tom v pondělním vydání Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

Úspěšní zájemci by mohli osedlat skútr s automatickou převodovkou s maximálním objemem motoru do 125 kubických centimetrů. Nyní mají volný přístup pouze k "padesátkám". "Uvažujeme, že se inspirujeme španělským a německým systémem. Tedy že řidičům automobilů více zpřístupníme skútry. Spousta držitelů oprávnění skupiny B touží po skútru, ale nechtějí absolvovat kompletní výcvik na motorku. Přitom skútr s automatickou převodovkou má k autu blízko," potvrdil Lidovým novinám Josef Pokorný z ministerstva dopravy.

Podle Asociace dovozců automobilů novinka může rozpohybovat trh se skútry, i když u nás bude skútr vždy druhým dopravním prostředkem, řidičák na něj pak bonusem pro lidi, kteří už mají zkoušku na auto. Na rozdíl třeba od Itálie, kde si skútry pořizují mladí lidé, kteří za volant ještě nesmějí. Výhrady mají někteří motocykloví a dopravní odborníci. Podle nich je nebezpečné, že skútry, které nejsou zrovna nejslabší a mohou jet rychlostí přes sto kilometrů v hodině, budou řídit lidé bez zkušeností z jízdy na motocyklu, uvádí deník.

Novinka je zatím ještě ve fázi úvah. Je součástí vznikající novely takzvaného autoškolského zákona. Ta by měla být dokončena v srpnu, poté ji projedná už nově zvolená vláda. Sněmovna by ji mohla schválit do konce roku, píší Lidové noviny.

Témata: auto, moto
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidiči, pozor. Od 1. října se mění povinná výbava vozidel a lékárnička

21.09.2018 22:05 Aktualizováno Praha - Od 1. října dojde ke změně povinné výbavy vozidel. Zmizí z ní některé položky, které mnoha…

Nový Touareg získal nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení v testech Euro NCAP

21.09.2018 00:19 Praha - Volkswagen Touareg obdržel nejlepší hodnocení od evropské organizace na ochranu…

Německá BMW v reakci na brexit zavře britskou továrnu

18.09.2018 17:47 Londýn - Německá automobilka BMW zavře hned po odchodu Británie z Evropské unie (EU) zhruba na…

Google se spojuje s aliancí Renault-Nissan-Mitsubishi, dodá do aut systém…

18.09.2018 09:52 San Francisco - Automobilová aliance Renault-Nissan-Mitsubishi si vybrala společnost Google ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Autonovinkách

reklama
reklama