Na skútr nově i bez zkoušek

Praha - Řidiči automobilů by podle uvažované novely zákona mohli usednout na skútr po jednoduchých rozdílových zkouškách, nové lekce v autoškole by nebyly potřeba. Píší o tom v pondělním vydání Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

Úspěšní zájemci by mohli osedlat skútr s automatickou převodovkou s maximálním objemem motoru do 125 kubických centimetrů. Nyní mají volný přístup pouze k "padesátkám". "Uvažujeme, že se inspirujeme španělským a německým systémem. Tedy že řidičům automobilů více zpřístupníme skútry. Spousta držitelů oprávnění skupiny B touží po skútru, ale nechtějí absolvovat kompletní výcvik na motorku. Přitom skútr s automatickou převodovkou má k autu blízko," potvrdil Lidovým novinám Josef Pokorný z ministerstva dopravy.

Podle Asociace dovozců automobilů novinka může rozpohybovat trh se skútry, i když u nás bude skútr vždy druhým dopravním prostředkem, řidičák na něj pak bonusem pro lidi, kteří už mají zkoušku na auto. Na rozdíl třeba od Itálie, kde si skútry pořizují mladí lidé, kteří za volant ještě nesmějí. Výhrady mají někteří motocykloví a dopravní odborníci. Podle nich je nebezpečné, že skútry, které nejsou zrovna nejslabší a mohou jet rychlostí přes sto kilometrů v hodině, budou řídit lidé bez zkušeností z jízdy na motocyklu, uvádí deník.

Novinka je zatím ještě ve fázi úvah. Je součástí vznikající novely takzvaného autoškolského zákona. Ta by měla být dokončena v srpnu, poté ji projedná už nově zvolená vláda. Sněmovna by ji mohla schválit do konce roku, píší Lidové noviny.

Témata: auto, moto
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Auto sází na elektromobily, do konce roku 2022 uvede na trh deset…

21.02.2019 09:25 Mladoboleslavská Škoda Auto do konce roku 2022 uvede na trh 30 nových modelů, z nichž deset budou…

Z výrobní linky Škodovky sjel první model Scala

07.02.2019 19:11 V závodě automobilky Škoda Auto v Mladé Boleslavi začala sériová výroba nového modelu Scala, z…

Škoda Kamiq odhaluje svůj interiér. Sází na prostornost, eleganci a…

06.02.2019 08:34 Krátce před světovou premiérou modelu Škoda Kamiq na autosalonu v Ženevě ukázala Škoda první…

Nissan zruší plány na výrobu X-Trail v Británii

02.02.2019 20:50 Japonská automobilka Nissan Motor hodlá zrušit plány na výrobu nové verze malého sportovně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama