FOTO: Škoda představila modely GreenLine druhé generace

Mladá Boleslav - Škoda Auto představuje krátce po zahájení výroby modernizovaných modelových řad Fabia a Roomster druhou generaci ekologické řady GreenLine; konkrétně modely Fabia Combi GreenLine II a Roomster GreenLine II.

Přidejte svůj názor

371

Základní cena modelu Fabia Combi GreenLine II s přeplňovaným naftovým motorem 1,2 TDI CR DPF/55 kW a pětistupňovou manuální převodovkou je 366 900 korun. Model Roomster GreenLine druhé generace s totožným agregátem bude v Česku začínat na částce 390 900 korun.

Modely GreenLine druhé generace přináší kromě upraveného vzhledu i technické změny, které vedou ke snížení spotřeby a emisí škodlivin.

Vozy jsou vybaveny systémem Start/Stop, jehož přínos se nejvíce projevuje při jízdě hustým městským provozem. Systém se zapíná automaticky po nastartování motoru. Pokud řidič po určité době jízdy vozidlo zastaví, zařadí neutrál a uvolní spojkový pedál, motor se sám vypne. Jakmile řidič sešlápne spojku, motor znovu okamžitě naskočí. Tímto způsobem lze ušetřit v kombinovaném režimu 0,2 až 0,4 l/100 km v městském provozu 0,3 až 0,9 l paliva na 100 kilometrů.

Rekuperace brzdné energie je dalším prvkem moderní techniky, kterou jsou modely Fabia Combi GreenLine II a Roomster GreenLine II vybaveny. Využití pohybové energie vozu k dobíjení akumulátoru tvoří jednoduchý systém, který pomáhá šetřit palivo průběžně, po malých dávkách. Nasazení systému rekuperace umožnilo dosáhnout snížení emisí CO2 o dva až čtyři g/km.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová Škoda Scala oficiálně představena. Podrobné informace

06.12.2018 19:31 Vůz Škoda Scala definuje novým charakterem, novou technologií a novým jménem zcela nově kompaktní…

OBRAZEM: Nová Škoda Scala se představuje. Tohle je ona

06.12.2018 19:17 Tohle je nová Škoda Scala, která je nástupcem modelu Rapid. Začne se v hlavním závodě automobilky v…

Flotily firemních aut v Česku? Podívejte se, jaké značky jsou…

02.12.2018 11:51 Nejrozšířenějšími značkami aut v tuzemských firemních flotilách jsou Volkswagen a Škoda. Koncernové…

Škoda odhalila interiér modelu Scala, poprvé sází na emocionální design

29.11.2018 11:24 Zhruba týden před světovou premiérou v Tel Avivu představuje Škoda Auto první fotografie interiéru…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama