FOTO: Škoda představila modely GreenLine druhé generace

Mladá Boleslav - Škoda Auto představuje krátce po zahájení výroby modernizovaných modelových řad Fabia a Roomster druhou generaci ekologické řady GreenLine; konkrétně modely Fabia Combi GreenLine II a Roomster GreenLine II.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Základní cena modelu Fabia Combi GreenLine II s přeplňovaným naftovým motorem 1,2 TDI CR DPF/55 kW a pětistupňovou manuální převodovkou je 366 900 korun. Model Roomster GreenLine druhé generace s totožným agregátem bude v Česku začínat na částce 390 900 korun.

Modely GreenLine druhé generace přináší kromě upraveného vzhledu i technické změny, které vedou ke snížení spotřeby a emisí škodlivin.

Vozy jsou vybaveny systémem Start/Stop, jehož přínos se nejvíce projevuje při jízdě hustým městským provozem. Systém se zapíná automaticky po nastartování motoru. Pokud řidič po určité době jízdy vozidlo zastaví, zařadí neutrál a uvolní spojkový pedál, motor se sám vypne. Jakmile řidič sešlápne spojku, motor znovu okamžitě naskočí. Tímto způsobem lze ušetřit v kombinovaném režimu 0,2 až 0,4 l/100 km v městském provozu 0,3 až 0,9 l paliva na 100 kilometrů.

Rekuperace brzdné energie je dalším prvkem moderní techniky, kterou jsou modely Fabia Combi GreenLine II a Roomster GreenLine II vybaveny. Využití pohybové energie vozu k dobíjení akumulátoru tvoří jednoduchý systém, který pomáhá šetřit palivo průběžně, po malých dávkách. Nasazení systému rekuperace umožnilo dosáhnout snížení emisí CO2 o dva až čtyři g/km.

Loading...
Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bezpečnostní výbava nových aut se rozšíří, europarlament schválil nařízení

16.04.2019 15:18 Evropský parlament dnes schválil návrh nařízení o rozšíření povinné výbavy nových automobilů o…

Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

15.04.2019 17:05 Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci,…

Státy EU stvrdily přísnější emisní normy. Co čeká výrobce osobních aut?

15.04.2019 12:28 Členské státy dnes potvrdily podobu přísnějších emisních norem pro osobní automobily a lehká…

BMW a Daimler plánují společnou výrobu elektromobilu, má být levný

03.04.2019 11:06 Němečtí výrobci automobilů Daimler a BMW, kteří nedávno ohlásili plány společného vývoje nových…

Právě se děje

Další zprávy

reklama