Pilot F1 Massa otevřel nový showroom Ferrari v Praze

Praha - Brazilský pilot F1 Felipe Massa otevřel ve středu v Praze nový showroom Ferrari. Jeho program v české metropoli byl pouze tříhodinový, pilot italské stáje hned spěchal do Barcelony, kde se v neděli koná Velká cena Španělska, první evropský podnik letošního mistrovství světa.

Přidejte svůj názor

Nový showroom Ferrari v Praze
doporučujeme

Massa přijel do sídla společnosti Scuderia Praha, jediného českého zastoupení Ferrari a Maserati, přímo z letiště. Slavnostně přestřihl pásku k novému showroomu a odhalil nový model Ferrari Italia. "Jsem rád, že jsem v Praze, je to poprvé. Rád bych měl ovšem víc času, určitě se sem ještě vrátím," řekl Massa na tiskové konferenci. "Showroom je skutečně krásný, fantastický. Odpovídá tomu, co činí značku Ferrari značkou Ferrari. Jsem rád, že jsem součástí toho světa, Ferrari je moje krev," dodal.

"Všechno, co děláme s nejdokonalejšími technologiemi v F1, pak přenášíme i do silničních modelů. Ferrari jsou nejkrásnější auta," řekl Massa poté, co odhalil vůz Ferrari Italia a zapózoval v něm. "Je to skvělé auto. Už mnohokrát jsem ho řídil, je pohodlné a rychlé," ocenil Massa a dodal, že podobně nabitý program, jaký má ve středu v Praze, zažívá během sezony dost často. "Je to součást mojí práce, být pilotem, to není jen řídit auto. Patří k tomu i akce pro stáj, setkání s médii, sponzory a podobně. Je hezké vidět různé země, já si to užívám," dodal pilot, kterého v Praze čekal ještě krátký oběd a setkání se zástupci českého klubu majitelů Ferrari.

Massa se pak vrátil k poněkud komplikované cestě z Velké ceny Číny v Šanghaji v době, kdy byl nad většinou Evropy uzavřen letecký prostor kvůli popílku z islandské sopky. "Já jsem měl štěstí, letěl jsem v pondělí odpoledne přes Dubaj do francouzského Nice, tam bylo letiště otevřené. Žiju v Monaku, takže odtamtud jsem to měl domů už jen kousek. Ale hodně lidí muselo čekat v Šanghaji třeba až do čtvrtka, také auta se opozdila. Ale nakonec jsme všechno stihli a na Barcelonu jsme dobře připravení," věří vicemistr světa z roku 2008.

Brazilský pilot hovořil i o svých zkušenostech s největší novinkou v pravidlech letošního mistrovství světa F1 - zákazem dotankovávání paliva. "Téměř každý rok se v pravidlech objeví něco nového a my se musíme pořád učit. Tentokrát je nový tankovací systém a ten je skutečně hodně odlišný od toho, na co jsme byli zvyklí. Můžete mít jakkoli rychlé auto, když ho na závod naložíte benzínem, je těžké a ubere vám dost času. Ale nedá se nic dělat, musíme se s tím naučit jezdit. Já osobně bych ale preferoval dotankovávání. Mám rád, když je auto co nejrychlejší," vysvětlil.

Velkým tématem v F1 je letos návrat Michaela Schumachera. "Michael měl skvělou kariéru, sedm titulů, to je nádhera. Ale asi se mu stýskalo, nebyl spokojený, že sedí doma. Návrat je pro něj velkou výzvou, přece jen se mnohé změnilo za ty tři roky, co tu nebyl," řekl Massa. "Já nemůžu mluvit za něj, mně není jednačtyřicet let... Ale podle mého názoru se bude závod od závodu zlepšovat, jeho talent se za ty tři roky neztratil," soudí Brazilec.

Loading...
Témata: Ferrari
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Toyota vyvinula pro olympiádu speciální elektromobil, sveze sportovce i…

19.07.2019 13:41 Japonská automobilka Toyota vyvinula pro nadcházející olympijské hry v Tokiu, které se budou konat…

Éra elektromobilů přichází. Počet modelů se v EU do roku 2021 ztrojnásobí

18.07.2019 17:33 Počet modelů elektrických aut dostupných spotřebitelům v Evropě by se měl do roku 2021 více než…

Renault uzavřel pakt s čínskou JMCG, budou vyrábět elektromobily

17.07.2019 12:23 Renault uzavře partnerství pro výrobu elektromobilů s čínskou firmou JMCG, aby upevnil pozici na…

Ford a Volkswagen spojí síly, budou vyvíjet elektrická i autonomní auta

12.07.2019 16:52 Aktualizováno Americká automobilka Ford Motor a německý Volkswagen budou spolupracovat při vývoji elektrických a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama