Pilot F1 Massa otevřel nový showroom Ferrari v Praze

Praha - Brazilský pilot F1 Felipe Massa otevřel ve středu v Praze nový showroom Ferrari. Jeho program v české metropoli byl pouze tříhodinový, pilot italské stáje hned spěchal do Barcelony, kde se v neděli koná Velká cena Španělska, první evropský podnik letošního mistrovství světa.

Přidejte svůj názor

Nový showroom Ferrari v Praze

Massa přijel do sídla společnosti Scuderia Praha, jediného českého zastoupení Ferrari a Maserati, přímo z letiště. Slavnostně přestřihl pásku k novému showroomu a odhalil nový model Ferrari Italia. "Jsem rád, že jsem v Praze, je to poprvé. Rád bych měl ovšem víc času, určitě se sem ještě vrátím," řekl Massa na tiskové konferenci. "Showroom je skutečně krásný, fantastický. Odpovídá tomu, co činí značku Ferrari značkou Ferrari. Jsem rád, že jsem součástí toho světa, Ferrari je moje krev," dodal.

"Všechno, co děláme s nejdokonalejšími technologiemi v F1, pak přenášíme i do silničních modelů. Ferrari jsou nejkrásnější auta," řekl Massa poté, co odhalil vůz Ferrari Italia a zapózoval v něm. "Je to skvělé auto. Už mnohokrát jsem ho řídil, je pohodlné a rychlé," ocenil Massa a dodal, že podobně nabitý program, jaký má ve středu v Praze, zažívá během sezony dost často. "Je to součást mojí práce, být pilotem, to není jen řídit auto. Patří k tomu i akce pro stáj, setkání s médii, sponzory a podobně. Je hezké vidět různé země, já si to užívám," dodal pilot, kterého v Praze čekal ještě krátký oběd a setkání se zástupci českého klubu majitelů Ferrari.

Massa se pak vrátil k poněkud komplikované cestě z Velké ceny Číny v Šanghaji v době, kdy byl nad většinou Evropy uzavřen letecký prostor kvůli popílku z islandské sopky. "Já jsem měl štěstí, letěl jsem v pondělí odpoledne přes Dubaj do francouzského Nice, tam bylo letiště otevřené. Žiju v Monaku, takže odtamtud jsem to měl domů už jen kousek. Ale hodně lidí muselo čekat v Šanghaji třeba až do čtvrtka, také auta se opozdila. Ale nakonec jsme všechno stihli a na Barcelonu jsme dobře připravení," věří vicemistr světa z roku 2008.

Brazilský pilot hovořil i o svých zkušenostech s největší novinkou v pravidlech letošního mistrovství světa F1 - zákazem dotankovávání paliva. "Téměř každý rok se v pravidlech objeví něco nového a my se musíme pořád učit. Tentokrát je nový tankovací systém a ten je skutečně hodně odlišný od toho, na co jsme byli zvyklí. Můžete mít jakkoli rychlé auto, když ho na závod naložíte benzínem, je těžké a ubere vám dost času. Ale nedá se nic dělat, musíme se s tím naučit jezdit. Já osobně bych ale preferoval dotankovávání. Mám rád, když je auto co nejrychlejší," vysvětlil.

Velkým tématem v F1 je letos návrat Michaela Schumachera. "Michael měl skvělou kariéru, sedm titulů, to je nádhera. Ale asi se mu stýskalo, nebyl spokojený, že sedí doma. Návrat je pro něj velkou výzvou, přece jen se mnohé změnilo za ty tři roky, co tu nebyl," řekl Massa. "Já nemůžu mluvit za něj, mně není jednačtyřicet let... Ale podle mého názoru se bude závod od závodu zlepšovat, jeho talent se za ty tři roky neztratil," soudí Brazilec.

Témata: Ferrari
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová Škoda Scala oficiálně představena. Podrobné informace

06.12.2018 19:31 Vůz Škoda Scala definuje novým charakterem, novou technologií a novým jménem zcela nově kompaktní…

OBRAZEM: Nová Škoda Scala se představuje. Tohle je ona

06.12.2018 19:17 Tohle je nová Škoda Scala, která je nástupcem modelu Rapid. Začne se v hlavním závodě automobilky v…

Flotily firemních aut v Česku? Podívejte se, jaké značky jsou…

02.12.2018 11:51 Nejrozšířenějšími značkami aut v tuzemských firemních flotilách jsou Volkswagen a Škoda. Koncernové…

Škoda odhalila interiér modelu Scala, poprvé sází na emocionální design

29.11.2018 11:24 Zhruba týden před světovou premiérou v Tel Avivu představuje Škoda Auto první fotografie interiéru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama