Ceny ojetin by letos mohly vzrůst o dalších 15 procent

Ceny ojetých aut v Česku by v letošním roce mohly vzrůst o dalších zhruba 15 procent, což je zhruba stejně jako loni. Důvodem je přetrvávající nedostatek ojetin a silná poptávka po nich. V tiskové zprávě to uvedl provozní ředitel společnosti Aures Holdings Petr Vaněček.

Ilustrační foto

AURES Holdings ve své síti autocenter AAA AUTO, Mototechna a Auto Diskont za první čvrtletí roku 2022 prodal nejvíce vozů za čtvrtletí ve své třicetileté historii, celkem 21 787 vozů. Na pozitivním výsledku se kromě podílu v zemích, kde společnost působí dlouhodobě, podílela i nová společnost Driverama, která ma již 11 poboček v Německu. Skupina také významně rozšířila své ESG aktivity.

„Ve skupině jsme v 1. čtvrtletí prodávali v průměru přes 245 vozů denně. Za první tři měsíce jsme díky tomu prodali 21 787 aut, což je rekord za první čtvrtletí za celou dobu existence společnosti. V České republice to bylo 12 033 aut, v Polsku 4 924, na Slovensku 4 544 a v Driveramě, která zahájila prodej v únoru, 286," říká Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings. Situaci na trhu ojetých vozů přitom podle ní nadále komplikuje řada faktorů, které vedou k nedostatku vozů. „Na trhu je nedostatek nových aut, způsobený problémy ve výrobě, které dále prohloubila válka na Ukrajině. To následně vede ke zvýšené poptávce po ojetinách a k dlouhodobému růstu jejich cen zhruba o 15 % ročně v posledních dvou letech. Tento trend bude nejspíše nadále pokračovat a jeho zmírnění nyní nelze odhadnout,“ dodala Topolová.

Důležitým směrem rozvoje služeb společnosti je v současné době takzvaný Cross-Border trading. „Pomocí našich pokročilých algoritmů provádíme u každého vykoupeného vozu arbitráž mezi jednotlivými trhy. Vozy pak buď na jiný trh, než na kterém jsme je vykoupili, rovnou re-alokujeme, nebo je nabízíme na více trzích najednou, podle toho, jak silný potenciál u daného vozu na ostatních trzích vidíme. Díky tomu můžeme na jednom místě nabídnout více než 12 000 prověřených vozů k prodeji, ať už jde o Českou republiku, Polsko, nebo Slovensko,“ uvedl provozní ředitel AURES Holdings Petr Vaněček.

Největší rozvoj v rámci skupiny zaznamenala společnost Driverama, založená pro on-line obchodování s ojetými vozy v západní Evropě. Po necelém roce od zahájení činnosti má Driverama 11 retailových poboček v Německu a pracuje pro ni 160 lidí. V nabídce Driveramy je více než 1000 vozů. „Od zahájení činnosti loni na jaře Driverama vykoupila přes 2 800 vozidel. Za 4 měsíce roku 2022 od ledna do dubna přes 1 600 aut. Momentálně vykupuje přes 500 vozů měsíčně. Prodala přes 2 600 vozidel, z toho přes 600 skrze svou německou síť výdejních poboček a doručení domů“, uvedl generální ředitel společnosti Driverama Stanislav Gálik.

Skupina se v rámci svých ESG aktivit v prvních třech měsících roku věnovala především pomoci Ukrajině. „Situace na Ukrajině se mě osobně velmi dotkla a velmi mě potěšila okamžitá reakce kolegů z Polska a Slovenska, okamžitě začali pomáhat na hranicích. Na konto neziskových organizací, jako je např. Člověk v tísni, jsme na pomoc Ukrajině poslali již téměř 4 000 000 korun i za pomoci našich zaměstnanců. Každý týden na Ukrajinu posíláme v průměru 800 lékárniček. Na českých a slovenských pobočkách jsme připravili ubytování pro ukrajinské maminky a děti, které bylo v podstatě hned obsazeno. Neziskovým organizacím jsme zapůjčili na dvě desítky aut na převoz ukrajinských rodin do bezpečí. Na 200 zaměstnanců se zapojilo do dobročinné činnosti. Zahájili jsme také firemní sbírku potravin, drogistického zboží a dětských hraček v České a Slovenské republice, jejíž výtěžek zhruba za týden předáme slovenské organizaci Kdo pomůže Ukrajině,“ uvedla Topolová. V rámci dalšího rozvoje ESG aktivit skupina ve spolupráci se slovenským ÚAMK iniciovala založení Dětské dopravní nadace na Slovensku. „Dětskou dopravní nadaci podporujeme v České republice dlouhodobě. Jsem ráda, že jsme na Slovensku v podobě ÚAMK našli partnera, který nám pomohl s jejím založením a rozjezdem. Doufám, že se nám rychle podaří poskytnout pomoc konkrétním dětem obětí dopravních nehod, tak jako to každoročně děláme v tuzemsku,“ uzavřela Topolová. V České republice Nadace vyhověla již téměř 900 žádostí a děti podpořila částkou přes 15 milionů korun. Podporuje děti, které přišly o jednoho nebo oba rodiče při dopravní nehodě po celou dobu studia, tedy až do 25 let věku.

Témata: auto | EuroZprávy.cz

ON-LINE 90. den války: Rusové se nejspíš pokusí o další útoky a obklíčení…

24.05.2022 13:12 Rusko soustřeďuje síly k místním útokům a ruská armáda se spolu se separatistickými jednotkami…

Počasí: Část Česka skropí vydatný déšť, spadne až 60 milimetrů srážek

24.05.2022 06:00 S vydatnými srážkami musí od dnešního poledne počítat obyvatelé v pásu od Vysočiny po Jeseníky.…

V Česku se objevil první případ opičích neštovic

24.05.2022 13:40 V Česku se potvrdil první případ opičích neštovic. Serveru Seznam Zprávy to řekl Pavel Dlouhý,…

Kavárna dostala pokutu poté, co na ni zákazník zavolal policii kvůli ceně…

22.05.2022 11:27 Kavárna v italské Florencii dostala pokutu 1000 eur (24.670 korun) poté, co se zákazník rozčílil…

Gazdík odvolal z funkce ředitelku Cermatu

24.05.2022 12:01 Ministr školství Petr Gazdík (STAN) odvolal z funkce ředitelku Centra pro zjišťování výsledků…

Ceny povinného ručení v dubnu opět zdražily

23.05.2022 11:17 Ceny pojištění odpovědnosti z provozu vozidla v dubnu podruhé v řadě stouply. Průměrná cena…

Paliva v Česku zdražila druhý týden po sobě o desítky haléřů

05.05.2022 13:59 Aktualizováno Pohonné hmoty druhý týden po sobě zdražily o desítky haléřů, tempo bylo rychlejší než v předchozím…

Pohonné hmoty v Česku po několika týdnech zlevňování opět zdražují

28.04.2022 08:11 Pohonné hmoty v Česku po několika týdnech zlevňování opět zdražují. Cena benzinu v uplynulém týdnu…

Ceny ojetých aut do čtyř let stáří v Česku citelně stouply

21.04.2022 12:14 V prvním čtvrtletí letošního roku ubylo meziročně ze středoevropské nabídky 9 500 zánovních ojetin…

Související:

Právě se děje

reklama