Hyundai omezí výrobu aut se spalovacím motorem, preferuje elektrická

Jihokorejská skupina Hyudai Motor Group sníží počet modelů se spalovacím motorem, aby uvolnila zdroje na investice do elektromobilů. Ss odvoláním na své zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Rozhodnutí automobilky by se mohlo týkat až poloviny modelů s motorem na fosilní paliva, uvedl jeden ze zdrojů. Strategii podle něj v březnu schválilo vedení firmy.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

"Je to důležitý obchodní krok, který v první řadě umožní uvolnit peníze na výzkum a vývoj, aby se společnost zaměřila na zbytek, tedy elektromotory, baterie a palivové články," uvedl zdroj, aniž plán časově upřesnil. Automobilka na dotaz agentury Reuters reagovala konstatováním, že zrychluje přijetí ekologičtějších vozů poháněných vodíkem či elektřinou.

Jihokorejský podnik dodal, že se pokusí zlepšit efektivitu spalovacích motorů ve vozech na rozvíjejících se trzích. Chystá se postupně rozšiřovat nabídku elektromobilů na trzích, jako jsou Spojené státy, Evropa a Čína. Do roku 2040 chce mít v nabídce pouze elektromobily.

Skupina Hyundai Motor, pod kterou spadají značky Hyundai, Kia a Genesis, má v plánu do roku 2025 prodávat ročně milion elektromobilů. Na trhu s nimi chce do té doby mít desetiprocentní podíl.

Přechod k elektrickým autům urychlují vzhledem ke zpřísňujícím se emisním cílům v Evropě a Číně všechny velké automobilky. Vysoké náklady na vývoj elektromotorů a zvyšování dojezdu u elektrických aut některé z nich donutily přestat investovat do vývoje spalovacích motorů.

"Hyundai přestal vyvíjet nové pohonné mechanismy pro spalovací motory," řekl jeden ze zdrojů Reuters. Pro skupinu, která patří z hlediska objemu prodeje mezi deset největších výrobců aut na světě, je tento krok obzvlášť důležitý, protože Hyundai má v tomto odvětví jednu z nejširších řad technologií motorů a převodovek.

Strategii přechodu k ryze elektrickým vozům automobilka upřesní v následujících šesti měsících, uvedl jeden ze zdrojů. V dubnu Hyundai oznámil, že v Číně, která má největší automobilový trh světa, sníží počet modelů s benzinovým motorem na 14 z původních 21. Od příštího roku tam chce každoročně představovat nové elektrické modely.

Automobilka Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Dceřiná společnost Kia už v prosinci 2007 spustila sériovou výrobu osobních aut u Žiliny.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volkswagen zjistil únik dat zákazníků v Severní Americe

12.06.2021 18:43 Americká divize německého automobilového koncernu Volkswagen zjistila u jednoho z prodejců únik dat…

Tesla otevřela u Prahy první centrum pro Česko

11.06.2021 13:49 Americký výrobce elektromobilů Tesla otevřel v Průhonicích u Prahy první centrum značky pro Českou…

Rychlejší než Porsche, bezpečnější než Volvo? Nejrychlejší Tesla dá z 0 na…

11.06.2021 11:37 Dosud nejrychlejší elektromobil z produkce Tesly, sedan Model S Plaid, představil šéf automobilky…

Řidiči po půl roce nakoupili téměř tři miliony elektronických známek

01.06.2021 11:06 Po půl roce prodejů nových elektronických dálničních známek motoristé nakoupili přes 2,91 milionu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama