Nové SUV Škoda se jmenuje Kushaq. Není ale určen pro Česko

První sériový model v rámci projektu India 2.0, za který je automobilka Škoda na indickém subkontinentu zodpovědná, se jmenuje Kushaq. Jméno tohoto kompaktního SUV pochází z několik tisíciletí starého indického jazyka sanskrt. V této ještě dnes užívané „řeči bohů“, označuje „Kushak“ krále nebo vládce, což se k sebevědomému a sílu vyzařujícímu novému modelu skvěle hodí.

Nová Škoda Kushaq
doporučujeme

S novým modelem Kushaq zahajuje česká značka na indickém subkontinentu novou éru. Automobilka je tam v rámci projektu India 2.0 zodpovědná za všechny aktivity koncernu Volkswagen. Projekt
zahrnuje modelovou ofenzívu celkem čtyř nových kompaktních vozů značek Škoda a Volkswagen, kterou zahajuje právě model Kushaq.

Všechny nové modely vychází z modulární platformy MQB A0 IN, kterou vyvinula Škoda Auto speciálně pro potřeby indického trhu.

Ambiciózní cíle na indickém trhu dokazuje i zvolené jméno Kushaq. To vychází z jazyka sanskrt, které dle indické mytologie vytvořil bůh Brahma. Sanskrt je dodnes zachovaný jako tradiční jazyk náboženství, umění a vědy a je jedním z 22 úředních jazyků Indie. Škoda upravila psanou formu slova „Kushak“, označující krále nebo také vládce, podle názvosloví svých modelů kategorie SUV. Model Kushaq začíná písmenem „K“ a končí písmenem „Q“ stejně jako úspěšná SUV Kodiaq, Karoq a Kamiq. Nové SUV v sobě spojuje přednosti typické pro vozy značky, jako je výrazný design, maximální komfort, bezpečnost a v neposlední řadě vynikající poměr ceny a užitné hodnoty s důrazem na přání náročných indických zákazníků.

Světová premiéra nového modelu Škoda Kushaq proběhne v březnu 2021.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nové logo, nová strategie: Kia představuje záměry značky a budoucnost

15.01.2021 04:33 Kia prostřednictvím speciální digitální prezentace oznámila podrobnější informace o nových záměrech…

Policie ČR dostane po vzoru Velké Británie nové vozy Škoda Scala. Bude…

14.01.2021 08:21 Škoda vyhrála veřejnou soutěž na dodávku osobních vozidel 4x2 v policejním provedení. Na základě…

Tesla míří na indický trh, registrovala tam dvě společnosti

12.01.2021 20:59 Výrobce elektromobilů Tesla je o krok blíže působení v Indii, tedy na pátém největším automobilovém…

Automobilka Ford po sto letech ukončí výrobu aut v Brazílii

11.01.2021 21:53 Americká automobilka Ford Motor ukončí výrobu aut v Brazílii a uzavře zde v letošním roce své tři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama