Nové SUV Škoda se jmenuje Kushaq. Není ale určen pro Česko

První sériový model v rámci projektu India 2.0, za který je automobilka Škoda na indickém subkontinentu zodpovědná, se jmenuje Kushaq. Jméno tohoto kompaktního SUV pochází z několik tisíciletí starého indického jazyka sanskrt. V této ještě dnes užívané „řeči bohů“, označuje „Kushak“ krále nebo vládce, což se k sebevědomému a sílu vyzařujícímu novému modelu skvěle hodí.

Nová Škoda Kushaq
doporučujeme

S novým modelem Kushaq zahajuje česká značka na indickém subkontinentu novou éru. Automobilka je tam v rámci projektu India 2.0 zodpovědná za všechny aktivity koncernu Volkswagen. Projekt
zahrnuje modelovou ofenzívu celkem čtyř nových kompaktních vozů značek Škoda a Volkswagen, kterou zahajuje právě model Kushaq.

Všechny nové modely vychází z modulární platformy MQB A0 IN, kterou vyvinula Škoda Auto speciálně pro potřeby indického trhu.

Ambiciózní cíle na indickém trhu dokazuje i zvolené jméno Kushaq. To vychází z jazyka sanskrt, které dle indické mytologie vytvořil bůh Brahma. Sanskrt je dodnes zachovaný jako tradiční jazyk náboženství, umění a vědy a je jedním z 22 úředních jazyků Indie. Škoda upravila psanou formu slova „Kushak“, označující krále nebo také vládce, podle názvosloví svých modelů kategorie SUV. Model Kushaq začíná písmenem „K“ a končí písmenem „Q“ stejně jako úspěšná SUV Kodiaq, Karoq a Kamiq. Nové SUV v sobě spojuje přednosti typické pro vozy značky, jako je výrazný design, maximální komfort, bezpečnost a v neposlední řadě vynikající poměr ceny a užitné hodnoty s důrazem na přání náročných indických zákazníků.

Světová premiéra nového modelu Škoda Kushaq proběhne v březnu 2021.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volkswagen zjistil únik dat zákazníků v Severní Americe

12.06.2021 18:43 Americká divize německého automobilového koncernu Volkswagen zjistila u jednoho z prodejců únik dat…

Tesla otevřela u Prahy první centrum pro Česko

11.06.2021 13:49 Americký výrobce elektromobilů Tesla otevřel v Průhonicích u Prahy první centrum značky pro Českou…

Rychlejší než Porsche, bezpečnější než Volvo? Nejrychlejší Tesla dá z 0 na…

11.06.2021 11:37 Dosud nejrychlejší elektromobil z produkce Tesly, sedan Model S Plaid, představil šéf automobilky…

Řidiči po půl roce nakoupili téměř tři miliony elektronických známek

01.06.2021 11:06 Po půl roce prodejů nových elektronických dálničních známek motoristé nakoupili přes 2,91 milionu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama