Škoda založila v Indii čtvrtý DigiLab, bude vyvíjet technologie

Škoda Auto DigiLab založila svou čtvrtou pobočku v indickém městě Pune. Škoda Auto DigiLab India bude podporovat hlavní podnikání společnosti Škoda Auto Volkswagen India vývojem digitálních a mobilních řešení, uvedla dnes v tiskové zprávě automobilka Škoda Auto. DigiLab funguje také v Praze, izraelském Tel Avivu a čínském Pekingu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Zároveň s DigiLab India založila společnost Volkswagen IT Services India Private Limited specializované středisko vývoje softwaru se sídly v Gurugamu a Pune, středisko má globálně podporovat IT požadavky firmy a vyvíjet digitální řešení.

Řešení vyvinutá oběma novými institucemi budou podle Škody přínosem pro všechny značky koncernu Volkswagen v Indii. Obě aktivity budou podporovat projekt INDIA 2.0, který škodovka vede pro celý koncern Volkswagen. Koncern Volkswagen potvrdil, že do projektu INDIA 2.0 investuje zhruba jednu miliardu eur (asi 25,3 mld. Kč).

"Pokud jde o digitalizaci, Indie patří k průkopníkům v inovacích. Průměrný věk populace bude v roce 2025 pouhých 29 let. Většina našich zákazníků v Indii vyrostla s chytrými telefony a očekává mobilní služby přizpůsobené na míru a bezproblémové připojení v autě," řekl předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier. Vyvíjet nové technologie bude podle něj DigiLab ve spolupráci s místními high-tech společnostmi.

Indický DigiLab bude úzce spolupracovat s inovačními centry automobilky v České republice, Izraeli a Číně. Technologie vyvinuté v Indii chce firma využívat po celém světě, kdekoliv to bude možné.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stáčení tachometrů je stále výhodný byznys. Češi kvůli tomu tratí miliardy

14.02.2020 12:45 Češi loni kvůli stočeným tachometrům zaplatili při pořízení ojetého vozu navíc zhruba devět miliard…

Škoda pojmenovala své první elektrické SUV Enyaq

12.02.2020 14:44 První elektrické SUV od Škody Auto se bude jmenovat Enyaq. Označení spojuje písmeno E symbolizující…

Máte auto se spalovacím motorem? Slova ministra Havlíčka vás uklidní

05.02.2020 18:00 Česká vláda zatím podle ministra dopravy Karla Havlíčka nechystá zákazy aut se spalovacími motory.…

Počet osobních aut v Česku se přiblížil šesti milionům

28.01.2020 13:24 Počet osobních aut na českých silnicích se loni zvýšil o 187.017 vozů (o tři procenta) na 5,99…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama