Škoda založila v Indii čtvrtý DigiLab, bude vyvíjet technologie

Škoda Auto DigiLab založila svou čtvrtou pobočku v indickém městě Pune. Škoda Auto DigiLab India bude podporovat hlavní podnikání společnosti Škoda Auto Volkswagen India vývojem digitálních a mobilních řešení, uvedla dnes v tiskové zprávě automobilka Škoda Auto. DigiLab funguje také v Praze, izraelském Tel Avivu a čínském Pekingu.

Ilustrační foto
doporučujeme

Zároveň s DigiLab India založila společnost Volkswagen IT Services India Private Limited specializované středisko vývoje softwaru se sídly v Gurugamu a Pune, středisko má globálně podporovat IT požadavky firmy a vyvíjet digitální řešení.

Řešení vyvinutá oběma novými institucemi budou podle Škody přínosem pro všechny značky koncernu Volkswagen v Indii. Obě aktivity budou podporovat projekt INDIA 2.0, který škodovka vede pro celý koncern Volkswagen. Koncern Volkswagen potvrdil, že do projektu INDIA 2.0 investuje zhruba jednu miliardu eur (asi 25,3 mld. Kč).

"Pokud jde o digitalizaci, Indie patří k průkopníkům v inovacích. Průměrný věk populace bude v roce 2025 pouhých 29 let. Většina našich zákazníků v Indii vyrostla s chytrými telefony a očekává mobilní služby přizpůsobené na míru a bezproblémové připojení v autě," řekl předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier. Vyvíjet nové technologie bude podle něj DigiLab ve spolupráci s místními high-tech společnostmi.

Indický DigiLab bude úzce spolupracovat s inovačními centry automobilky v České republice, Izraeli a Číně. Technologie vyvinuté v Indii chce firma využívat po celém světě, kdekoliv to bude možné.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Škoda Auto si upevnila pozici jedničky na slovenském trhu

15.01.2021 16:15 Automobilka Škoda Auto si loni upevnila pozici jedničky na slovenském trhu s novými osobními vozy s…

Nové logo, nová strategie: Kia představuje záměry značky a budoucnost

15.01.2021 04:33 Kia prostřednictvím speciální digitální prezentace oznámila podrobnější informace o nových záměrech…

Policie ČR dostane po vzoru Velké Británie nové vozy Škoda Scala. Bude…

14.01.2021 08:21 Škoda vyhrála veřejnou soutěž na dodávku osobních vozidel 4x2 v policejním provedení. Na základě…

Tesla míří na indický trh, registrovala tam dvě společnosti

12.01.2021 20:59 Výrobce elektromobilů Tesla je o krok blíže působení v Indii, tedy na pátém největším automobilovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama