Nové triky zlodějů aut. Jsou mazanější, než jste si mysleli

Praha - Dostat se do auta pomocí šroubováku? To je už velmi zastaralá metoda. Dnešní zloději aut jsou vybavení moderní technikou. Některé triky jsou velmi důmyslné, jiné prosté.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zloději aut

Podle průzkumů je většina aut ukradena organizovanými skupinami, které se na tento typ loupeží specializují. Tady jsou jejich nejpoužívanější triky:

"Naklonování" klíče do auta

Stačí, když je originální klíč od auta jen chvilku v rukách zloděje - například v autoopravně nebo kvůli nedbalosti - a podvodníci, pomocí speciálního softwaru, mohou získat stoprocentní kopii klíče. Auto si pak zloděj "vyzvedne" později.

Rušička signálu

Dálkové zamykání auta je dnes běžnou záležitostí, ale nemusí se vyplatit. Když chce totiž majitel auta zavřít dveře pomocí dálkového ovládání, aktivuje zloděj rušičku signálu, která ho zablokuje, a dveře auta zůstanou otevřené. Nestačí, když si počkáte, až vám světelný signál ukáže, zda je auto zamčené. Rušičky dokážou zabránit zamčení auta, aniž byste si toho všimli. Tento trik se nejčastěji praktikuje na parkovištích.

Zrádný systém KEYLESS-GO

Ještě větší ovládací komfort řidiči nabízí systém KEYLESS-GO. Stačí čipová karta v kapse, a pak už vzít za kliku dveří. Karta okamžitě vyšle signál anténě, která je zabudovaná v autě, a řidič může ihned do auta. K otevření auta, které má v sobě zabudovaný systém KEYLESS-GO, jsou třeba dva zloději s dvěma počítači. Zloděj číslo jedna se musí přiblížit k majiteli auta na jeden metr, pak může získat data z čipu, která pošle do počítače svého komplice, jenž stojí vedle auta. Dveře auta se díky tomuto triku automaticky otevřou.

Staré dobré metody ale také stále dobře fungují. Zloděj se zkrátka vloupe do domu majitele auta a ukradne originální klíč. Zkušení lupiči se zaměřují na nejčastější místa, kde lidé nechávají klíče od auta. Podle statistik to bývá předsíň.

Témata: Zloději aut
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama