Letní pneumtiky: Kdy je čas přezout vaše auto na nové obutí?

Praha - Teplé počasí už klepe a na dveře s ním také končí povinnost mít na autě zimní obutí. Už máte přezuto, nebo se teprve chystáte? Pneuservisy budou mít zase napilno.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Nadvláda zimy končí a s ní je třeba také připravit vaše auto na léto. Naprostým základem je samozřejmě přezutí zimních pneumatik na letní. Důvodem je odlišný vzorek a také směs, ze které je guma vyrobená.

Povinnost mít zimní pneumatiky končí k poslednímu březnu a dá se očekávat, že pneuservisy budou mít opět napilno. Teplé počasí totiž klepe na dveře a nebude tak pravděpodobně nutné ponechávat zimní pneumatiky na autě déle.

Vlastnosti zimních pneumatik jsou přizpůsobené pro používání v teplotách nižších než 7°C, pokud je teplota dlouhodobě nad touto hranicí, své dobré vlastnosti ztrácí a samozřejmě se i zvyšuje spotřeba auta. Přezutím na letní pneumatiky se logicky zvyšuje i bezpečnosti jízdy, ovladatelnost vozidla a také pohodlí posádky - například kvůli hlučnosti. A v neposlední řadě si také včasnou výměnou letních a zimních pneumatik zbytečně neopotřebujete vzorek.

Témata: pneumatiky
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama